Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (bőv. Lent)

Mit tegyek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

14 ées vagyok, és van egy 12 éves fiutestvérem, aki mondig is egy kicsit broblémás volt (kiabál, hazudik, lóg...). Egy hónappal ezelőtt történt velem valami -amit most nem részleteznék-, a lényeg az, hogy nem én tehetek róla, de emiatt nagyon kiborultam, és mindenki segíteni akart nekem. Mostmár jobban vagyok, de még mindig sokat foglalkoznak velem, és az öcsém úgy érzi, hogy vele nem foglalkoznak. Állandóan azt magyarázza, hogy milyen jó nekem, hogy ilyen történt, és hogy ele senki se foglalkozik. Én szeretnék vele lenni, de ő nagyon elutasító, és nemtom mit tegyek. segítsetek!!!!

Bocs a helyesírási hibákért xD


2010. ápr. 19. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem neked kellene helyrehoznod a szeretethiányát, hanem a szüleiteknek.
2010. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval (ha már többen lesznek az elsővel).

Te max annyit tehetsz, hogy jelzed a szüleidnek, hogy mivel az utóbbi időben neked különösen nagy szükséged volt rájuk, így a tesód úgy érzi őt teljesen elhanyagolták, nem szertik.

Én is voltam ebben a cipőben, mint tesód. Az én testvérem nehezen tudott beilleszkedni az új suliban (mikor gimis lett). Ekkor én elkezdtem hanyagolni a tanulást, így félévkor nem volt olyan jó az eredményem. De azért, hogy ne legyen sok bepótolni valóm, csak egy tantárgy járt így. Bukásra nem álltam, mindig kerekedett a jegy, de már nem 4-eseket 5-ösöket vittem belőlle haza. A meglepő inkább csak az, hogy mindez csak a félévi bizi láttán esett le a szüleimnek, hogy elhanyagoltak. Nyilván ezzel jeleztem feléjük, hogy hiányzik, hogy velem is foglalkozzanak.

Szóval szólj a szüleiteknek, de nem tőled tudják....csak úgy megérezték, vagy tudom is én.

2010. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az én problémám kicsit komolyabb mint az iskolaváltás.:S Az a baj, hogy tudom, hogy valami sújosat titkol, csak azt nem, hogy mit. És attol félek, hogy ebből baj lesz!
2010. ápr. 19. 17:28

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!