Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem a volt férjem....

Nem értem a volt férjem. Miért ilyen?

Figyelt kérdés

A lányomról(lányunkról van szó)16 éves gimibe jár, jó zanuló, nem csavarog, nem hazudozik.

Már nem is szeret menni az apjához, mert az nem tud vele normálisan beszélni.Nem szólítja a nevén, adott neki hülye beceneveket, (mint vucli szicska bicso, stb...)és így hívja.Szerinte ez vicces.

Nem tiszteletlen a lányom, de ugye ő ios csak egy tini.

Ha mondja az apjának, hogy te hülye vagy, vagy ilyasmit, az csk röhög rajta.

Tegnap viszont kiakadtam.Most itthon vagyok, betegség miatt.Amikor a fiam haza jött a suliból, az apja hívta.Beszéltek egy-két dologról, és mikor letette a telefont, oda jött, és súgta, hogy apa azt mondta felvettek a suliba.De hozzá tette, hogy a nővérének ne mondja meg.(most 8-os)Hogy honnan tudja nem tudom, nem is érdekel.(de mindig van mindenhol egy p*na ami csk rá vár)Hallotta a lányom is hogy súg valamit az öccse, és kérdezte mit.Én meg persze elmondtam.Ő mit vétett hogy ilyen legyen vele?

Soha nem volt szokás(om)hogy bármit manipuláljak velük szembe.Őszinte voltam/vagyok velük mindig.És én ezt ugyan úgy vissza kapom tőlük.

Nagyon mérges lettem, hívni is akartam, de aztán meggondoltam magam.Én azért nem fizetek hogy össze vesszek vele.

Szegény lányom, egyből elkezdett sírni, hogy mégis ki ő hogy semmibe van véve.Nagyon sajnálom őt, mert engem is bánt, hogy a másik gyerekével meg tud normális lenni.Csak annyit mondtam neki ne törődjön vele, hiszen tudjuk milyen az apja.De ez kevés, tudom.Nem tudok ez ellen tenni.Már rengetegszer mondtam neki, ne csodálkozzon rajta, ha nem szeret a lány menni hozzá.Lepereg róla, és ennyi.

Hű, bocsi hosszú lett, de most hogy kiírtam magmból jobb.


2010. ápr. 21. 11:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mert a sok apróség után már ez volt az utolsó csepp.Ritkán szólok neki, tűrök, mert a gyerekeket nézem.De ez már mindennek a teteje.
2010. ápr. 21. 12:43
 12/20 anonim ***** válasza:
a lányod 16 éves...nincs ezen mit titkolni,nem gyerekmár annyira ésérzi h nem stimmel az apja meg az ő kapcsolata.nem ovodás,le kell ülni,beszélgetni vele ha látod h ez aggasztja...a férjedet meg magasról le kell..........ha már épp ésszel nem éri föl h ne tegyen különbséget.
2010. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval...

16 évesen jól meg lesz az apja nélkül, ne foglalkozzon vele. Ne is menjen hozzá. Minek. Ha nem találkoznak, nem lesz rossz kedve miatta. Egy ilyen ember nem hiányzik senkinek. Idővel rájön, hogy jobb nélküle. Ez van.

2010. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én egy rokonommal azóta vagyok jóba, amióta nem találkozunk....
2010. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ez az apuka valóban nem nőtt még fel!Nem is nagyon lesz már másképpen. A Lányodnak valóban szüksége lenne az apukájára is , csak kedves 12.00 válaszoló egyaltalán nem ilyenre. Több fájdalmat, fusztrációt okoz a kis kamasz lelkében, mint azt gondolnák azok az álságos mindig a bejáratott szöveget fújó " egy gyermeknek mindkét szülőjére szüksége van" személyek. Igen, normálisan, egy családban, vagy ha végképp nem megy akkor is intelligens megoldásokkal és legelsősorban szeretettel. A volt férj vszinű tök infantilis és egyaltalán nem tud mit kezdeni azzal, hogy lánya született aki majdnem nő már. Mint írtad, mindig van vhol egy p..na ami rá vár és hát tudjuk mekkora tiszteletet bírnak érezni az ilyen mentalitású emberek a nőkkel szemben már úgy általában is. Ő egyetlen nőt sem tisztel, a saját lányát meg végképpen nem. Sajnos ez kihathat a fiú nevelésére, szellemi értelmi érzelmi érésére is. Hiszen ez a minta. Kislányodnak azt üzenném, hogy sajnos vannak olyan emberek akik apa nélkül kénytelenek felnőni. Nem jó , de a rossznál jobb megoldás ha nem érzi jól magát, ha bántásnak, megaláztatásnak van kitéve ne menjen az apukához. Van abban a korban már, hogy ha apuka hepcikézik a Gyámhat.-on akkor elmondhassa a véleményét.Egyébként meg nem fog, hepcikézni, mert ha valóban akarna igazi meleg családi kapcsolatot a lányával akkor 9 év már elég lett volna a kapcsolat felépítésére. A jelenlegi helyzet csak árt egy tininek. A becézések pedig az ebben járatasok számára elég nyilvánvaló zavarra vezethetőek vissza. Primcsi, buta, korlátolt fazon, érzelmi intelligencia teljes hiányával. Döntsön a lányod és legyen úgy ahogy azt most Ő a maga számára jónak érzi. Tudom nehéz, de....
2010. ápr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

