Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire nem tudtátok...

Tényleg ennyire nem tudtátok megismerni párotokat mielőtt hozzámentetek volna?

Figyelt kérdés

Sok anyuka, fiatal lány, idősebbek arról irnak szomorúan, amikor "bármiről" feltesznek egy kérdést ebbe a topikba, hogy már itt a baba (vagy még nincs,de összeházasodtak) és a férjüket nem igy ismerték meg, és h mennyire megváltozott...És hogy minden más..Tényleg azelőtt ennyire nem lehetett őket ki ismerni? Vagy inkább naivitásról lehet beszélni, a nők részéről?

Irjátok oda kérlek azt is h azelőtt esetleg együtt éltetek-e és mennyi időt.

Köszönöm


2010. ápr. 13. 07:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Úgy érzem, hogy nekem sikerült jól választani. Hat éve vagyunk együtt, már van egy 1,5 éves kisfiunk és még mindig szerelmesek vagyunk. Én most vagyok 24, a párom 26 éves, tehát elég fiatalon lettünk egy pár de nálunk is érvényesült a fokozatosság. Bár a főiskolán egy kollégiumban ismerkedtünk össze (tehát a kezdetektől fogva kvázi együtt laktunk), össze csak 1 év után költöztünk egy albérletbe. Utána eltelt még 2 év az esküvőig, aztán még 1 a babáig. Tényleg nagyon fontos a kommunikáció és az, hogy legyen időnk egymásra. Nálunk ez adott, mert bár nincsen segítségünk (nagyon messze laknak a szülők), de kezdettől tudatosan vágtunk bele a gyereknevelésbe. Rengeteg szakkönyvet elolvastunk mindketten a témában és az első pillanatoktól úgy alakítottuk a napirendjét, hogy legyen időnk egymásra is mellette. Persze voltak nehezebb időszakok, de azokat is együtt csináltuk végig, sokszor a párom is felkelt a picúrhoz éjszaka, hogy tudjak pihenni. Elég hasfájós kisbaba volt az elején, szóval ez a része sem volt könnyű, de ezen is túljutottunk. Közben mindketten elkezdtünk még egy főiskolát, így időnként egyedül maradtunk mindketten a picivel. Teljesen meglepő módon a párom is jól elboldogult a gyerkőccel, míg én suliban voltam. Az első alkalom volt csak nehéz. Utána mikor hazajöttem, a párom szó nélkül kétségbeesetten elviharzott és egy rakat mondókáskönyvvel és egy nagy mesekönyvvel jött haza egy óra múlva. Mondta, hogy egy darabig magyarázott a gyereknek, de utána nem tudott mit kezdeni vele és nagyon rosszul érezte emiatt magát. :-D Az anyagiak az egyetlen része a dolgoknak, ami lassan halad előre. Mert bár 2 éve saját lakásunk van - ami huszonévesen nagyon keveseknek adatik meg - de sajnos szülői segítség nélkül kellett belevágnunk, így rengeteg hitel van a lakáson. Igaz tudjuk fizetni, de azért a lehetőségeinket erősen bekorlátozza egyelőre. Sok mindent szeretnénk még együtt megvalósítani, de a legfontosabb már megvan, hogy itt vagyunk egymásnak. Kívánom, hogy te is találd meg a "másik feledet"!
2010. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
HUU nem tudom h nekem szól-e, h találjam meg a másik felemet?! Ha nekem, akkor válaszolok, hogy én már megtaláltam..csak még nem akarunk családot, mivel az anyagiak nem engedik:D
2010. ápr. 13. 10:19
 23/27 anonim ***** válasza:

Én is inkább azt mondanám, hogy nem tudod megismerni a másikat teljesen, hiszen az emberek változnak.

