Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 16 éves még gyerek?

Egy 16 éves még gyerek?

Figyelt kérdés
A kamaszok is gyerekek még, nem?
2010. ápr. 11. 14:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ,miről van szó.

KONKRÉTAN MIRE GONDOL A KÉRDEZŐ???

Pl: Arra,hogy bulizni mehessen a barátokkal,ahhoz már nem gyerek.

De hogy gyereke legyen... na az még nem neki való!

2010. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy 16 éves még igen, gyereknek számít szerintem is. Ahogyan az első is írta; már nem az a kicsi, de még gyerek.
2010. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

Pffff én már 12 évesen sem voltam gyerek...De nem azért emrt én vagyok a valaki, hanem mert apám egy otthagyott minket mert nem volt neki a pénz amit el tudott volna inni.

És nekem kellett az öcsémmel(még csak 8 éves volt) és a nővéremmel(ő meg fogyatékos) foglalkoznom ,mert anyámnak agydaganata volt/van és ő meg csak feküdni tudott...

Szval igencsak változó..:D

2010. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
81%
AZ én fiam most 16 de mindenröl tudni akarok vele kapcsolatban.HA szülő a kérdező.Akkor neked mindig gyerek marad ha már felnőtt is az a gyerek.
2010. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem, én nem a szülő vagyok, hanem a gyerek:) Csak azért kérdezem, mert én pl. nem értem ezt az egészet, pár éve még barbie-ztam, most pedig fel sem tűnik, hogy már ennyi idős vagyok. Nagyon szokatlan, hogy 2 év múlva nagykorú leszek, holott még le vagyok ragadva a gyerekkorban.
2010. ápr. 11. 15:51
 16/24 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, hogy ki mikor és hogyan nő fel. Örülj, amíg gyerek lehetsz, mert később a gyermekkor boldog gondtalanságát örökre elfelejtheted. Jön a való világ ahol döntéseket kell hozni, vállalni értük a felelősséget és nem lesz ott apu/anyu, hogy kihúzzanak a pácból. Én a mai napig neheztelek a szüleimre azért, hogy nem lehettem gyerek. Kb. 8 éves korom óta én mostam, takarítottam, szóval mindent én csináltam, amit egy anyának kellett volna. Anyám ugyanis részeg volt folyton, így sokszor úgy éreztem, hogy inkább ő az én gyerekem, mintsem fordítva. Remélem a fiam még nagyon sokáig gyerek lehet! Ő is 16 éves most és noha sok tekintetben úgy el tudok vele beszélgetni mint egy felnőttel, de azért még mindig nagy részben gyerek.
2010. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16 évesen én már nem voltam gyerek, csak jogilag.

Igaza van annak, aki azt írja, hogy változó, mert én akkor - a munkát kivéve- felnőttként viselkedtem. Anyám elvesztettem, apámra nem lehetett számítani, így felnőttem.

2010. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szerintem gondolkodásilag lehet felnőtt, de kor alapján még gyerek. Másrészt az is lehet, hogy egy 16éves komolyabb mint pl egy 25éves.

Viszont a szüleinek mindig gyerek lesz :)

2010. ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mo-n a 18. év betöltéséig mindenki gyerek, utána felnőtt.
2010. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Most,hogy így írod feltűnt,hogy pár éve még vinnyogva röhögcséltem a barátnőmmel,ma meg 2 gyereket nevelek.


Hogy értelmes válasszal álljak elő:

a kamaszság egy átmeneti állapot,amikor még pl: leülsz mesét nézni,ha vége ,akkor meg ... (nem tudom mit szoktál csinálni)Nem vagy a gyerekkorban,pláne,ha most ilyenen jár az agyad!

2010. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!