Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek lehet ilyenkor szólni?

Kinek lehet ilyenkor szólni?

Figyelt kérdés

Ma anyukám meg apukám beszélgettek ebédnél (persze én is ott voltam). A tesóm keresztanyujáról volt szó, aki egyben anyukám legjobb barátnője volt iskolában, szóval ő lett a tesóm keresztanyukája. Eddig azt hittem, hogy a férje csak kicsit különc vagy nem is tudom mi, mert mindig furán viselkedett, meg szüleimtől is hallottam, hogy ők is észrevették stb. (amúgy van egy fiúk is, ált. iskolás).


Na szóval, arról volt szó, hogy ma beszélgetett anyukám és tesóm keresztanyuja (nevezzük mondjuk Ildikónak), és most árulta el egy csomó mindent a férjéről pl, hogy azért nem lát jól (vagyis szinte alig lát, de én eddig azt hittem, vmi betegség miatt, szövődmény vagy hasonló) mert a férje egyszer úgy beleütött ököllel a szemébe, hogy levált a retinája. Meg hogy a mostani állása is a 19-20. körüli, mert mindig kirúgják, mert mindnekivel összeverekszik.) A férjének egyébként vmelyik szülője is ilyen "dilis", lehet h tőle örökölte.


A lényeg, hogy most Ildikó szíve szerint elhagyná a férjét, mert ez nem állapot, amit csinál, de fél tőle, hogy bántaná őket, mert előfordult már, meg mivan ha bekattan a pasi? Ilyenkor mi a teendő?


Kb. 1 éve még azt hittem volna, nem fordulhat elő ilyesmi Magyarországon, hogy elválnak tőle és azután megöli vagy megveri, de sajnos megtörtént ismerősömmel. Pontosabban az osztálytársamat megölte a 16 éves barátja mert szakítani akart (szerintem ti is hallottatok az ügyről, mert tele volt a tv/újság vele).


Szerintetek mit lehet akor ilyenkor tenni? Nagyon féltem tesóm keresztanyukáját és fiát, attól függetlenül, hogy életembe vagy 5X láttam őket összesen, utoljára 2 éve tesóm ballagásán. 17/L


2010. ápr. 24. 00:02
 1/9 anonim válasza:
90%
Sajnos csak annyit, hogy benyújtani a válást és jó messzire költözni.
2010. ápr. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

szerintem inkább ne avatkozz bele. még a végén rád is bedurvulna.

keresztanyud felnőtt ember, biztosan tudja hogy mik a lehetőségei. rajta áll,hogy mit választ. lehet nane-től kérni segítséget, simán csak feljeleteni(bár kockázatos), egyszerűen és gyorsan eltűnni(ebben is segíthet a nane) vagy éli vele tovább az életét. ez az ő döntése.

sajnos sok ilyen eset van a mai világban.:(

2010. ápr. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) Egyesület

Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101 (este 6 és 10 között)

Postacím: 1447 Budapest, Pf. 502.

E-mail: info@nane.hu ** Internet: www.nane.hu

2010. ápr. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Te ne avatkozz bele. Felnőtt nő, neki kell megoldania az életét.
2010. ápr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
De igenis avatkozz bele, a struccpolitika nem jó semmire sem kedves válaszolók. Próbáld meg kezdetnek a családsegítőnél.
2010. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Igenis avatkozz bele!! Mond el egy zsarunak. Egyébként a NANE is jó ötlet, de a rendőrség kitilthatja a közös lakásból ezt az állatot. Amennyiben bizonyított a testi sértés, márpedig ez megáll, akkor lesz segítség. Egy biztos: így nem maradhat. Lépj és segíts a gyengébbnek. (még ha fiatalabb is vagy) Kitartást és sok sikert kívánok!
2010. ápr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az a baj, hogy a rendőrség addig nem tud cselekedni, amíg tettlegességig nem fajul a dolog. Akkor kellene orvoshoz mennie, amikor bántalmazza őt.

De sajnos ha ő magán nem akar segíteni, akkor te hiába akarsz......

2010. ápr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Emberek. Nem, NE avatkozzon bele, ő NEM tehet lépéseket, nincs semmilyen erkölcsi alapja vagy joga, érdemben NEM szabad lépnie. Nem csak azért, mert a vadbarom megtalálhatja őt is, hanem mert fiatalkorú, a tetteiért még a szülei felelnek. Maximum annyit tehet, hogy a szüleinek szól, akik majd lépnek, ha jónak látják.

Sajnálom én is a történteket, nekem is nehéz gyerekkorom volt, átérzem a súlyát. De legyetek észnél, ne vigyétek bele a bizonytalanba. Ugyanakkor azt érzem, hogy attól, hogy ezt-azt most meghallott, még csak a dolgok töredékét tudja, csak felébredt benne a segítő szándék.

Kedves Kérdező: a szüleiddel beszéld ezt meg, ne menj magadtól semmilyen hatóság irányába (pláne nem a rendőrség felé).

2010. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Egyébként én sem úgy gondoltam, hogy én elkezdek magánakciózni, csak meg akartam kérdezni mik a lehetőségei.
2010. ápr. 24. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!