Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek a helyemben?

Megengednétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A lányom most májusba fog érettségizni,és előállt egy olyan kéréssel,hogy had maradjon itthon 1 hetet,hogy tudjon készülni az érettségire,az utolsó héten már úgy sincs rendes tanítás.Nagyon fontos lenne neki,hogy sikerüljön az érettségi,mert szeretne továbbtanulni.Amúgy év közben talán 2 napot hiányzott összesen.

Én nem igazolhatok neki 1 hetet.Szerintetek mi a jobb,ha őszintén elmondjuk az orvosnak,hogy mi a helyzet,vagy ha kitalál a lányom valami ürügyet?Én azt javasoltam neki,hogy legyen őszinte,de nem igazán sikerült meggyőznöm.


2010. ápr. 14. 15:55
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem túlzás 5 napot hiányozni a suliból?
2010. ápr. 14. 15:59
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Én megmondtam a dokinak őszintén, hogy vizsgázom, otthon maradnék pár napot. Gyerekkorom óta ő volt a háziorvosom, simán megírta az igazolást. Sokban függ attól, hogy milyen viszonyban vagytok.

De szerintem engedd meg a lányodnak, igazolást meg majdcsak szereztek.

2010. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
ha olyan az orvos, akkor ad igazolást akkor is ha őszintén elmondja mi a helyzet. (az enyém pl úgy osztogatta anno az igazolást mint cukrosnéni a cukrot..) de ha nem, akkor találjon ki valamit, ha tényleg kell neki az az 1 hét. ne ezen múljon hogy sikerül-e neki vagy sem..
2010. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Én igen megendedném ez orvos függő. Ha szigorú a táppénzben akkor inkább kamuznék valamit (ilyen a hányás, szédülés ennek nem igazán tudnak utána nézni) ezt lehetne arra is fogni, hogy idegi alapon izgul stesszel az érettségi miatt. Ha laza a doki és elmondasz neki valamit őszintén akkor inkább mondjátok meg az igazat.
2010. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Eddig 5 háziorvosom volt, de mindegyik kiírt betegszabira minden gond nélkül. Azt tapasztalom, hogy nem nagyon foglalkoznak a kisebb betegségekkel, mint pl torokgyulladás vagy láz, csak megnéznek tessék-lássék(némelyik azt se), aztán felírnak valami c-vitamint.

Szerintem nyugodtan mondhatja a lányod, hogy gyomorfájdalmai vannak és nem érzi jól magát, aztán visszamegy a dokihoz 1 hét múlva, és kér igazolást.

2010. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Hát az orvost ti ismeritek. Hogy mennyire meggyőzhető. Én a lányod helyében, hányást hasmenést hazudnék, aztán kész. Nem kell túlbonyolítani. A jó ügy érdekében mindent. Viszont halkan megjegyzem, mi lesz vele egyetemen, főiskolán, akkor 200 oldalra van kettő nap, jó esetben?
2010. ápr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Az én emlékeim szerint az utolsó héten már tényleg nem történt semmi különös, szerintem nem lesz baja, ha otthon marad... Fel tud készülni rendesen, tud pihenni, lazítani(vizsga előtti napon tilos már tanulni!:))) Úgy emlékszem 3 napot igazolhat a szülő, a dokinak csak 2 napot kéne, azt meg meg lehet beszélni vele őszintén sztem...
2010. ápr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

16.02 vagyok, bocsi elírtam nem táppénzt akartam írni, hanem az igazolás kiadásában.

Bocsi, :)

2010. ápr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Ugyan:) mindegy hogy mit fogtok mondani a dokinak(valóban inkább az öszinteség ha jófej a doki),a lényeg hagy maradjon otthon:) biztos örülne neki,most az az 5 nap?! és azt is tanulás miatt..jajj engedd meg:))) én biztos megengedném,főleg ha ilyen rendes a gyermekem hogy tanulás miatt szeretne otthon maradni:) és eddig is csak 2 napot hiányzott:) Én SZÓ nélkül engedném neki:)remélem te is megengeded! sok sikert a lánynak;)
2010. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%

A lányod ossza be jobban az idejét, és akkor nem kell otthon maradni. Ha az utolsó héten már nincs tanítás, akkor az egész délutánját és a hétvégéjét is az érettséginek szentelheti. Sőt, egészen addig is. Én szülőként semmiképpen sem asszisztálnék a gyerekem lógásához. A szóbeli érettségiig amúgy is van egy egész hónap, amikor semmi más dolga nem lesz, mint tanulni.

Nem azutolsó pillanatban kell elkezdeni tanulni, ez a lényeg. Bár, hogy őszinte legyek, amikor én voltam érettségiző, én sem tanultam többet az érettségire három napnál, mégis kitűnőre érettségiztem. Az én titkom annyi volt, hogy már év közben elolvastam a kötelező olvasmányokat, jegyzeteket készítettem, kidolgoztam a tételeket, és közben az anyag nagy része szinte észrevétlenül belemászott a fejembe olyannyira,hogy közvetlenül a vége előtt elég volt három napon keresztül ismételnem.

2010. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!