Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámat hogyan tudnám...

Anyukámat hogyan tudnám megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Először is 17éves lány vagyok. A szüleim elváltak 2éve. Apukámmal maradt a két legidősebb testvérem, és én meg anyukámmal maradtam az öcsémmel. Úgy éreztem, hogy segítenem kell neki, és igazságtalanság lenne, ha cserben hagynám. Ma már teljesen másképp gondolom, és csak a 2tesómra tudok gondolni, hogy ők jól cselekedtek.

Röviden, és tömören felvázolom az anyukámat, hogy milyen.

Ja, és annyi, hogy tavaly kibékültek a szüleim, leginkább miattam, vagy is így belegondolva, nem hiszem, hogy csak miattam mentek bele ebbe a békülésbe, de a lényege, hogy apukám kicsit anyagilag "tönkretette" anyukámat, és mindig azt hajtogatja, hogy kellett nekünk visszamenni apához. Szóval engem okol miatta, miközben láttam msn-en a naplózott beszélgetésben, hogy leírta anyukám neki, hogy még szereti. Szóval így egy részben szerintem hazudik nekem.

Na, úgyhogy, anyukám általában számítógépezik, és olyan emberekkel foglalkozik a neten(hotdogon), akiket nem is ismer. Az eddigi pasijai is erről az oldalról voltak. Most ismét van barátja féléve, így megértem, ha neten lóg, akkor hagy beszélgessenek, de ő folyton ott van. Képes akár több, mint 10órát, egy huzamban ott ülni. És idegesítő, mert közben semmit sem csinál, házimunkailag. Az öcsémmel sem foglalkozik. Elvárja, hogy amikor hazajövök az iskolából, én főzzek meg, én menjek el az oviba a tesómért, menjek el boltba, és még b@szogat azzal, hogy nem szoktam itthon semmit sem csinálni, csak csavarogni tudok. Hétköznap itthon vagyok, és amikor ő délutános, vagy éjszakás. Sőt, van amikor mindig itthon vagyok hétköznap. Csak pénteken, és szombaton megyek el itthonról, a barátaimhoz. Mivel mi elköltöztünk számomra elég ismeretlen emberek közé, elég rossz, hogy nem ismerek senkit, és suliban sem vagyok egyik osztálytársammal. Így szerintem jár nekem az, hogy találkozom a barátaimmal, mert rossz "bezárva" lenni.

Így most elég rossz felsorolni a dolgokat, de van egy csomó. Pl. anya fizetése nem olyan sok, max letud venni a számlájáról 15ezret, amiből meg kell, hogy éljünk hónap végéig. Közbe ő veszi magának tucat számra a cigit, és öcsémnek meg a halom édességet, és nekem rosszul esik, hogy nem kapok semmit se, amit szeretnék. Most is van egy kisebb "munkám", amiért kapok 1500-3000et. De nem tudom magamra költeni, mert már tökre nincs pénzünk, és én veszem a dolgokat. És ő ezt tök természetesnek veszi, hogy akkor én vásárolok be. Pedig már a gatyám is, amit hordok kivan kopva, meg nincs egy értelmes pulcsim. Se cipőm. A táskám is szétszakadt, és csak annyit kértem tőle, hogy varrja meg, vagy varrjon nekem egyet, vagy mutassa meg nekem, hogy kell, és megcsinálom, de egyáltalán nem képes rá, és ezt már vagy 4hónapja mondom neki. Annyira elegem van. És közben meg hazudozik is nekem. Mindig mondja a problémáit, meg hogy mennyire beteg, meg a neten levő emberekről beszélget, hogy miről beszéltek, meg röhögtek. Meg a pasijáról beszélget. Többet foglalkozik ezekkel a dolgokkal, mint a gyerekeivel. Pl többet tud a másik két tesómról, mint rólam, meg az öcsémről. Múltkor kért tőlem fájdalomcsillapítót, és megkérdezte, hogy h megy a suli. És ebben az évben először kérdezte meg. Eddig soha. Öcsémmel sem foglalkozik, csak úgy vagyunk. És félek, hogy tesómmal is lesz valami. Így fejlődés szinten. Múltkor is velem tanulta meg a locsolós verset, meg velem gyakorolt számolni. Meg a betűket, számokat írni. Anyukám ilyenekre nem ér rá, mert gépezik, és észre sem veszi magát. Múltkor annyira kiborultam, hogy sírva fakadtam, és ő tovább gépezett, és azt mondta, hogy ne mondjak hülyeségeket. Meg nem akartam neki segíteni a gépen, mert valamit nem tudott megcsinálni, és azt mondta, h egy köcsög bunkó vagyok, hogy ennyire nem vagyok képes. Kicsit ki voltam borulva. Nem tudok vele igazán komolyan beszélni se, de valahogy meg kellene próbáljam, mert ez így nem fog menni. Szeretném, ha segítenétek. Lehet most nem lett valami értelmesen megfogalmazva, szóval ezért bocsánatot is kérek.


