Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kijelenkeztetheti-e a lakásbol...

Kijelenkeztetheti-e a lakásbol a másikat a tudta nélkül?

Figyelt kérdés
Anyám lakcimére vagyok bejelentve+a kislányom is.Megteheti-e hogy kijelent a lakásbol a tudtom nélkül?
2010. ápr. 15. 13:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
kijelenthet, HA ténylegesen nem laksz ott, ha ott laksz, akkor nem
2010. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
kis pontosítás az előző válaszomhoz, a kényszerkijelentéshez 2 tanú kell a szomszédok közül, akik személyesen megjelennek az okmányirodában és büntetőjogi felelősségük tudatában kijelentik, hogy nem laksz ott...nyilván, ha ott laksz ezt nem nagyon merik megtenni
2010. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak:ÖNKORMÁNYZATI LAKÁSRÓL van szó,így más a helyzet!
2010. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
És azt,hogy nem lakok ott kell valahogy bizonyitania?Leirom a szitut:Összevesztem a családommal,én albérletben lakok lányommal és párommal.Megfenyegettek ha nem jelentkezek ki akkor ők megteszik helyettem.Az albérletbe nem tudok még ideiglenesen se bejelentkezni.Minden levelem arra a cimre érkezik.
2010. ápr. 15. 15:41
 15/16 anonim ***** válasza:

igen, olvastam, hogy önkormányzati a lakás ;)legfeljebb annyiban módosítja a témát, hogy akár az önkormányzat, mint tulaj is kirakhatja


a kérdezőnek, ha nem laksz ott és nem jelentkezel ki, akkor a kényszer kijelentkeztetés során eljárást indítanak ellened, aminek a vége, hogy ki leszel onnét jelentve...


nem mellesleg a tartózkodási helyedet elvileg pár munkanapon belül be kell jelenteni az okmányirodában ( magyarul ráíratni a lakcímkártyádra)...az albérletbe is bejelentkezhetsz, mint tartózkodási hely (ideiglenes cím már nincs)...a főbérlő gondolom, attól fél, hogy akkor adóznia kell, de ez nem igaz ... (na jó kéne, de szívességi lakáshasználó is lehetsz ugye, az adózás nincs összefüggésben a bejelentkezéssel)

2010. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ja és mint írtam feljebb: 2 tanú kell, szomszédok a kényszerkijelentkeztetéshez
2010. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!