Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekedések. Nem illik össze?

Veszekedések. Nem illik össze?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve vagyok együtt vőlegényemmel.Együttélünk másfél éve.Álandóan veszekszünk,marjuk egymást minden kisebb hülyeségekért.Főleg féltékenység miatt is,mind a kettőnk féltékeny.Véleményetek?Ennyi vita mellett egy kapcsolat valóban meghalhat,vagy ezek a viták bele férnek egy komoly kapcsolatba?
2010. ápr. 11. 08:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az igaziak lennétek egymásnak, képesek lennétek egy ilyen dologban változtatni (ugyanis én képes voltam valamiben változtatni egyetlen ember mellett, amin senki más mellett nem sikerült). Egyébként én ilyen szülők mellett nőttem fel, mint amilyen a ti kapcsolatotok most, de ők már több, mint 25 éve így élnek, és anyuból idegroncs lett, én meg nem tudom, meddig bírom elviselni, mert elköltözni sincs pénzem. Szóval gondold meg, ezt akarod-e hosszú távon. Ha igen, sajnálom a leendő gyerekedet.
2010. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

Szia:)

Megpróbállak biztatni kicsit, saját esetemen keresztül...

Mi az első év után annyit veszekedtünk, hogy hihetetlen...az első év utáni nyár maga volt a pokol. Minden nap nem is, de minden második harmadik nap sírtam...teljesen ki voltam borulva. Minden hülyeségen összebalhéztunk...aztán betelt a pohár. Mondtam a páromnak, hogy kész eddig csináltam, nem tovább...egy kapcsolatban boldognak kéne lennem, nem pedig kínlódnom, veszekednem...és nagyon szeretlek, de sajnálom tovább nem csinálom, egy így nem mehet. Aztán feljött hozzám, összeraktam a cuccait, mikor megfordult, hogy elvigye megöleltem és megkértem, hogy maradjon...akkor átbeszéltünk mindent, hogy nem akarhatunk veszekedni, mikor ennyire szeretjük egymást...azóta már eltelt pár év, és nem veszekszünk, csak néhány dolgon, de hát annyi kell minden kapcsolatba...

Ezt csak azért írtam le, mert mi is rengeteget vitáztunk, de most már befejeztük, kinőttünk belőle...

Mondjuk a makacsság miatt most is van néha, de az már elviselhető:)

A másik a féltékenység...azt is ki lehet "nevelni" magadból. Mi is úgy kezdtük, hogy a párom a fűszálra is féltékeny volt...aztán most távkapcsolatban vagyunk, két férfi lakótársam van:D és még egy szó se volt:)) (mondjuk nem vagyok jóban velük, sőt...) de az egy év távkapcs után elmondhatom soha nem volt problémánk bizalmatlanságból...

Fontos elejét venni a problémáknak, miért vagy féltékeny? Miért féltékeny a párod? Azt írod a vőlegényed...Igen-t mondtál neki, akkor miért féltékenykedik? Ennél nagyobb dolog, hogy kimondtad az IGEN-t mi kéne ahhoz, hogy bebizonyítsd vele akarsz lenni? Féltékenységgel hiába lesz esküvő is, mert akkor az is csak egy "papír"...

A problémát a gyökerénél kell megragadni. Azt érzi nem szereted eléggé? Te érzel ilyent? VAn 3.? vagy esetleg valaki negyedik? Miért vagytok féltékenyek ha egyszer már a gyűrű az ujjatokon van? Az egymás felé a legszorosabb kötelék amit adhattok. Azt gondolom, ameddig ez van addig nem tisztelitek annyira egymást, hogy "megérdemeljétek" a gyűrűket. Bizalmatlanság bizalmatlanságot szül...

Üljetek le és beszéljétek meg kinek mi a problémája...Egy pohár vörösbor mellett meglehet beszélni az ilyesmit:) Ha szeretitek egymást, nehogy már ezen csússzatok el:)

Sok sikert:)

2010. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz túl hosszú életű ez a kapcsolat. Ha nem változtattok, akkor maximum két évet jósolok még nektek (bár ne lenne igazam!).

Az állandó cívódás és a féltékenykedés - mint már fentebb is írták - azt jelenti, hogy nem bíztok a másikban. A régi dolgok felemlegetése nagyfokú sértettségre utal, és arra, hogy nem tudjátok magatokat túltenni a dolgokon.

Szóval szerintem gondoljátok végig, hogy tényleg akkora-e a szerelem, mint ahogy gondoljátok (a kapcsolat alapja a kölcsönös bizalom), és hogy ezen túl mi tartja még össze a kapcsolatot. Ha más nem, akkor tényleg el fogtok vergődni még eg ideig, aztán középsúlyos sebeket szerezve végül mégis szétmentek.

2010. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!