Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek a helyemben?

Megengednétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A lányom most májusba fog érettségizni,és előállt egy olyan kéréssel,hogy had maradjon itthon 1 hetet,hogy tudjon készülni az érettségire,az utolsó héten már úgy sincs rendes tanítás.Nagyon fontos lenne neki,hogy sikerüljön az érettségi,mert szeretne továbbtanulni.Amúgy év közben talán 2 napot hiányzott összesen.

Én nem igazolhatok neki 1 hetet.Szerintetek mi a jobb,ha őszintén elmondjuk az orvosnak,hogy mi a helyzet,vagy ha kitalál a lányom valami ürügyet?Én azt javasoltam neki,hogy legyen őszinte,de nem igazán sikerült meggyőznöm.


2010. ápr. 14. 15:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%
Hát szerintem az írásbelire nem kell egy hetet otthon maradni, mert elég óvodás, de ha csak két napot hiányzott, akkor miért ne, ha neki jobb? De igazán majd a szóbeli lesz a nehezebb.
2010. ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Szerintem tedd fel neki a kérdést hogy biztos ezt szeretné-e és ha azt mondja igen engedd meg neki de vállalja a következményeket bármi is lesz...
2010. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
Semmi következménye nem lesz,érettségizők százai csinálják így. Ő érzi,hogy még mennyi időre van szüksége,jó lenne,ha nem itt okoskodnának egyesek,hogy az utolsó napok már nem számítanak,mert ez egyénfüggő. A háziorvosok többsége ki szokta írni ilyenkor a diákot,semmi gond nincs belőle,el lehet mondani őszintén.
2010. ápr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
Én mindig megmondtam az orvosomnak hogy vizsgám lesz és tanulni szeretnék. Most is ezt fogom csinálni az érettségi előtt csak én bemegyek csütörtökön és pénteken mert akkor van a szerenád és a bolondballagás. Azokat kár lenne kihagyni.:D:D
2010. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%
Ilyet más havi rendszerességgel csinál. Nyugodtan menjen el az orvoshoz és kérjen bármilyen ürüggyel igazolást. De ha ismerős az orvos, akkor az igazságra is egészen biztosan ad majd igazolást. Én jövőre érettségizem és én nem fogok bemenni az utolsó héten. Sok sikert a lányodnak!
2010. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kamuzzatok, biztos ami biztos.
2010. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%
nálunk érettségi előtt az osztály 90% hiányzott, tanítás nem volt rendesen, csak az időt töltöttük feleslegesen suliban ahelyett hogy otthon tanultunk volna.
2010. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
93%

tavaly érettségiztem, az utolsó héten az órákon filmet néztünk, kártyáztunk, beszélgettünk. Hidd el, nem történt odabent semmi, én is jobban jártam volna, hogyha itthon maradok.


És bár beosztottam az időmet, azért jobban örültem volna, ha még át tudok nézni egy- két dolgot. Egyáltalán nem túlzás az az öt nap. Engedd meg neki. Főleg így, hogy max. 2 napot hiányzott évközben a suliból. Nem ellógni akarja azt az öt napot, hanem tanulással akarja tölteni. Hidd el, az iskolában jobban ellógná, mert nem fognak bent csinálni semmit.... Akkor miért ne csinálna a lányzó otthon valami hasznosat?!

2010. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

én megértem a lányodat h otthon akar maradni..sztem engedd meg neki.a lelkiismerete is megnyugodna,ha otthon maradhatna,és még tanulgathatna.az orvosnak jobb őszintén elmondani,legalábbis én azt tenném.

de pl. én ezt nem tudnám megcsinálni..ofőm folyton ellenőrizget minket h pl. tényleg késett-e a vonat,tényleg beteg voltál-e.és hát elég feltünő h jajj pont akkor beteg..bár lehet a stresszre fogni :)

de szerintem elég ha 3 napot otthonmarad,akkor semmi baj sem lehet,mert te igazolhatod.:)

2010. ápr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

En megengednem, de sajnalnam, hogy az utolso ot napom a gimis eveimbol otthon toltom.. Nem tudnek nem bemenni:) Szerintem banni fogja

16/L

2010. ápr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!