Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem engednek el...

A szüleim nem engednek el sehova, mert lány vagyok. Ez jogos?

Figyelt kérdés
Van egy bátyám, ő már 22, de amikor ő volt 16 éves mindenhova szó nélkül elengedték. Engem meg sehova sem, ha egy barátnőmnél akarok aludni máris rosszat feltételeznek, pedig semmi okuk nincs rá, egyszer nem hazudtam arról ahol vagyok, és mindig hazaérek amire mondják... És azt mondták 11-nél későbbig csak akkor mehetek el ha már felnőtt leszek. De a barátaimat mind elengedik későbbig, és olyan rossz hogy mindenből kimaradok :(
2010. ápr. 15. 18:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%

nem abból indulunk ki, de a szülei valószínűleg igen


az a téves elképzelés, mely szerint csak ribancokat erőszakolnak meg, meg elég nagy hülyeség....beleraknak valamit a kólájába, amikor nem oda néz és megvan a baj...persze nyilván nagyon kicsi az esélye, de a szülei nem annak látják

2010. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
81%
Értelmes ember nem hagyja őrizetlenül az italát...
2010. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
elég sz.r h pont a legjobb bulikból maradsz ki :S engem se engedtek el 14-15 évesen bulizni (ok attól még ellógtam) pedig akkor még élveztem is a bulizást. Most meg 18 vagyok, mehetnék, de már nem is olyan érdekes. Amúgy amikor már elengedtek (16 évesen) akkor apám vitt haza kocsival, ami sztem elég jó megoldás. Vagy taxi.
2010. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
49%
nem kell őrizetlenül hagyja...elég, ha elfordul fél percre (ni, mán' de tök jól táncol az a pár ott)
2010. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
75%

19:04-es vagyok.

Nézzétek,nem akarok vitatkozni,de azt azért tudhatjátok,hogy nem csak a mi italunkba keverhetnének valamit.Akár a tiétekbe is.Az esély,hogy pont ott,pont akkor,pont az én italomba tesznek bele valamit szerintem kicsi az esélye.

2010. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
50%

Hát nem tudom... Engem már kétszer is meg akartak verni 1-1 buli alkalmával. Pedig nő vagyok, és ráadásul férfiak akartak megverni.

Az egyik azért mert ránéztem, a másik meg azért mert hugom nem adott neki cigit. Én sem úgy mentem fel bulizni, hogy készültem rá lelkileg, hogy megverhetnek.

22 L

2010. ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
lehet hogy igazatok van, de sajnos a külvilág ellen nem nagyon lehet mit tenni. de e miatt azért még nem kéne remetének lennem. Persze ezek szörnyű dolgok, de úgysem tudjuk befolyásolni hogy meg történnek-e vagy nem, az is lehet, hogy egyszer a suliból jövök haza és úgy vernek meg...de oda mégis mehetek (sajnos :D)
2010. ápr. 15. 22:21
 18/32 anonim ***** válasza:
49%

szeretnek - féltenek. a barátaidra ne hivatkozz...

ha 11 ig engednek, menj haza negyedórával, félórával előbb, akkor látják, hogy megbízhatnak benned. ne aggódj...aggódnak ők helyetted is eleget, mikor buliba mész. szerintem meg nem maradsz ki semmiből, hidd el...

ha olyan vagy, úgyis bepótolod, ha nem - nem fog hiányozni

2010. ápr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
66%
Figyelj! tudom min mégy most keresztül, mert velem is ez volt, amikor annyi idős voltam, mint te (csak sejtem mennyi lehetsz, nem emlékszem, hogy irtad-e). szóval, a lényeg, hogy most 23 éves fejjel egyáltalán nem bánom, hogy szigor volt otthon, sőt....!!! én 18 éves koromig nem mehettem a városon kivül semerre (nem budapest, ahol rengeteg lehetőség van a szórakozásra, nem csak a bulikra gondolok, hanem pl.: strand, nyaralás), mig a többiek mind mentek a balatonra, soltvadkertre, tiszakécskére stb.. én otthon punnyadtam a melegben. viszont, bulizni elengedtek, de csak 16 éves korom után, azt is egy hónapban egyszer. előtte, csak az utolsó buszig voltam elengedve mondjuk egy egy pub-ba, ami negyed 11-ig volt. nah, de a lényeg, hogy azok, akik ott voltam mára már mind kissé számomra elitélt életet élnek. Mind kivétel nélkül isznak, mert csak akkor tudnak igazán jót bulizni, persze vannak, akik szivnak is. hát, köszönöm, de én ezek nélkül is igazán jól megvagyok. nem is beszélve a bnőimről, akik mind tudom a magánéletüket, mégsem tudom egyiknek sem megszámolni hány pasival feküdtek le. hát, szerencsére rám ez sem mondható. úgy érzem most vagyok a helyes úton és ezt csakis a szüleimnek köszönhetem. lehet mára már én is olyan lennék, mint ők. ők még mind szinte a szüleik nyakán élnek és még 23 évesen is tőlük kérnek bulira pénzt, mert nekik nincs. szerintem, ez elég gáz! nekem most már 3 éve férjem van és van egy jó állásom. egyáltalán nem bánom, hogy lemaradtam a bulik vagy 80 %-áról. lehet majd később rájössz te is, hogy nem minden a bulis időszak és vannak ettől fontosabb dolgok az életben! szóval, szerintem a leghelyesebb, ha tényleg kiharcolsz magadnak egy kis "bulizást", de azért nem kell túlzásba vinned, mert nem mindenki tudja kezelni a helyzetet. ne hibáztasd a szüleidet, azért mert védeni akarnak. majd, ha neked is lesz gyermeked, te is ugyanúgy fogod félteni, ahogyan most ők téged!
2010. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
az nem derül ki a kérdésből, hoigy hány éves vagy. igy,mit mondhato 16 éves korig én sem engednélek a világban kószálni egyedül. én félfalu-városban lakom a lányom lassan 17 lesz, mégis aggodom pedig barátokkal koncsorognak. hál istennek még diszkóba nem jár.
2010. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!