Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekedések. Nem illik össze?

Veszekedések. Nem illik össze?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve vagyok együtt vőlegényemmel.Együttélünk másfél éve.Álandóan veszekszünk,marjuk egymást minden kisebb hülyeségekért.Főleg féltékenység miatt is,mind a kettőnk féltékeny.Véleményetek?Ennyi vita mellett egy kapcsolat valóban meghalhat,vagy ezek a viták bele férnek egy komoly kapcsolatba?
2010. ápr. 11. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hát én 4 éve vagyok a férjemmel és lassan 3 éve vagyunk házasok de eddig még csak 2x veszekedtünk de az sem volt valami nagy...duzzogások vannak de semmi több és az is csak részemről mert kissé hisztis vagyok voltam (már látványosan javulok :D) hozzáteszem én is féltékeny voltam azért hisztiztem.úgyhogy mivel nekem még nem volt részem sok vitában a férjemmel nekem haldokló kapcsolatnak tűnik.de lehet pont az ellenkezője is hogy annyira szeretitek egymást hogy mindenkitől féltitek a másikat!én ebben sokat nem tudtam segíteni de talán ír valaki aki tapasztaltabb ezen a téren! minden esetre szerintem ne vitázzatok feleslegesen én tudtam magamról hogy miattam alakultak ki a viták mert hisztis féltékeny voltam de azért mert szerettem de szépen megértettem magammal hogy a féltékenységemmel(hozzáteszem tök alaptalan csak én láttam mindig rémeket...sajna túl élénk a fantáziám) el fogom öt üldözni magam mellöl és mikor ezt megértettem próbáltam ellene tenni és mondhatom sikerrel. én ezt tanácsolom elmézzetek ki hogy mi a konkrét probléma és ha orvosolható akkor változtassatok mert sajna a féltékenység meg tud ölni egy kapcsolatot szerintem.
2010. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten féltékenykedtek, az azt jelenti, hogy egyikőtök sem képes megbízni a másikban. A kölcsönös bizalom egy normális párkapcsolat alapja, szóval ezen változtassatok, különben nem lesz hosszú életű a kapcsolat!
2010. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, nem a vitával van gond, mi is veszekszünk a (most már) férjemmel, de a féltékenység a bizalom hiánya anélkül meg megette a fene az egészet.
2010. ápr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Kb ennyi időnél nálunk is mindennnapos volt a veszekedés, aztán szép lassan lecsillapodtunk, és most mindketten nagyon boldogok vagyunk együtt. Szerintem ez amolyan mélypont volt.
2010. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha már ebben a fázisban nem lett volna bármi rendben, biztos, hogy bele sem mentem volna a kapcsolatba.

Azt tudom mondani, hogyha 2 ember tökéletesen jól megvannak, sincs nyugalom később, ha van egy hülye anyósod, akinek nincs rendben az élete, és ezt irigyli, így is váláshoz vezethet.

2010. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a legtöbb hosszútávú kapcsolatban a 3. évnél jön el a "mélypont", és ha azt átvészelitek szakítás nélkül, nagyobb az esély arra, hogy örökké tartson.


Én is 3 éve vagyok a párommal, bár a miénk távkapcsolat. Részemről a 2. évnél volt egy fordulópont, de azóta minden oké, ami NEM jelenti azt, hogy nem veszekszünk néhanapján. Ami viszont nálam kizárt dolog, az a féltékenykedés. (Persze egy távkapcsolatnak csak úgy van értelme, ha a bizalom olyan szinten jelen van, hogy eszünkbe se jut elgondolkozni rajta, hogy van-e. Egyszerűen olyan magától értetődő, mint a lélegzés.) Te nem érzed, hogy a párod fojtogat a féltékenykedésével? De? Akkor lehet, hogy ő is így érzi, és azt hiszem, ez lehet egy párkapcsolat "halálának" elsődleges oka, ez az első, amit meg kell szüntetni.


Szerintem egyrészt ezen gondolkozzatok el, hogy bíztok-e egymásban, és azon is, hogy vajon tényleg szeretitek-e még egymást, és nem csak megszokásból, vagy birtoklási vágyból vagytok-e még együtt...

2010. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írtak, én azzal egészíteném ki, hogy marakodni, civódni se jó; de nem vagyunk egyformák ez még beleférhet. DE a féltékenység egy másik dolog. A bizalmatlanság alapja.Meg vicces, de sok megcsalás kezdődhet úgy, hogy "annyira telebeszélted a fejem vele és már elegem volt".....
2010. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igazából szeretjük egymást,ezzel nincs gond.tudjuk mindketten h akarjuk ezt a kapcsolatot,de vhogy vannak ilyen kis dolgok amiken összecivakodunk,akkor durci van,mindenki ekmondja a magáét,néha egymás fejéhez vágunk dolgokat arég múltból,de utána kibékülünk és ismét elvagyunk.a féltékenykedés van amikor elnevetjuk,de olykor azon is össze-összekapunk.Beszéltünk erről sokat h mindkettőnknek változni kellene mert akarjuk ezt a kapcsolatot vannak terveink a jövőre nézve,de vhogy a változás sosem következik be...
2010. ápr. 11. 09:16
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Nincs mért féltékenykedni, csak tönkre teszi a kapcsolatot. Ha nem passzol minden 5év után is lehet válni s férjhez menni újra. De ha mindketten olyanok vagytok, reméljük, nem kerül sor erre:)
2010. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy tisztában vagytok azza, hogy változnotok kéne, de ha ennek ellenére mégsem változtok, akkor nem akarhatjátok annyira ezt a kapcsolatot... Meg szerintem egy kapcsolat nem is arról szól, hogy változtok, hanem hogy elfogadjátok a másikat olyannak, amilyen.
2010. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!