Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudok segíteni a barátnőmnek...

Tudok segíteni a barátnőmnek ha bántalmazza a párja?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy van egy barátnőm akivel elég jóban vagyunk.Szinte mindent tud rólam és a legtöbbet én is róla.A párja szerintem üti de nem vagyok teljesen ebben biztos.Nem élnek együtt még fiatalok eléggé.Volt hogy megkérdezte tőlem ,hogy nagyon látszik a folt az arcán,mert hogy hülyéskedtek.Volt hogy a karján láttam nagyon nagy foltot és még számtalan helyen.Úgy érzem nem szivesen beszél arról ha a párja mérges vagy ha nagyon összevesznek ,erről a dologról meg végképpen nem.Tudom hogy ha kiderül az esetleges bántalmazás akkor sem tudok nagyon mit tenni mert nem az én dolgom és neki kell lépni ha úgy van.De mégis rákérdezzek vagy sem?Ha igen akkor hogy?
2010. ápr. 12. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Lehet csak tényleg hülyéskednek, mi is szoktunk verekedni hülyeségből,volt hogy nekem is lett nyomom.
2010. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elképzelhető ,de ezek nem kis foltok mint amikor hülyégkedik valaki bár nem tudom :):(
2010. ápr. 12. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez nehéz kérdés.

Nekem olyan a bőröm, hogy minden meglátszik rajtam. Ha egy kicsit megszorítja valaki a kezem, akkor úgy nézek ki, mint akit megvertek.

Valahogy nagyon finoman, puhatolózva, célozgatva próbálj rákérdezni újra. Ha tényleg bántalmazza a fiú és megbízik benned, akkor szerintem el fogja mondani neked.

2010. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Semmiképp nem a te dolgod, jól látod. Nem szerencsés, ha faggatod, beavatkozol, amíg nem kéri. Ha a barátnőd majd a válladon akarja kisírni magát, akkor hagyhatod neki. Addig két dolgot tehetsz meg érte. A közelében vagy, és tartod a vállad, ha sírni akar. És erősíted őt lélekben, biztosítod arról, hogy támaszkodhat rád, táplálhatod a bizalmat kettőtök között.
2010. ápr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen, tudsz, sőt baráti kötelességed is. Ha közvetlenül nem mersz rákérdezni, akkor óvatosan hozd fel a nők elleni erőszak témáját, pl.olvastál róla, láttál egy filmet, amiben ilyesmi volt, vagy környezetedben hallottál ilyet,és nagyon felháborított, stb. Hátha így kibújik a szög a zsákból. Nem tudom, hány évesek vagytok, de ha nem nagyon fiatalok, akkor üljetek be borozni, 1-2 pohár után könnyebben kijön az ilyesmi. Ami legfontosabb feladatod, tudatosítsd a barátnődben, hogy mellette állsz,számíthat Rád, HISZEL NEKI (!!!!!ez mindenek felett!) és hogy ő ezt nem érdemli meg, ennél többet ér és van más választása! Ha valóban kiderül a bántalmazás, segíts neki, hogy ki tudjon lépni a kapcsolatból! Ha vannak (lehetőleg nagyobb darab) férfi barátaitok, és/vagy valamelyikőtök apukája határozott fellépésű, esetleg őket is bevonhatod a segítésbe, ha a pasi nem ért a szép szóból és félelemben tartja a barátnődet! ...Tudom,milyen ez, ha szeretnél még segítséget, nyugodtan írj!
2010. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) akkor puhatolózok aztán lesz valahogy.
2010. ápr. 12. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp! Ha kell légy akár tolakvó is. Ez nem olyan "magánügyük" kategória. Volt ismerősöm hasonló helyzetben. Sajnos én csak utólag tudtam meg a dolgokat, de sokat tudták mi folyik náluk, mégsem léptek semmit, mígnem késő lett :(
2010. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!