Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elmondani a szüleimn...

Nem bírom elmondani a szüleimnek, hogy rossz jegyeket kaptam. :[ Segítene valaki? Lelkiismeret-furdallásom van!

Figyelt kérdés

Az történt, hogy becsúszott néhány kettes, szám szerint négy. Amúgy egy jó erős négyes tanuló vagyok, de mindig voltak ilyesfajta problémáim a lustaságom miatt. Az első kettesem is véletlenül, egy elszólásból derült ki. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy utána nagyon igyekeztem javítani, és addig nem akartam elmondani, amíg ki nem javítom, hogy év végén négyes lehessek. Viszont kiderült. Van egy kisállatom, amit apáék el akartak venni, mert ilyen rossz jegyem lett. Csodával határos, hogy még megvan. Azóta becsúszott még három, az utolsó ezen a héten. Teljesen kivagyok!

- még többet kell tanulnom, hogy ne legyek 3-as év végén

- nem lehet 3-asom év végén

- három kettesemről nem tudnak semmit

- ha elmondom, elveszik a kisállatomat

- lelkiismeret-furdallásom van a dolog miatt

- borzasztó érzés becsapni őket

- nem mondhatom el nekik, mert:

>elveszik az állatomat, amitől én teljesen szomorú leszek

>amiről nem tudnak, az nem is fáj nekik

>félek, hogy egyéb büntetést is kapnék

>most nagyon jóban vagyunk, nem akarom ezt elrontani

>már csak egy és fél hónap van hátra a suliból

>így is be akarom bizonyítani, hogy képes vagyok áthidalni

a helyzetet

VISZONT lesz egy kirándulás a nyáron, az osztállyal. És nem lesz pofám elmenni, így, hogy lusta vagyok, rosszul tanulok, becsapom őket. Elmondani pedig nem akarom a dolgot, a kisállat repülne, én meg egész délután dekkolhatnék itthon, nem mehetnék sehová.

Valami egyéb megoldás nincsen? Javaslatok? Tanácsok? :(

(bocs, hosszú lett, de nagyon pocsékul vagyok!)


2010. ápr. 22. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi volt az oka, hogy becsúsztak azok a kettesek? És hány éves is vagy?
2010. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem el kell mondanod, és így, ahogy ide leírtad. én is voltam így, és sokra értékelik az emberek az őszinteséget. gondold végig: mi fájna jobban nekik? ha megtudják tőled, h van 4 kettesed, vagy ha megtudják mástól, hogy hazudsz nekik? szerintem tudod, h az borzasztóan fájna nekik....
2010. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
add meg a számukat, felhívom szívesen őket
2010. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13:23-nak igaza van.Jobb ha tőled tudják meg.Mi lenne ha véletlen bemenne anyud a suliba?Menne büszkén,hogy neki milyen okos gyereke van...aztán jönne a hidegzuhany...na ezt nem kívánom senkinek.
2010. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt gondold át, hogy mivel ártasz kevesebbet?


Amit leírtál, az nekem rossz útnak tűnik. Így egyre kevésbé tudtok majd beszélni egymással, egyre több elhallgatás és bizalmatlanság lesz köztetek.


A kis állat elvétele egyébként szintén nem tűnik számomra jó ötletnek. Az ezzel való fenyegetés sem. Aki állatot tart és maga gondozza, annak fejlődik a felelősségtudata, rendszeres és gondoskodó lesz, hiszen felelős valaki más állapotáért, nem csak a sajátjáért. Innen nézve nagyobb szükséged van rá, mint valaha.


A szüleid remélhetőleg szeretnek. Talán el lesznek keseredve, elbizonytalanodnak majd. Nem tudják, mit tegyenek? Sőt, az is lehet, hogy olyan döntéseket hoznak, amiket később majd megbánnak. Ez mind nem baj. Mind vagyunk így ezzel. A lényeg még mindig az, hogy ők a szüleid, szeretnek, és a legjobb, ha meg tudjátok beszélni ezeket a dolgokat.


Én a mai fejemmel szólnék, mielőtt mástól tudják meg. De azt is megértem, ha te nem mersz.

2010. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És ha elveszik az állatot, akkor mi lesz vele? Ki lesz rakva valami árokba?! Az ilyen családokba tényleg nem kellene állat, és NEM miattad, te biztos nagyon szereted az állatot, de a szüleidnek egy kicsit meg kellene ismerkedniük a felelős állattartás fogalmával.Egy állat nem egy tárgy, ami ha fölöslegessé válik, kidobok.Nyilván te nem tehetsz erről, nem azért írtam.

Sztem mondd el nekik, ha úgy gondolod, h szerető, megértő szülők, mert valahogy előbb-utóbb talán csak megtudják, pl. szülői értekezleten, és az igaz, h rosszabb, ha mástól tudják meg, vagy másképpen buksz le előttük, mint ha személyesen mondod el....

2010. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem dobnák ki, ahhoz nem lenne szívük! Meg amúgy sem engedném, az ki van csukva... Nem, elajándékoznák valami tökidegennek. És ez az, imádom a kicsit, és ezzel tudnak úgymond zsarolni. Ezért nem mondom el, ragaszkodom hozzá. És így, amíg lehet, többet van velem. Nem kockáztatok, és mégis. Nagy a tét!
2010. ápr. 22. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!