Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Apám alkoholista.

Mit csináljak? Apám alkoholista.

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok, 10 emeletes panelházban lakok én, tesóm, meg apám, 1-kor vége volt sulinak és mentem haza, beléptem a házunk ajtaján, és apám ott feküdt részegen a lifttel szemben a lépcsőnél, körülötte hányás, a társasház takarítónője meg a közös képviselő is ott volt - ekkora szégyent nem is tudom mikor éltem át... mondták,h támogassam fel apámat, de nekem az túl nehéz, meg egyébként is annyira elegem van az apámból... ő nyugdíjas, én még tanulok, szeretném többre vinni az életben mint ő, de apám egyáltalán nem támogat ebben, sőt. azt a kevés pénzt is ami van, elissza, leéget minket az egész ház előtt, mindenki utál minket...

Mondták,h takarítsam fel amit apám odacsinált, de nem én csináltam, hozzá sem nyúltam, a szégyentől és elkeseredettségtől nem is szóltam inkább semmit, csak eljöttem...Közben jöttek mentek a többi lakók ott, mindenki látta h apám ott fekszik részegen... sosem volt jó a viszonyom az apámmal, sose szerettük egymást, és ő nem is tett soha semmit,h jobb legyen, mert érzelmileg tök primitív, és tönkre tette anyukám életét is amíg élt :'((((

Lassan úgy érzem,h nekem sincs sok kiútam ebből, csak az öngyilkosság, pénzem nincs, a tanulás az egyetlen reményem, de arra sem tudok figyelni ilyen lelkiállapotban.


2010. ápr. 21. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?Nem tudsz valami rokonhoz költözni a tesóddal?vagy esetleg a suliban tudsz segítséget kérni.Ne nézd ahogy tönkreteszi magát ha van lehetőséged menjetek azonnal de ne a vakvilágba.Az öngyilkosságot meg felejtsd el.
2010. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom sajnos, hogy mit érzel! Nekem is szinte erről szólt a gyerekkorom és a fiatal felnőttkorom. Tehetetlen vagy, nem tudsz mit csinálni. Mi végigjártuk az orvosokat, rendőrséget, amíg ő nem akar leállni, nincs az az isten aki rákényszerítené. Semmire és senkire nincs tekintettel, nincs értelme vele beszélni, nagyon tudom sajnos. Számtalanszor megszégyenített minket anyuval. Ne moss fel helyette, ne fizesd ki az adósságait stb, te nem ő vagy és ezt ne felejtsd el! És nem neked kell szégyenkezned helyette! Próbálj meg minél hamarabb dolgozni, saját lábadra állni, ne keseredj el, főleg nehogy az öngyilkosságba menekülj! Hidd el egyszer vége lesz! Fel a fejjel!
2010. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Állj! Többre akarod vinni, mint Ő, igaz? Akkor miért is lennél öngyilkos? Nem tudom mennyi idős lehetsz, de ha lehetőség van menj koliba és haza se menj, ha nem muszáj.
2010. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne legyél öngyilkos megérné egy ilyen ember miatt NEM.

Ha kiskorú vagy fordulj a gyámhatossághoz segítségért, ha nagykorú kérj kolégiúmi ellátást, a helyzetedre hivatkozva kérhetsz kedvezményt, ösztöndíjat.

Keresd fel a rokonokat, a gyámhatoság ebben is segíthet.

Rengeteg lehetőség van, ne hagyd hogy egy alkesz miatt kikészülj.

2010. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az a szomorú,hogy már öngyilkosságról beszélsz...Talán ha elköltözhetnétek ... Én helyedbe a gyámhatóságokhoz fordulnék...
2010. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad hány éves vagy,de fősülira/egyetmr emindenképp messze menj,kollégiumba.. sjanos a testvéred fogalmam sincs hogyna jöhetne el onnan,ha ő fiatalabb nálad. Diákmelóval kolira megtudod keresni a pénzt,főleg vidéken. Amúgy ahogy elolvastam a sztorit kb. átéreztem a helyzeted.. Ne takarits apád után.. nem is ember az ilyen:(
2010. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!