Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó a vita? Miért nem...

Miért jó a vita? Miért nem őszinte velem az anyós jelöltem?

Figyelt kérdés

Párom szüleivel élünk együtt 4 hónapja.Nekem előző kapcsolatomból van egy 3 éves kisfiam.Párom egyke gyerek.Sajnos anyósom sértődős típus ilyenkor napokig durcizik nem szól senkihez.

Vasárnap Páromnál betelt a pohár.Már péntek óta átnézet az anyja rajtam.Nem tudtam miért.Bármiben akartam segíteni elutasított.Esténként már csak sírtam.Vacsoráztunk a fiam megint hozta a hiztis formáját.Párom rászólt ha nem fejezed be elzavarlak.Anyósom felállt és sértődötten kiakart menni a konyhából.Párom meg ideges lett és mondta neki hogy már te is befejezheted ezt.Szót szót követett,anyósom földhöz vágta a bögrét.Párom rávert ököllel az asztalra.Anyósom kirohant az udvarra.És a fejemhez vágta hogy miattam cseszi le a fia meg hogy fogjam fel hogy nem kell főznöm meg mosnom.Meg hogy nem vagyok anyának való.Mert rákiabálok a gyerekre(ha nem engedek meg a fiamnak valamit ö kimenti és csak azért is megengedi neki,most van a kicsi a dac korszakba állandóan bőg mindenért és van hogy ideges leszek és rá szolok erélyesebben)Nagyon szarul eset.Páromnak eltörött a jobb keze több helyen.Nagyon padlóra kerültünk,nem tudom mi legyen,albérletbe nem nagyon tudunk menni.Anyósom hétfőn még nem igazán tárgyalt velünk,tegnap meg mintha mi sem történt volna.Miért ilyen velem?Most boldog hogy a fia miatta került táppénzre?Páromnak elmondjam ha bánt valami,ha szívózik az anyja velem vagy fogjam be a szám a béke miatt?


2010. ápr. 15. 14:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kisfiam dac korszakba van,mindenért tudd vinnyogni.D.u án alszik nasit nem igazán kap.Páromat nem védem de tényleg nagyon jó "apa" imádja a fiamat,sose bántaná.De akinek van gyereke tudja milyen egy egyke 3 éves fiúval.Van amikor már vége az embertürelmének.Tudjuk hogy a költözés a megoldás,de sajnos ez most nem megoldható.Persze anyósom mosson főzzön,mivel az ő háza.De szerintem lehet emberien is kommunikálni egymással,ezt a szemembe is megmondhatta volna.Nem tartóm rossz anyának magam hogy van hogy erélyesebben szólok a fiamra.Vagy talán tényleg az vagyok?Párom nem akarta leüvölteni az anyukáját,fele ház az övé papíron is meg már rengeteget költött rá.De készen vagyunk elköltözni a családi béke miatt.
2010. ápr. 15. 16:55
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi,nem te vagy a fő gonosz :)

Anyósod egy kétszínű alak,ahogy az enyém is...

Nálunk az a helyzet,hogy soxor kiprovokálja hogy a Párom felemelje a hangját vele szemben,aztán meg játssza a mártírt,áldozatot,sértődöttet,stb,meg sorba hívogatja a másik két fiát,hogy ő nekünk itt csak útban van,blabla.

Egyébként jól meg vagyunk,körülményekhez képest mondhatni normális a viszonyunk...

Azt meg egyszer próbálná meg a fejemhez vágni,hogy nem vagyok anyának való!De szerencsére nem szól bele,hogy hogyan nevelem a fiunkat!

Én próbáltam már azt is,hogy befogom a szám a "béke" miatt,abba előbb-utóbb beleőrül az ember.Semmi értelme.Ennek a módszernek sem,meg annak sem,ha minden miatt a Páromnak morgok...

Szóval ez egy ilyen áldatlan állapot,a legjobb megoldás valóban a költözés lenne,ezt persze én is tudom,de idős már a mama,nem szeretnénk egyedül hagyni.


Kitartás

2010. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósoddal igazából egyszer kell csak beszélni,de akkor határozottan,és kimondani neki mindent,ami csak bánt.Nem alpári hangnemben,higgadtan,és normálisan.A szemébe,és tényleg mindent,ami Benned van,mert az elfojtás,ne a párodnak való panaszkodás igazából nem segít a dolgon. Azután gyűjteni,és mielőbb elköltözni onnan.Ez az ára a nyugalmatoknak. (Egyébként biztos vagyok benne,hogy jó anya vagy,és szereted a fiadat,különben nem bántana ennyire ez a dolog.Olyan válaszolók véleményére meg ne is adj,akik csak bántani meg kioktatni járnak ide,nem pedig segíteni,tanácsot adni.)
2010. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!