2010. ápr. 21. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hát ezt tökre szomorú olvasni. nem lehet neked könnyű. anyukádnak is biztos megvan a baja, gondolom így vezeti le. az élet nehéz. nem kéne ilyen korán tapasztalnod. talán próbálj meg vele beszélni, hogy anya nagyon hiányzol, szeretném, ha többet beszélgetnénk, próbálj meg csinálni vele közös programokat. kitartást kívánok. és szerencsét az életedben.
2010. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nagyon durva, amiket leírtál. Sajnálom, hogy ez van. Bizonyos szempontból meg lehet érteni édesanyádat is, hiszen neki is szüksége van, hogy újra boldog legyen,DE!Mindaddig,míg ez nem megy másnak a rovására. Házimunka, család,stb. Elég szomorú, hogy édesanyád nem foglalkozik a kisebb testvéreiddel, és neked kell vigyázni rá, te tanulsz vele, holott ez édesanyád dolga lenne. Írtad,hogy próbáltál beszélni vele. Próbálj meg vele akkor, amikor egyedül van, és ráér, hogy szeretnék vele beszélni, mondd el ezeket a dolgokat is neki, hogy bármikor számíthat rád, de azért ne várjon el mindent tőled! Remélem megoldódik ez az ügy! majd írd meg mi volt!
2010. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18.11 vagyok. még eszembe jutott egy tanács. ha esetleg sosem akarna ráérni beszélgetni, vagy sosincs olyan passzban, akkor írj neki egy levelet, ilyesmit, mint ide, ilyen szívhezszólót, mindent, amit szeretnél tőle, és persze támogasd benne, hogy te szereted, meg hasonlók. nálunk ez bevált. nekem a szívem megszakadna, és rögtön tennék az ügy érdekében.
2010. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hihetetlenűl erős, talpraesett lányzó lehetsz, sajnálom hogy ez a sors jutott neked, és az öcsédnek :( - nem tudnátok esetleg apudhoz menni? Amit leírtál az alapján nagyon nehéz helyzetben lehettek, felnőtt gondolkodásról ad bizonyságot, hogy ami kis pénzt keresel, azt is az öcsédre-a háztartásra költöd! Szeretnék valahogy segíteni - sajnos pénzzel nem tudok, de ha esetleg szívesen vennéd ruhát-cipőt- ilyesmit megpróbálnék adni!
2010. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Ez tényleg durva.A barátommal hasonló eset volt 1 éve amit az oldott meg,h a barátom beszélt a suliból egy tanárral aki "intézkedett".Az volt a vége,h a haverom anyja tök normális lett,mint azelőtt.Nem tudom h te milyen viszonyban vagy a tanárokkal,vagy esetleg nagyszülőkkel is beszélhetnél,ha végkébb nem tudsz vele mert csak gépezik.Ha nem segit rajta h beszélgetsz vele,próbáld meg "segíteni",bár nem tudom,h jó hatással lenne rá.Minden esetre beszélgetésekkel,közös programokkal rájön h mit tesz "ártatlan" kis chat-eléssel.Remélem mihamarabb "visszazökken" addig is kitartás!
2010. ápr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom,hogy ilyen anyud van,tényleg...:(

Jó ötlet,írj neki egy szívhez szóló e-mailt :)

vagy mutasd meg neki ezt a kérdést.hátha rájön h milyen..:S

2010. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, az eddigi tanácsokat.

