Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki lassan 30,...

Van itt olyan aki lassan 30, lány és még a szüleivel él?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok , de sajnos minimálbért keresek az érettségimmel.A szüleimmel élek,használni szoktam anyám autóját,mert apámnak is van külön.A házunk 200 nm én mégis szarul érzem magam, hogy még mindig velük élek.8 éve van párom, de vele nem tudok különmenni, mert azt állítja nincs rá pénz, de egyébként én tudnék megoldást, csak ő abba nem menne bele!Ti hogy vagytok,akik hasonló cipőben jártok?
2010. ápr. 21. 17:08
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

én 26 vagyok és valamivel több, mint fél éve költöztem haza a szüleimhez, előtte 4 évig külön éltem (akkor volt barátom).

Nem könnyű, nem is hiszem, hogy sokáig maradok, én inkább jövök ki centire egy albérletben, de szükségem van az önállóságra.

Én amúgy úgy érzem, hogy ilyenkor a szülők is hibásak: ha elég nagy a ház és nem zavarnátok egymást, akkor nem értem, hogy miért éreztetik, hogy púp vagy a hátukon. Főleg, ha mondjuk van kereseted is, és beleadod a közösbe a részed. Velem ezt hálistennek nem éreztetik, nálam ez nem kényszer, inkább csak választás.

Amúgy mindenképpen azt javaslom énis, hogy próbálj meg valahogy tanulni (levelezőn pl, vagy távoktatásban), hogy a jövőben jobb állást kapj, mert ha továbbra is minimálbérért dolgozol, akkor nagyon nehéz jövő elé nézel. Még fiatal vagy, nem késő belevágni, 40 felé már nehezebb lesz...

És hidd el, hogy diplomával jobb állást lehet kapni, öcsém most diplomázik és máris 150-et keres, anyukám az érettségijével, okj-vel, majdnem 30 év munkaviszonnyal és alapfokú nyelvvizsgával pedig csak 112-t, ami szerintem igazságtalan és felháborító...

Szóval jó befektetés az a diploma, meg a nyelvvizsga, hidd el...

2010. ápr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
27%
Emberek! Sajnos sokan vagyunk, akik a kérdezővel hasonló cipőben járunk! Megdöbbentő, ahogyan magukat okosnak gondoló emberek kioktatják őt!Ahelyett, h "jó" tanácsokat osztogattok (OKJ-s tanfolyam, diploma, nyelvvizsga), amelyek sajnos a mai, kommunisták által szétlopott és tönkrement Magyarországon szart sem érnek (akárhány van belőle), SZÁLLJATOK le a földre! Amiről ti (legalábbis legtöbben) beszéltek, azok is csak átmeneti megoldások. Hihetetlen, hogy felnőtt emberek ideiglenes, ki tudja meddig tartó, "romantikus" kapcsolatokra alapozzák a jövőjüket.Az összebútorozunk (akár szerelemből) valakivel és aztán minden anyagi gond közös vagy megoldott című történet egy ostoba leányálom!meg persze az ideiglenes megoldások egyike... 39/N
2010. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Menj el könyvelőnek! Az mindenhol nagyon keresett szakma és sokat is fizet. Nagynéném nemrég váltott, igaz, hogy megszenvedte munka és két gyerek mellett a tanfolyamot, de végre nem minimálbért keres. Ma ezt tuti megéri csinálni.

És valóban átválthatnál biciklire. Megvan vele a napi testmozgásod, plusz a benzinpénzt félre tudod tenni. :)

2010. ápr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
22:28, a kommentedre csak annyit írok, hogy a barátnőm tud felsőfokon kínaiul és angolul, és a céghez ahol most dolgozik nem a diplomásakat vették fel hanem őt! Ennyit arről, hogy nem érnek a nyelvek semmit. Manapság az informatikával meg a nyelvekkel tuti befutó vagy.
2010. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
22:28 még azt mondd meg, hogy a valamilyen informatika karon tanulók nagy részének miért lesz meg már diplomaosztás előtt a munkahelye? Azért mert nem ér semmit? Ezen kívül olvasgatom a diákmunka lehetőségeket amit egyetem mellett lehet végezni, és mik az elvárások 80% ban? (ha nem a mekibe akarsz gürizni, vagy ha nem akarod mások wc-jét takarítani, szóval egy jobb munkahelyet akarsz)ECDL vizsga (informatika) és minimum 2-3 nyelv ismerete amiből az egyik felsőfok. És rendesen meg is fizetik. Pedig ez csak diákmunka! Abban viszont igazad van, hogy nem a férfiaktól kéne függővé tenni, hogy költözünk vagy nem.
2010. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!