Pont az egyik barátnőm a jó példa erre. 15 év után válnak! Ebből 10 év együttjárás-együttélés, a többi 5 házasság. Egyszer megkérdezte tőlem, hogy tényleg ennyire nem ismerte meg a férjét, vagy megváltozott (tényleg nagyon durva dolgokat kezdett el csinálni, amiket előtte soha). Mondtam, hogy ne aggódjon, mert nem döntött anno rosszul, csak sajnos az emberek tényleg változnak. Vagy erre, vagy arra. És ő az elő példa, hogy amikor azt mondod, hogy 10 év után teljesen ismered a másikat, akkor is történhetnek olyanok, hogy csak nézel!

Szerintem erre már rég nincs recept. Ismerünk olyanokat is, akik fél év után házasodtak, és 20 éve boldogok, de sok olyan eset is van, mint a barátnőmé.

2010. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Végülis lehet igazatok van, hogy egy élet sem elég megismerni a másikat..De vannak olyan kapcsolatok, ahol maga a helyzet sem hoz olyan olyan szitációkat amilyeneken keresztül kinyilvánulna, hogy ő abban az esetben hogyan is viselkedne..

Huu remélem értitek mit akartam irni..elég érthetetlen de másképp nem tudtam:D

2010. ápr. 13. 11:52
 25/27 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már bennem is felvetődött. Voltam már ilyen helyzetben,hogy nagyon "félreismertem" valakit,szerencsére gyerek nincsen. Aztán visszagondolva rájöttem,hogy ő a kezdetektől mfogv aiylen volt,cska nem akartam meglátni,minden alól felmentettem magamban,meggyőztem magam,hogy én vagyok a hülye.

Nekem meggyőződésem,hogy egy olyna kapcsolatban ahol ismerik és szeretik egymást nem változik meg sem a gyerek születésével,sem az esküvő eljöttével egyik fél sem a visszájára. persze az élet mindenkit formál valamelyest,de sajnos könyebb azt mondani hogy minden a másik "változása" miatt történt,mint bevallani hogy mellélőttünk..

2010. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

09.09 vagyok.

Köszönöm, hogy édinek találod a történetem. Igaz még fiatal vagyok, de én úgy akartam csinálni... vagyis úgy NEM akartam csinálni, ahogy a szüleim. 30 év házasság után szinte már csak azért vannak együtt, mert közös a ház. Mindemellett alkoholisták, családon belüli erőszak nap, mint nap, állandó veszekedés és ordítozás, titkolózás, fizetés a játékgépben... így nőttem fel és azt mondtam NEM akarok így élni.

17 éves voltam, mikor elszerettek a barátomtól, akivel 3 éve voltam együtt. 14 évesen kezdtem vele, mert ennyire "neveltek" a szüleim. Az ex mindent megvett nekem, néha kenyérre nem volt pénzünk, de én Swatch órát kaptam ajándékba, csak mert szeret, de a lelki/családi gondjaimat sosem tudtam megbeszélni vele. Úgy éreztem magam, mint egy prosti, mindenem fizetve volt, ő vette az első mobilom 98ban, fizette a számlám, a vonat és BKV bérletem, a ruháimat... mindemellett volt szexuális életünk, de nem minőségi.


Na ekkor jött Ő, akivel a vonaton futottam össze, drága mozijegy helyett másnap hóvirág csokorral üdvözölt (akkor még nem büntettek érte), drága étterem helyett otthon főzött nekem, nem vette meg a bérletem, hanem elmondta, hogy költsek kevesebbet, hogy keressek többet, katonaság és külföld alatt leveleztünk, nem olyan drága, mint a telefon. Mindig mindent elmondtam neki, akkor is mikor még a másikkal voltam, a kettőnk gondjait, szüleim gondjait, sulis dolgokat. Ő meg csak ült, átölelt és hallgatott, akkor is mikor én már zokogtam... és nem azt mondta, hogy ne hisztizz már, hanem azt, hogy na gyere bújj ide. Ezért választottam Őt... nem volt nehéz döntés.


Bocsánat, hogy hosszú lett, csak gondoltam kerekebben elmesélem.

2010. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megosztottad velünk!További szép, boldog életet!Mindenkinek!!!!
2010. ápr. 14. 07:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!