Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámat hogyan tudnám...

Anyukámat hogyan tudnám megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Először is 17éves lány vagyok. A szüleim elváltak 2éve. Apukámmal maradt a két legidősebb testvérem, és én meg anyukámmal maradtam az öcsémmel. Úgy éreztem, hogy segítenem kell neki, és igazságtalanság lenne, ha cserben hagynám. Ma már teljesen másképp gondolom, és csak a 2tesómra tudok gondolni, hogy ők jól cselekedtek.

Röviden, és tömören felvázolom az anyukámat, hogy milyen.

Ja, és annyi, hogy tavaly kibékültek a szüleim, leginkább miattam, vagy is így belegondolva, nem hiszem, hogy csak miattam mentek bele ebbe a békülésbe, de a lényege, hogy apukám kicsit anyagilag "tönkretette" anyukámat, és mindig azt hajtogatja, hogy kellett nekünk visszamenni apához. Szóval engem okol miatta, miközben láttam msn-en a naplózott beszélgetésben, hogy leírta anyukám neki, hogy még szereti. Szóval így egy részben szerintem hazudik nekem.

Na, úgyhogy, anyukám általában számítógépezik, és olyan emberekkel foglalkozik a neten(hotdogon), akiket nem is ismer. Az eddigi pasijai is erről az oldalról voltak. Most ismét van barátja féléve, így megértem, ha neten lóg, akkor hagy beszélgessenek, de ő folyton ott van. Képes akár több, mint 10órát, egy huzamban ott ülni. És idegesítő, mert közben semmit sem csinál, házimunkailag. Az öcsémmel sem foglalkozik. Elvárja, hogy amikor hazajövök az iskolából, én főzzek meg, én menjek el az oviba a tesómért, menjek el boltba, és még b@szogat azzal, hogy nem szoktam itthon semmit sem csinálni, csak csavarogni tudok. Hétköznap itthon vagyok, és amikor ő délutános, vagy éjszakás. Sőt, van amikor mindig itthon vagyok hétköznap. Csak pénteken, és szombaton megyek el itthonról, a barátaimhoz. Mivel mi elköltöztünk számomra elég ismeretlen emberek közé, elég rossz, hogy nem ismerek senkit, és suliban sem vagyok egyik osztálytársammal. Így szerintem jár nekem az, hogy találkozom a barátaimmal, mert rossz "bezárva" lenni.

Így most elég rossz felsorolni a dolgokat, de van egy csomó. Pl. anya fizetése nem olyan sok, max letud venni a számlájáról 15ezret, amiből meg kell, hogy éljünk hónap végéig. Közbe ő veszi magának tucat számra a cigit, és öcsémnek meg a halom édességet, és nekem rosszul esik, hogy nem kapok semmit se, amit szeretnék. Most is van egy kisebb "munkám", amiért kapok 1500-3000et. De nem tudom magamra költeni, mert már tökre nincs pénzünk, és én veszem a dolgokat. És ő ezt tök természetesnek veszi, hogy akkor én vásárolok be. Pedig már a gatyám is, amit hordok kivan kopva, meg nincs egy értelmes pulcsim. Se cipőm. A táskám is szétszakadt, és csak annyit kértem tőle, hogy varrja meg, vagy varrjon nekem egyet, vagy mutassa meg nekem, hogy kell, és megcsinálom, de egyáltalán nem képes rá, és ezt már vagy 4hónapja mondom neki. Annyira elegem van. És közben meg hazudozik is nekem. Mindig mondja a problémáit, meg hogy mennyire beteg, meg a neten levő emberekről beszélget, hogy miről beszéltek, meg röhögtek. Meg a pasijáról beszélget. Többet foglalkozik ezekkel a dolgokkal, mint a gyerekeivel. Pl többet tud a másik két tesómról, mint rólam, meg az öcsémről. Múltkor kért tőlem fájdalomcsillapítót, és megkérdezte, hogy h megy a suli. És ebben az évben először kérdezte meg. Eddig soha. Öcsémmel sem foglalkozik, csak úgy vagyunk. És félek, hogy tesómmal is lesz valami. Így fejlődés szinten. Múltkor is velem tanulta meg a locsolós verset, meg velem gyakorolt számolni. Meg a betűket, számokat írni. Anyukám ilyenekre nem ér rá, mert gépezik, és észre sem veszi magát. Múltkor annyira kiborultam, hogy sírva fakadtam, és ő tovább gépezett, és azt mondta, hogy ne mondjak hülyeségeket. Meg nem akartam neki segíteni a gépen, mert valamit nem tudott megcsinálni, és azt mondta, h egy köcsög bunkó vagyok, hogy ennyire nem vagyok képes. Kicsit ki voltam borulva. Nem tudok vele igazán komolyan beszélni se, de valahogy meg kellene próbáljam, mert ez így nem fog menni. Szeretném, ha segítenétek. Lehet most nem lett valami értelmesen megfogalmazva, szóval ezért bocsánatot is kérek.


