Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet változtatni a...

Meg lehet változtatni a keresztapaságot? Úgy, hogy más legyen a keresztapa, mint aki most.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem, de nem értem, hogy mire lenne jó...
2010. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért,mert közölte,hogy nem óhajt tovább az lenni...
2010. ápr. 13. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel a keresztapaság nem jogi állapot, ezért lényegtelen, kötelezettséggel nem jár, jogokkal szintén nem - akkor ezentúl nem tekinti magát annak és le van zárva a dolog. Egyébként keresztapa nélkül is meg lehet élni...
2010. ápr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet megváltoztatni. Én az enyémet kb. 8 éves koromban láttam utoljára, most 38 leszek. Semmilyen hátrányom nem származott belőle, hogy azóta nem láttam.
2010. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
A kereszt-szülőség jogi állapot! Törvény meghatározza, hogyha a gyermeknek mindkét szülője, és a nagyszülők is meghalnak, akkor a törvényes gyám a keresztszülő lesz!
2010. ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Hát be is tenné a kiskaput, ha így lenne. Szomszéd kisfiúnak autóbalesetben meghaltak a szülei, és nem a keresztszülei lettek a gyámjai, hanem a nagyszülei. Ne írj már ilyen ökörségeket, légyszí.
2010. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ha nagyszülő sincs, akkor a legközelebbi rokon is elvállalhatja a gyámságot. Keresztszülő pld. nem minden esetben rokon, sokan a barátaikat kérik fel.
2010. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Keresztény vagy? Mert sokan csak "divatból" kereszteltetik a gyereküket, jó bulinak tartják. Hivatalosan csak a keresztleveleden szerepel hogy Ő a keresztapád. Keresztény hit szerint, úgy választanak keresztszülőt gyermeküknek, hogy azok segítik a szülőket a keresztény hit gyakorlásában, ott vannak a gyermek fontosabb eseményein, születésnap, első áldozás, bérmálás. Valamint ha a szülők nem tudják teljesíteni szülői kötelezettségüket, akkor a vallás szerint a keresztszülő folytatja a gyermek nevelését, segíti hogy ne forduljon el a hittől. Olyan embert választanak a szülők akikben megbíznak, hisz a legdrágább kincsüket bízzák rá-rájuk, a gyereküket. Engem felnőttként az esküvőnk előtt kereszteltek, de nem volt keresztszülő mellettem. Én a névadószüleimet tartottam a keresztszüleimnek. Anno a párt miatt "nem volt szokás" keresztelkedni, akkoriban névadó volt. Gyerekünknek is van keresztszülője, de nem járunk minden héten templomba.
2010. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

22:06-os: ezt a hülyeséget ugyan honnan veszed: "A kereszt-szülőség jogi állapot! Törvény meghatározza, hogyha a gyermeknek mindkét szülője, és a nagyszülők is meghalnak, akkor a törvényes gyám a keresztszülő lesz!"


Ugyanis a keresztszülö CSAK egyházi állapot, és CSAK annyit jelent, hogy vállalja, hogy a gyereket a vallásra neveli. Se arról nincs szó, hogy gyámja lenne a gyereknek, se sehol nincs semmi módon - államilag - bárhová is bejegyezve, hogy valaki keresztszülöje a gyereknek.

Ezt régen szokásként egyes vidékeken tartották, de nem kötelezö érvénnyel, viszont JOGI alapja sohasem volt.

2010. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!