Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem engednek el...

A szüleim nem engednek el sehova, mert lány vagyok. Ez jogos?

Figyelt kérdés
Van egy bátyám, ő már 22, de amikor ő volt 16 éves mindenhova szó nélkül elengedték. Engem meg sehova sem, ha egy barátnőmnél akarok aludni máris rosszat feltételeznek, pedig semmi okuk nincs rá, egyszer nem hazudtam arról ahol vagyok, és mindig hazaérek amire mondják... És azt mondták 11-nél későbbig csak akkor mehetek el ha már felnőtt leszek. De a barátaimat mind elengedik későbbig, és olyan rossz hogy mindenből kimaradok :(
2010. ápr. 15. 18:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a te korodban már jócskán jártam az éjszakát. Becsaptam az ajtót magam mögött, akármit is mondtak itthon és közben még visszapofáztam, hogy "majd jövök, ha jövök"... jó nagy paraszt voltam! Sajnos nem tudtak akkor már nevelni, mert az elején elengedtek és aztán nem volt megállás. Csak annak köszönhetem, hogy nem lettem drogos/alkoholsita/rabló/megerőszakolt, stb, mert egyrészt baromi szerencsés voltam, másrészt meg nagyon hamar láttam a hosszútávú hatását is ezeknek a dolgoknak és sokkal beszaribb voltam annál, minthogy bele merjek menni mélyebben ezekbe a dolgokba. Persze kipróbáltam sok mindent, de még így is többet, mint kellett volna. Azok a nagy barátok, akikkel akkor járkáltam és vittek volna bele még jobban ezekbe az igenis veszélyes dolgokba, mára már sehol sincsenek. Max. a közösségi oldalakon látom, hogy valaha ismerősök voltunk és az ottani fényképek alapján találgatom, hogy mi lehet velük! Csodálkozom, hogy egy-kettőnek összejött a gyerek/család, mert azt hittem mostanra már rég kinyírják magukat a drogokkal vagy lecsukatják magukat valamilyen balhéval. Hidd el, ha nem is így, de mindennek van hosszú távú következménye, ha más nem, 10-20-30 év múlva jön majd ki valami bajuk..

Irigylem, akinek olyan szülei vannak, hogy nem engedik el és sikerül úgy összehoznia mindent az életében, mint a korábban válaszoló 23 éves lány írta!

Én most 30 vagyok, van egy kislányom, aki gyönyörű és édes, és szerencsére ezen kívül is rendben van az életem, de legalábbis el tudok számolni magammal! (ha érted) Egy dologban biztos vagyok, hogy a lányomat amíg lehet nem fogom engedni! Ez nem bizalom kérdése, mert benned biztosan bíznak a szüleid, de a haverokban biztos nem és ha ebből a szemszögből nézed, talán igazuk is van!

2010. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
32%
Gondoltál már arra, hogy ha bármi lenne, a szüleid milyen lelkifurdalást éreznének, amiért elengedtek? Mert tudod, felelősek érted. És arra gondoltál már, hogy esetleg te magad is hibáztatnád őket, hogy nem vigyáztak rád eléggé?
2010. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
19%

Nem azért,de 11-ig elmehetsz,mint írod,akkor meg még mi a lósz@rt akarsz?

Mondjuk egy jó nagy verést érdemelnél,meg azt,hogy megtudd mi az,amikor tényleg nem mehetsz sehova.

2010. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
32%
IGAZA VAN A SZÜLEIDNEK.
2010. ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
49%

szerintem a 11 korrekt időpont.annyiba már mindennek bele kell férnie. én míg otthon laktam,örültem ha este 8ig elmehettem valahova egy hónapban egyszer,apám úgy fogott.

aztán átcsapott a másik végletbe,és inkább eljöttem,miután apám agresszív lett anyám meg elhanyagolt...de ez már egy másik történet.

17L

2010. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
67%

Hány éves vagy? Amúgy én kiszöktem... az lehetetlen volt hogy én kimaradjak valamiből is:D Amúgy tényleg jobban is tettem mint otthon poshadni és elenyészni...rengeteg jó emlékem és barátaim lettek... arról nem beszélve hogy én tudom mi a tisztesség (azon kívül hogy kiszöktem :D) és nem részegeskedtem és nem baszattam magam össze vissza... erkölcs és szülőktől vett normák... HA szüleid úgy neveltek akkor nem nincs semmi baj... az elrablásról meg annyit hogy bármikor megeshet... ezért mentünk mindig csapatosan és sok fiúval és hazakísértek minket... ENNYI!

(vagy anyám értemjött kocsival, akármikor hívhattam, neki ez megnyugtatóbb volt, hogy nem az utcán mászkálok és leellenőrzött hogy milyen állapotban vagyok, ezt te is felajánlhatnád)

22/L

2010. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is az első kérdésem: hány éves is vagy? A 11 ebben a mai világban több, mint korrekt időpont! Persze, lehet, hogy te egy teljesen átlagos, normális lány vagy, de bele is vihetnek bármibe! Teljesen jogos, hogy a szüleid nem szívesen engednek el. A fiatalok többsége nem normális, ahogy bulizik, két végén égetik a gyertyát, és meglásd, pár év múlva totál kiégettek lesznek. Én magam, pedig felnőtt nő vagyok, nem merek a párom nélkül egyedül mászkálni már sötétedés után sem, pedig kisvárosban lakom. És egyáltalán nem maradsz ki semmiből sem, később, ha egyetemista vagy főiskolás leszel, sokkal jobb és nívósabb bulikon vehetsz részt, amikor már mindenki kinőtt a hülye kis tinédzser éveiből.
2010. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
52%
Az előttem szólóknak igaza van! Nehogy bulizni menj 16 évesen! Igaz, hogy az összes osztálytársad tele lesz élményekkel, de hát kit érdekel? fő hogy biztonságban legyél. Csak vigyázz, nehogy kimenj az utcára, mert ott is rengeteg veszély vár rád. Én speciel csak anyukám kiséretében merek elmenni a kisboltba is, mert azért a mai világ sokkal másabb, mint régen volt. Régen nem voltak gyilkosságok. Sőőőőt! Régen még Jézus is élt! És hol van ma Jézus..??? Na látod!
2010. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
67%
amúgymeg akit visszatartanak és véletlenül kikerül egy kolis életben pl. Na az aztán totál szétüti magát drogokkal piálással és hát szex... Ez így hülyeség úgy ahogy van, sőt semmi tapasztalata sem lesz... kikerül és minden újként él meg, erre úgymond rá kell szocializálódni: emberek, szokások, normák, veszélyek elkerülése, probléma megoldás... stb
2010. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
52%

Igen!


Zárdában a helyed míg 18 nem leszel vagy férjhez nem adnak!!


HA nem tetszik, énekeld hangosan a Zalatnait, aztán kb úgy is fogsz kinézni utánna mint az..

2010. ápr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!