Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
A bátyám és a felesége közel 20 éve ismerik egymást, született 2 gyerekük is (12 és 8 évesek). Gyönyörű családi házban élnek, mindenük meglenne, csak a sógornőm 4 éve bekerült a pszichiátriára. Nem mondták el a bátyámék a konkrét diagnózist de talán skizofrénia:-( Anyukája is beteg a húga is, és főleg a szülés után jött elő náluk. Viszont mióta gyógyszereket kap képtelen ellátni a családot,nem igazán talál munkát sem,ha mégis nem nagyon tud viselkedni és beilleszkedni. Emiatt még jobban elkenődik és ebből az ördögi körből nem tud szabadulni. A gond ott van, hogy a bátyám egyszemélyben a gyerekek apja-anyja is és annyira sajnálom. Persze tudom, hogy az oltár előtt megfogadták egészségben-betegségben..stb, de biztos, hogy fel kell a boldogságát és a jővőjét áldozni?Mert ez már nem család, lett a bátyámnak 3 gyereke és közben három műszakban dolgozik,a beteg anyukánk meg főz rájuk és gondoskodik róluk, velem együtt. Ha ti kerülnétek a bátyám helyébe kitartanátok vagy próbálnátok valahogy változtatni?Ha igen hogyan?
2010. ápr. 16. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha te lennél a feleség, akkor a köcsög furakodó húg miatt panaszkodhatnál, vagy érezhetnéd sz*rul magad...Hagyjanak ott akárkit, mert nagy baja van? Na ezért van ennyi elromlott család, válások, satöbbi... Gratulálok emberiség. Nehéz, az tény...ha a testvéred lenne skizo és a csaj hagyná ott neked lenne a legnagyobb a szád, fogadok. Majd megoldják
2010. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én természetesen kitartanék mellette, mert ez a helyes, és valahogy próbálnék javítani a helyzeten ...
2010. ápr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A joshi bharatba jó téma lenne..
2010. ápr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Miközben olvastam, arra gondoltam, hogy végre egy rendes ember, végre egy szép család!

Jó hogy vannak még emberek akik kitartanak egymás mellett jóban-rosszban. Igen, a bátyád helyében kitartanék továbbra is, a te helyedben pedig ott segítenék neki ahol csak tudok!

2010. ápr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvass el egy két kérdést itt az oldalon, h milyen palik vannak... A bátyád egy igazi férfi, aki nem hagyja veszni a családját. De téged is megértelek, h sajnálod. Mást nem tehetsz, mint segíted őket és csendben kivárod, h mi lesz ebből. Talán próbálj meg a sógornőddel kicsit többet beszélni és foglalkozni (vszínűleg egykorúak vagytok), hátha javul az állapota. A szeretet és törődés nagyon sokat számít!
2010. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy én nem élhetem helyettük az életüket és nekik kell megoldani a problémákat, de rettenetesen sajnálom a tesómat.A kérdésben sem azt írtam, hogy el kellene hagynia a családot, sőt nagyon tisztelem azért amit megtesz értük.Csak megszakad a szívem érte, hogy ennyit dolgozik és nincs aki elé rakjon egy tányér ételt, vagy kivasalja a ruháját és látni a két gyereket ahogy szükségük lenne egy anyára főleg ebben a korban, és nincs sajnos:-( Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 17. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Hát figyelj, ez tényleg a bátyád dolga. Gondolom a gyerekeit sose hagyná ott, hiszen vállalta őket. A kérdés inkább ott merülhet fel, hogy merjen-e megismerni és megszeretni egy nőt, aki képes őt viszontszeretni... Ezt már neki kell eldönteni. Ha igénye lesz rá, akkor meg is lépi. Szerintem ebben semmi kivetnivaló nincs. Ettől gondolom a feleségét még nem hagyná magára, segítene a gyógyszereket megvenni stb. De hogy társa legyen az életben ezt megérdemli, de erre neki kell vágyni.


Mondjuk hozzá tartozi, hogy én egyedülálló fiatal nőként nem tudnám felvállalni 3 gyerek ellátását :) például, és szerintem nagyon sok nő van így. Erre való egy házvezetőnő.

2010. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!