Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen jellegű támadások...

Az ilyen jellegű támadások elkerülhetőek?

Figyelt kérdés

A szüleim 4 valamint 6 éve meghaltak.

Hárman vagyunk testvérek, a húgomnak, és nekem semmit sem jelent a temető, míg a nővérünk kijár gondozni a sírt, de ő Németországban dolgozik, és csak havi 1x jön.

Természetesen folyamatosan támadnak a rokonok,hogy micsoda dolog ez, tiszta gaz, mi lakunk a legközelebb, és nem járunk ki...

De,hogy a magam nevében beszéljek, számomra nem jelent semmit sem a temető, nekem az az elképzelésem,hogy a szüleim valahol máshol együtt vannak, látnak minket, és segítenek is, például mikor szerencse ér, azt nekik tulajdonítom.

Én nagyjából ezt gondolom, a temetőben meg csak egy test van, ami már nem él.

Soha nem lennék képes egy földhalomhoz beszélni, a virágot a sírra pénzkidobásnak tartom.Viszont jelképes dolog, így ha egyszer kitévedek, akkor valami fáról letépett virágot ráteszek.

Nem folytatom a véleményem erről, ezer elméletet ismerek a halálról, és nekem ez a fix amit leírtam, ezt tartom ideálisnak, és kész.

Nem szeretnék kijárni a temetőbe mert felesleges, kijárhatnék a mezőre is, és gazolhatnám, majdnem ugyan ennyi értelme lenne.

Igazából egyedül MÁSOK véleménye miatt zavar a történet, de miért az övékre hallgassak, miért ne az enyémre?


2016. jún. 4. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ugyan ez van nálam is. Egyszerűen nem szeretek kimenni a temetőbe, rosszul vagyok utána rendesen. 100km-el odébb lakó rokonom szokott kijárni, kb 2 havonta egyszer, akkor mindig jön a telefon, hogy miért nem voltam, stb.stb.
2016. jún. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
HA neked személy szerint ennyire nem jelent semmit, akkor a legegyszerübb, ha megbízol valakit, aki havonta egyszer leszedi a gazakat meg kicsit körbetisztogatja és akkor nem kapsz megjegyzéseket. Sokan vannak, akik aránylag olcsón elvállalják ezt a munkát, kérdezz utána, mert van, aki ezzel foglalkozik mellékesen.
2016. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Soha nem megyek ki a temetőbe, mert nem jelent semmit. Gazolni sem gazolok, és a rokonok véleménye sem érdekel.

Nem vitatkozok senkivel, egyszerűen nem kapcsolom össsze a temetőt a halottaimmal, ezért nem latogatom a temetőt.

Veled maximálisan egyetértek, és 20 éve nem változott a hozzáállásom.

2016. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóképpen vagyok én is. Megoldást jelent kőlappal lefedetni a sírt, vagy a temető gondnokával megegyezni, hogy tartsa rendben bizonyos éves összegért, amit ketten fizettek a hasonlóan gondolkodó tesóddal. Szomorú látvány egy elhanyagolt sír, bármennyire is nem tükrözi az érzelmeiteket.

Én hamvasztást fogok kérni, már elmondtam a hozzám közelállóknak, a hamvakkal meg azt csinálnak, amit akarnak, nem várom senkitől, hogy gyomot hordjanak egy földkupacra, amihez semmi közöm.

2016. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Évente egyszer megyek ki megnézni, hogy a mamám sírja rendben van-e, kicsit rendbeteszem. Egyébként nem járok ki.

A nagyapám utolsó felesége havonta utazik Pestre a nagyapám sírjához Kaposvárról, holott mindenki tudta, hogy még verte is őt a nagyapám. Na ez az álszent, gáz dolog, hogy muszáj feljönnie és buzgón gyászolni...

2016. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kõlap! Ha senki nem tesz rà élõ virâgot, csak mūt, akkor nem lesz elhanyagolt. Mindenki boldog, probléma megoldva.
2016. jún. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni mások véleményével, ne akarj megfelelni másoknak. Ha te igy érzed akkor jó. Hogy más mit mond,hogy csinálja azzal ne foglalkozz,az az ő dolga.
2016. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!