most én is leírom a történetemet.én 18 éves vagyok,szüleim elváltak,kb 4(!!!!!)éves lehettem!Volt amikor meglátogattam apámat (nem egy városban lakunk) de pár óra elteltével sírva menekültem volna el tőle.Megéreztem h nem úgy szeret,nem úgy viselkedett velem.Semmi rosszat nem csinált velem,nem szidott,nem bántott-egyszerűen szerintem megéreztem h ő engem nem "akar".Persze anyum próbál vna ráterelni később is ahogy nőttem h tartsam vele a kapcsolatot.Kb 2évente mentem el hozzá,mindig úgy volt h egy hétvégére,de ahogy átvittek pénteken délután este én mindig sírtam h vigyenek haza...most 18 vagyok és nem láttam kb 7 éve...nem tudok semmit róla,csak azt h az élettársa meg van még mindig neki aki fiút szült neki...eszem ágába sincs felkeresni,sztem ez nem az én dolgom lenne...az utolsó hír róla az volt kb 2éve hogy anyumat fölhívta éjszaka (!!!!) anyum elmondása szerint be volt rendesen piálva,és felőlem kérdezősködött...és siránkozott hogy ő már öregszik,őszül a haja,betegeskedik és nagyon hiányzom neki...(öreg napjaira)elgondolkoztam rajta egy ideig meg is sajnáltam,de aztán el is hesegettem a gondolatot h felkeressem.Nincs köztünk harag,nem vesztünk össze elfogadtam h engem nem akar,a bizonyíték az hogy a fiát bezzeg nevelgeti...de eszem ágában sincs megkeresni,főleg azért ami lemaradt de fontos,hogy anyuval miatta váltak el mert előszeretettel piált...kicsit hosszú lett bocsi :) ezzel azt akarom mondani h én is föl tudtam fogni már 14-15 évesen is h elméletilag van csak apám,gyakorlatilag nincs.Viszont helyette szerethetem még jobban az egyetlen szülőmet,az anyukámat :)

apum meg öreg korába bünhödhet h nem tudott normális lenni velem.Kicsit morbid de ez ez én véleményem :)

2010. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

12.54-es, a szívemből szóltál.

Igen a fiúval is ezért vannak a gondok.

Teljesen olyan mint az apj.

Átvette tőle az összes bánó dolgot a lánnyal szemben.Azt nem mondom hogy nem szereti a testvérét, de tud olyan is lenni mint az apja.És sajnos az a viselkedés a jellemzőbb.

Ha mennek valahová egxyütt mennek, a fiú nem szeret az apjához egyedül menni, menjen ő is...

Ragaszkodnak egymáshoz.Én attól félek, ő is olyan lesz mint az apja.

Hát, igen nem véletlen hogy elváltunk..

2010. ápr. 21. 13:03
 18/20 A kérdező kommentje:
13.01-es.Sajnálom.Úgy gondolom, ő is így fog járni..
2010. ápr. 21. 13:06
 19/20 A kérdező kommentje:

Ha még olvassa valaki...

Most jött haza a lányom, sírva.

Mert az apja csak b.aszogatni tudja.ha kevés az órája, akkor nem viszi a háti táskáját, hanem ilyen retikülm félét, amibe bele férnek a cuccai.Szerintem ezzel semmi gond, abba viszi a cuccait amibe akarja(szerintem)

De az apja ezért is leb.aszta, mert ilyen sz.arokba hogy lehet vinni valamit iskolába.

De ha nem kéri meg hogy a czippzárat csinálja meg rajta, akkor szerintem észre se veszi.

Ez nem normális, az tuti!

2010. ápr. 21. 16:15
 20/20 A kérdező kommentje:

Írtam neki egy sms-t, hogy ne piszkálja már ezt a lányt, meg szeretem én helyette is, de ugye ez a lányt nem vígasztalja.Meghogy jól elmarta maga mellől, gratula.

Semmi reakció.

2010. ápr. 21. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!