Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Sürgösen megoldást...

Mit tegyek? Sürgösen megoldást keresek

Figyelt kérdés
Hali, :) köszi hogy végig olvasod! A (volt)legjobb barátnöm (régen azok voltunk, ma már csak barátnök) egyik nap jön hozzám és nagyon szomorú, megkérdeztem, hogy mi a gond. Erre felhúzta a pólójának az ujját és lehetet vagdosás nyomokat látni. Mondta hogy ne mondjam ek senkinek. Beszélni nem akar róla. Anyukámnak elmondtam. Ez helyes volt? Megmondtam anyámnak, hogy ne mondja el másnak. Elmondjam az anyukájának, vagy nem? (sok baja volt a múlt években: elváltak a szülei, apja barátnöjének született gyereke, azaz neki egy tesója, rossz jegyei vannak, ...) Mit csináljak?? 13/l

2016. jún. 19. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Elmondanám az anyjának, mert itt nem ártana orvos segítségét kérni, megoldást találni a problémára.
2016. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
El kell mondanod a szüleinek.
2016. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Elöbb próbálj meg beszélni vele.
2016. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Nem akar beszélni róla. Azt is mondta hogy nem csinálja többet. De azóta mióta elmondta csak hosszújú pólót hord. Ès hát elég hülyén nézne ki a feltolnám az ujja szárát. :) Anyukámmal beszéltem már róla.
2016. jún. 19. 14:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Én első körben nem mondanám el az anyjának, hiszen ezzel "elárulnám" őt, ő pedig veszítene egy barátot, akiben megbízott, és szüksége van rá. Igen, segítségre van szüksége, és meg kell tudnia az anyukájának is, de ez így nem jó, ha te a neki tedd ígéretedet megszegve közlöd az anyukájával a dolgot.

Anyudnak elmondtad, ezt jól tetted, mindenképp be kell vonni egy felnőttet. Innentől én az ő segítségét kérném, hogy hármasban üljetek le a barátnőddel és anyukáddal. Egy kamasz lány sokszor könnyebben megnyílik egy másik felnőttnek, a saját anyukájával nehezebben kommunikál, nehezebb őszintén beszélnie vele. Szóval én így csinálnám, hármasban beszélnék vele, és ha sikerül, utána anyukád könnyebben rá tudná venni, hogy ő maga forduljon az anyjához segítségért. Ez minden szempontból jobb, hasznosabb lenne, mintha az anyja máshonnan tudná meg a dolgot...

2016. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. jún. 19. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt helyes, hogy elmondtad anyukádnak. Elmondhattad volna neki név nélkül, és kérhettél volna tőle úgy tanácsot, hogy nem tudja, kiről van szó.

A barátnőddel kellene inkább beszélned: azt kellene tudni, miért csinálja, és rá kellene venni, hogy ő beszéljen valakinek a problémáiról - a vagdosást el is hallgathatná, elég lenne, ha a vagdosás oka miatt fordulna segítséghez: akár a szüleihez, akár egy másik rokonhoz, esetleg egy felnőtthöz, akiben megbízik. Semmiképp sem mondanám el a szüleinek.

2016. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi :)
2016. jún. 19. 18:42
 9/9 anonim válasza:

Szerintem ne mond meg az anyjának mert ha akarja majd ö elmondja inkább beszelj vele az sokat segít . de ne kérdzgesd ,hogy miért csináltad meg stb ... és ne is erröl hanem te beszélj és csak beszélj

hidd el velem is ezt tették és sokat segített

14/L

2016. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!