Igazából én szeretem az anyukámat, és nehéz is lenne itt hagyni. Hiányozna, holott csak kismértékben érdemli meg a szeretetemet.

Különben anyával soha nem tudtam komolyabb dolgokról beszélgetni.. talán régebben, amikor apával együtt volt, de azóta minden megváltozott.

Gondoltam én is a levélre, szóval lehet megpróbálom azzal. De lehet az is, hogy még hétvégén, amikor itthon lesz ő is, és nem dolgozik, akkor elbeszélgetek vele, és ha nem sikerül, akkor egy levélben mindent, de tényleg mindent kiadok magamból. Remélem észbe kap, és megváltozik a kettőnk kapcsolata is.

És tényleg, tényleg nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok.

2010. ápr. 21. 18:54
 8/15 A kérdező kommentje:

Ja, és azt is köszönöm, hogy elolvastátok, mert azért nem sikeredett valami rövidre.


Utolsó válaszoló, azért inkább ezt, nem szeretném neki megmutatni, de köszi azért. :)

2010. ápr. 21. 18:55
 9/15 A kérdező kommentje:
..aki kíváncsi a továbbiakra, annak leírom, hogy nem lett semmi. Nem is figyelt igazán rám, inkább azt mondta, h nem sokára 18éves vagyok, és így gondolkozom. Meg hogy arra lyukadt ki, hogy én csak a pénzre megyek, nekem csak az a fontos. Meg az is a baja, hogy a mamámhoz felmegyek hetente 1-2x, és enni szoktam nála. Miközben ő itthon "éhezik". Felvilágosítottam, hogy soha nem volt ilyen, hogy éheznie kellett volna, ő meg azt mondta, hogy dehogynem, csak hogy nekünk több jusson. Én soha nem vártam el ezt tőle. Aztán a cigire is rátértem, hogy nem kellene, erre azt mondta, hogy idegroncs már, és ilyeneket ne várjak el tőle, meg hogy alig dohányzik, miért mondom, hogy elég sokszor. Tegnap kapott nemtudom mennyit, kérdezem honnan van cigije, erre mondja, hogy a mamától kapta, és persze kihangsúlyozta, hogy CIGIRE. Én meg adom neki a saját kis megkeresett pénzemet, hogy eltartsam őt, meg az öcsémet. Most is mondtam neki, hogy menjen el boltba kenyérért, erre néz rám, hogy marha jó fej vagyok, mert cigire nem adok neki. És én éreztem magam szarul. Meg azzal vagdalózik, hogy menjek el apához. Hétvégén lenézett hozzánk. Átmentünk a mellettünk levő faluba fagyizni, erre hozzám vágta anya, hogy érdekesen nagyon jóban lettem apával. Meg hogy biztos valamit elsumákolunk. Meg kérdezgetett, hogy miket beszélgettünk. De nem mondtam semmit, mert úgy gondolom, hogy ő azért vált el apától, mert már nem érdekli, szóval most már semmi köze sincs hozzá, főleg amit tett apával, meg hát ez viszonozva is volt. Szóval ez a helyzet. Mindig azzal jön, hogy pakoljak össze, és húzzak el. Mert felesleges itt lennem, senki nem mondta, hogy legyek vele. Anya úgy érzi néha, hogy ilyen gyerek fejjel gondolkozom még, és hogy nem látom át, amit csinál. Eléggé kétszínű egy nő, és csak a pénzre megy. Ha nem kap, akkor bunkóba átáll. azt hiszem, ha ugyan ilyen helyzetben leszek , amikor családom lesz, biztos nem így fogom megoldani ezeket a problémákat.
2010. ápr. 26. 18:08
 10/15 anonim ***** válasza:

Menj el az apudhoz, és vidd az öcsédet. Menj gyámhatóságra. Költözz a nagymamához. Bármi!

Az én anyám is ugyan ilyen kocka... nem kell vele törődni. Hidd el nekem. Sokkal jobb lesz, ha elmész apudhoz! Kitartás =)

2010. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!