Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 16 éves még gyerek?

Egy 16 éves még gyerek?

Figyelt kérdés
A kamaszok is gyerekek még, nem?
2010. ápr. 11. 14:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem igen. Nem kicsi gyerekek, de valamennyire még gyerekek. Nem tudom egyesek miért akarnak megszabadulni a gyerekkortól. Én ha tehetném még jó sokáig gyerek maradnék.
2010. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Jogilag igen. Gondolkodásban változó.
2010. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ: bizonyos 16 évesek bizonyos helyzetekben már meglepően felnőttesen tudnak gondolkodni, de én úgy gondolom, hogy nem véletlenül 18 év a nagykorúság határa. Ha nem is gyerek már egy 16 éves, de semmi esetre sem felnőtt még.
2010. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
én gyerek voltam még 16 évesen most 19 vagyok de még mindig nem vagyok felnőtt emg sztem még jó sokáig nem is leszek
2010. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Hát attól függ hogy volt nevelve, mit kapott az élettől...hány pofot stb...

Gondolkodhat felnőttesen, de 18 az 18...de szerintem inkább 2o év körül válik felnőtté az ember, nem egyik napról a másikra, hanem fokozatosan:)

2010. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag igen. Nem jogilag meg a felfogásától, érettségétől függ. Van aki 18-20 évesen sem felnőtt még agyilag, van aki már 15-16 évesen az.
2010. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
93%

Szubjektív. Gondolkodástól függ. És persze az inteligenciától. Úgy gondolom, nem teljesen igaz, hogy 18 éves kortól felnőtt egy ember. Ez egy olyan dolog, amire nem lehet meghúzni egy határt, és ez egy mindenkire vonatkozó határ. Vannak olyan 16 évesek akiknek a legjobb elfoglaltsága, hogy otthon nézi a Mónika Show-t és röhög egy nagyot rajtuk. Mások viszont már a 6. világháborús könyvét elolvasva ír egy novellát Hitler életéről. (most a hasamra csaptam) És én mint "gyerek" néha elegem van, hogy az iskolában, etika órán, ha valamit mondok, akkor azért nem próbálja a tanárnő megérteni amit mondok, mert én egy "alárendelt személy" vagyok a szemében.

Úgy gondolom a felnőttéválás, a SAJÁT ismeretek megismerése által érhető el.

17/F

2010. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
16éves lány vagyok valahol még gyerek persze,de a gondolkodásom érett. Valahol mindenkiben rejtözik egy gyerek:)
2010. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Ez elég nehéz kérdés.Én a huszas éveimet taposom,nemtudom megmondani mikor lettem (ha lettem egyáltalán) felnőtt.. igazából én 13-14 éves korom környékén ugy gondoltam,hogy felnőttnek lenni biztos más érzés,vagy nagyot változik valami,közben meg szinte minden ugyanolyan. Most nem a suliban dirigálnak,hanem a munkahelyen, ugyanúgy utálok felkelni reggel 6kor,néha hiányoznak a szüleim ..és sorolhatnám reggelig. Talán annyi változott,hogy nagyjából megtanultam főzni és dolgozok. Megkomolyodni nem hiszem hogy megkomolyodtam,sőt.. felelősséget mondjuk vállalok a tetteimért. Szerintem a felnőtté válás egy folyamat,nincs éles határ a gyerekek és a felnőttek között.
2010. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen /noha gyereknek számítottam hivatalosan/ rámszakadt három hónapra egy 6 tagú család minden gondja. A mamám kórházban volt. Főztem, mostam, elláttam a háztartást, kikérdeztem a kisebbeket és még a papától is kicsikartam a fizetését /ahogy a mamától láttam minden hónapban!/ és persze tanultam. Lett a jobb csuklómon egy diónyi duzzanat a megerőltetéstől. Nagyjából ennyivel megúsztam. Abban a három hónapban egyáltalán nem éreztem magam gyereknek.
2010. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!