Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek a helyemben?

Megengednétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A lányom most májusba fog érettségizni,és előállt egy olyan kéréssel,hogy had maradjon itthon 1 hetet,hogy tudjon készülni az érettségire,az utolsó héten már úgy sincs rendes tanítás.Nagyon fontos lenne neki,hogy sikerüljön az érettségi,mert szeretne továbbtanulni.Amúgy év közben talán 2 napot hiányzott összesen.

Én nem igazolhatok neki 1 hetet.Szerintetek mi a jobb,ha őszintén elmondjuk az orvosnak,hogy mi a helyzet,vagy ha kitalál a lányom valami ürügyet?Én azt javasoltam neki,hogy legyen őszinte,de nem igazán sikerült meggyőznöm.


2010. ápr. 14. 15:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén egyetlen embert semi ismertem, sem osztálytársat, sem családtagot aki otthon maradt volna érettségi előtt tanulni...hónapok vannak érettségi előtt tanulásra, bőven elég, főleg ha valaki beosztja az idejét, minden délután pár óra plusz a hétvégék...


Mindazonáltal ha mondjuk elcsúszott a tanulással, és kicsúszott az időből vagy borasztóan stresszelős típus akkor megengedném és az orvossal is megbeszélnénk ha régóta ismer minket, de elbeszélgetnék a lányzóval hogy máskor jobban ossza be az idejét, mert valóban nem ez az általános hogy aki érettségire készük az kiíratja magát. Főleg hogy tovább akar tanulni....a fősulis vizsgaidőszakok sokkal keményebbek, erősödnie kell.

2010. ápr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ami azt illeti már korábban is nekiállt tanulni,meg jó tanuló is,csak az a baja,hogy nagyon stresszel miatta,de már hónapok óta,és hiába mondjuk neki,hogy felesleges ilyen miatt idegeskednie.Látom rajta,hogy suli után nagyon fáradt,ugyanis bejárós és elég messze lakunk a sulitól.Én is félek attól,hogy mi lesz vele fősulin,remélem majd akkor rájön,hogy felesleges a vizsgát miatt ennyit stresszelni.
2010. ápr. 15. 14:31
 23/23 anonim ***** válasza:

Őszintén én kollégista voltam és még azzal sem vesződtem, hogy orvoshoz elmenjek: egyrészt a végén a tanárok már amúgy sem írnak jelenlétet, másrészt ha írnak is, mi van akkor? Te igazolsz neki 2 vagy 3 napot, mellette van 2 nap igazolatlan mulasztás? ugyanmár... :)

(megnéztem, be van írva 4 igazolatlan óra. Ettől még nyugodtan megkezdhettem az érettségit :) szóval ha nem akartok hazudozni, akkor egyszerűen ne menjen be a lányod, illetve ha jófej az osztályfőnök, akkor neki esetleg lehet szólni, hogy ez van, nálunk volt, aki ezt tette és a tanárnő tök jófej volt, simán igazolta :) )

2010. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!