2010. ápr. 21. 17:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szegénykém!

hát csak azt tudom tanácsolni, hogyha Apukáddal jó a viszonyod és megfelel Neki is akkor költözz el hozzá. Hátha esetleg észbe kap anyukád.

Ha pedig nem akkor sajnos el kell fogadnod azt a tényt, hogy kicsit megromlik vele a kapcsolatod.

Remélem jóra fordul a sorsod!!

2010. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

leányzó, ez nagyon szomorú!!

nekem is hasonló volt anyám. 16 évesen költöztem el, mondjuk nekünk kellett majdnem 20 év, hogy rendeződjön a kapcsolatunk.

azért ne haragudj rá, majd csak jobb lesz, sza.. most mindenkinek, ettől sokan kikészülnek.

úgy tegyél, ahogy érzed.

de azért próbálj meg nem veszekedni vele, ha leállsz vitatkozni, úgy néz ki, hogy csak szítod ezzel, inkább vonulj el olyankor.

nem tudom, sajnáltasd meg magad, hogy lássa rajta, hogy szomorú vagy, nem pedig egy vitatkozó családtag, aki számonkéri. talán akkor magába akar nézni, megszán, és normális akar veled lenni... tudom, biztosan nagyon nehéz ez a helyzet.

haúgy érzed, hogy nagyon gáz a szitu, és érzel magadban annyi erőt hogy elkezd az életed egyedül, akkor költözz el. nagymamád biztosan segíteni fog.

én is kitartást kívánok neked.

ha segíthetünk valamiben szólj!!!!!!

2010. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy suli végéig meglátom, hogy alakul a kettőnk kapcsolata, ha rosszabbodik, akkor nyáron elmegyek apához. Nem akarom a mindennapi veszekedéseket. És én sem akarok miatta kikészülni. Különben ritkán beszélgetünk, de akkor is, ha beszélgetünk arról beszél, hogy nem ért a számítógéphez, vagy a pasijáról beszél, szóval ő elmondja teljes egészében, hogy mi történt vele, milyen volt a napja, és amikor úgy látom, hogy én is nyugodtan elmondhatom neki, akkor szarik az egészre. Mondtam neki egyszer, hogy megyek matekozni az egyik ismerősömhöz, azt mondta, h jó, és már rögtön elkezdett vmi másról beszélni. Elmondta... majd rákérdeztem, hogy mit is mondtam az előbb? és nevetett, és mondta, hogy elmész valahova.. és ennyi. Ennyire nem volt hajlandó. De már nem érdekel. Amúgy köszönöm szépen, hogy próbáltok tanácsokat adni, és segítséget is nyújtani, így ismeretlenül is. Nagyon jól esik. Azért jó kibeszélni magam, mert nem sok mindenkivel tudok beszélni erről. Sőt talán 2emberrel. És azért jó, hogy itt idősebbek is vannak, és tudnak tanácsokat adni. Köszönöm szépen. :(:)
2010. ápr. 26. 19:29
 14/15 anonim ***** válasza:

Apudnál nem lenne jobb helyetek? Nem beszéltél vele erről a hétvégén? - bár sajnos, ha Anyud ennyire pénzorientál, már csak azért nem fog elengedni, mert akkor nem kapja utánatok a családi pótlékot - csúnyán hangzik, de igaz lehet!

Mi az, hogy számonkéri rajtad, mert felmentél as mamádhoz enni??? jesszus, valaki helyretehetné Anyukádat , bár én nem nevezném az ilyet Anyának!

2010. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Anyukád súlyos eset, segítségre szorul. Az a gyanúm, hogy ezt házon belül nem tudjátok megoldani, mindenképpen kérd felnőtt segítségét hozzá. Kezdd talán apukáddal vagy valamelyik tanároddal, akiben megbízol és látod rajta, hogy akar segíteni, aztán jöhet a családsegítő vagy a gyámhatóság.

Azt olvastam ki a soraidból, hogy ebben a családban te vagy az anyuka és ő a gyerek, ő szorul gondozásra, törődésre. Persze ezt nem ismerné el soha, ezért van az, hogy hiába is beszélsz vele, kéred meg, hogy legyen felelősségteljes felnőtt ember és anya, úgysem hallgatna rád.

A házassága tönkrement, kettétört az élete, de ez nem lehet indok arra, hogy ne törődjön a gyermekeivel.

Sok sikert és erőt kívánok neked, sajnos csak magatokat tudjátok megmenteni ebben a helyzetben, anyukátoknak előbb be kell látnia magának, hogy így nem élhet.

2010. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!