Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem engednek el...

A szüleim nem engednek el sehova, mert lány vagyok. Ez jogos?

Figyelt kérdés
Van egy bátyám, ő már 22, de amikor ő volt 16 éves mindenhova szó nélkül elengedték. Engem meg sehova sem, ha egy barátnőmnél akarok aludni máris rosszat feltételeznek, pedig semmi okuk nincs rá, egyszer nem hazudtam arról ahol vagyok, és mindig hazaérek amire mondják... És azt mondták 11-nél későbbig csak akkor mehetek el ha már felnőtt leszek. De a barátaimat mind elengedik későbbig, és olyan rossz hogy mindenből kimaradok :(
2010. ápr. 15. 18:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
30%
tényleg milyen rossz, hogy kimaradsz a részeg bulizásból, a drogozásból, a túl korai szexből....
2010. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek.

Engem max 8-ig engednek el,nyáron esetleg 9-ig...A barátaim hétvégén egymásnál alszanak,kimennek a faluba,városba kicsit buliznak.Én ezekből mindig kimaradok és már nagyon utálom.Anno nővéremet(!!!) ilyenkor már elengedték 10-10:30-ig is!Sosem adtam rá okot,hogy ne bízzanak bennem.Időre hazaértem,nem hazudtam,hogy hol vagyok,jól tanulok,segítek otthon.

Azt hiszem talán féltenek,mert már csak én vagyok az ő "kislányuk",de nem veszik észre,hogy ez a kislány lassan felnőtt lesz...Persze amikor segíteni kell akkor már felnőttes vagyok,de amikor elmennék valahova még kisgyerek vagyok.Utálom:( Ezt már anyáméknak is megmondtam,de nem érdekli őket...úgyhogy most várom,hogy valami csoda történjen.



Lehet,hogy a szüleid féltenek,úgy gondolják még "kislány" vagy.Pedig attól,hogy elengednek ide-oda tovább még a lányuk maradsz,csak majdnem felnőtt lányuk:)

15/L

2010. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%

az úgy nem jut eszetekbe, hogy ma már nem olyan biztonságosak a dolgok, mint 5-6 éve? ;)


szinte hetente van hír, hogy kislányokat, tiniket erőszakolnak meg szórakozóhelyek közelében, partidrogok, elkábított csajok, akiket megerőszakolnak...

2010. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én átérzem a helyzetet,nekem is nagyon rossz amikor mindenki mehet,csak én nem. Beszélj velük,mondd el hogy ez így neked rossz és hogy bízzanak benned.
2010. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónál a pont!!
2010. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%
Vagyis előtti.
2010. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
64%

19:07 jogos!

Lásd: Horák Nóra, Pénzes Henrietta

A szüleitek jogosan féltenek benneteket. Emiatt ne legyetek rájuk dühösek.

2010. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Az ő szempontjukból jogos. Velem is ezt csinálták anno a szüleim, aztán egyszer csak - úgy érettségi környékén - jött egy nagy fordulat, egyik este mondtam, hogy mennék találkozni az ismerőseimmel, és nem jött a szokásos kikötés, hogy 9-re(!) legyek otthon. Szóval legyél türelmes, ezen a pár éven igazán semmi nem múlik (még ha most így is látod).

21/L

2010. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%
hát elég nagy szívás. engem is még 2-3éve csak 22ig engedtek el, aztán mostanába már nem annyira szigorúak, de most is mégmorognak néha, ha nem jövök haza vagy elmaradok 3-4ig. sztem idővel lazábbak lesznek kicsit, vagy csak nem teccik nekik a társaság akikkel lógsz, állam az van, mert tuggyák, h iszunk meg stb, és nem teccik nekik:D 17/f
2010. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Aha...Nem abból kell kiindulni hogy ha elmegy este biztos meg fogják erőszakolni,stb. Lehet normálisan is szórakozni,olyan helyen ahol sok ember van és nem történhet baj,ha nem viselkedik úgy mint egy ribanc.
2010. ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!