Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki lassan 30,...

Van itt olyan aki lassan 30, lány és még a szüleivel él?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok , de sajnos minimálbért keresek az érettségimmel.A szüleimmel élek,használni szoktam anyám autóját,mert apámnak is van külön.A házunk 200 nm én mégis szarul érzem magam, hogy még mindig velük élek.8 éve van párom, de vele nem tudok különmenni, mert azt állítja nincs rá pénz, de egyébként én tudnék megoldást, csak ő abba nem menne bele!Ti hogy vagytok,akik hasonló cipőben jártok?
2010. ápr. 21. 17:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
sajnos a mai világban aki egyedül van és nincs olyan húú de jól fizető munkája az nehezen teheti meg hogy külön költözzön. :( én is elég sokáig laktam otthon,és már nagyon frusztrált a dolog. szüleimmel jól kijöttem , és adtam is be pénzt , rezsibe , kajára stb, de mégis lelkileg nehéz volt, hogy majdhogynem 30 évesen még otthon laktam. aztán szerencsére megismerkedtem mostani párommal és külön tudtunk költözni vele. de nem egyszerű magyarországon.
2010. ápr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy én már szégyenlem hogy még mindig a nyakukon vagyok!Ezért is fáj nagyon amikor pl. elviszem a kocsit , de anyunak is kéne közben és akkor panaszkodik a hugomnak, hogy miért nem tudok eljárni bringával dolgozni!Sajna úgy érzem , hogy nem az én hibám hogy nincs pénzem külön lakásra, mert ha lenne diplomám, akkor sem biztos hogy jobb lenne az anyagi helyzetem.
2010. ápr. 21. 17:36
 13/35 anonim ***** válasza:
75%
De miért nem végzel el egy tanfolyamot és tanulsz meg egy nyelvet legalább középfokon hogy jobb munkád legyen? Érettségivel manapság nem sokra lehet menni, csoda hogy te egyáltalán találtál munkát vele. Időbe telik most elkezdeni tanulni, de egy érettségivel örökre otthon maradsz. Egyébként én kimennék külföldre is pénzt keresni szó nélkül.
2010. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Diplomával sem tudnál lakást venni:

Érettségivel 70-90 ezret kapsz

Diplomával : 90-150 max. ha kezdő vagy.

Orvosi diplomás pályakezdő 100-110 ezer forintot keres.

2010. ápr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsgámmal sem jutnék többre!Főleg Baranyában!!Az állásom legalább biztos!
2010. ápr. 21. 17:42
 16/35 anonim ***** válasza:
75%
Meghát ha nyelveket beszélsz kapkodni fognak utánad. Fél év alatt pedig meglehet tanulni középfokon. Ezek csak kifogások, mindent meglehet oldani még magyarországon is.
2010. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Na és mégis milyen diplomával tudnék most elhelyezkedni?
2010. ápr. 21. 17:44
 18/35 A kérdező kommentje:
Én nem tudom ti hol éltek, valami más világban!!!Mégis ki a frász kapkodna értem ha lenne nyelvvizsgám?Szálljatok le a földre!
2010. ápr. 21. 17:46
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Hááát nem tudom milyen diplomára gondolt a korábbi hozzászóló, de én diplomával-nyelvvizsgával keresek 115.000-120.000 ezer Ft.ot... ebből sem lehet házat venni! - de még csak nagyobb összegü hitelt sem kapok, ha nincs nagyobb önrész, vagy fedezet... :(

Sajnálom, hogy így megkeseríti párod Anyukája a közös életeteket! - becsülendő párodban, hogy gondozza az édesanyját, de érthetetlen miért hanyagol emiatt téged, hisz elvileg te vagy az aki majd jóban-rosszban mellette leszel... KITARTÁS!

2010. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
67%
De miért akarsz egy helyben, ugyanabban a városban,megyében maradni? Így soha nem változik meg az életed. Nem szabad úgy hozzá állni, hogy legalább biztos munka! A barátoddal együtt maradnál, úgy hogy nem szereted, csak azért mert "biztos"? Na látod hogy nem. És ez még fontosabb dolog. A gyerekeiddel majd a minimálbéredből akarsz élni? Még csak 27 éves vagy azt változtatsz amit akarsz. Meg kell csinálni amit akar ez az ország, hogy normális munkád legyen: nyelvvizsgák (abban igazad van, hogy egy középfokúval semmire nem mész, az már mindenkinek van) ECDL vizsga, és elég egy jó kis tanfolyam, nem kell itt egyetem. Nem szabad kifogásokat keresni, tenni kell azért, hogy jobb legyen.
2010. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!