Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha engem apám...

Mit csináljak, ha engem apám nem becsül, csak az új nőjét?

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim és apával eddig minden rendben volt, de mióta van egy barátnője, engem teljesen hanyagol. Nem is mondja, hogy találkozzunk, még csak fel se hív. Nagyon nagyon szarul esik, a barátnőjével tölti minden idejét. Ha hívom, azt mondja, nem ér rá stb. Ez így megy már lassan féléve. Szülinapomkor csak egy sms-t küldött, holott régen mindig eljött felköszönteni. Táncbemutatómra megint nem jött el. Mit tegyek? Én vagyok önző, mert mondjuk egy héten egyszer legalább kommunikálnék vele?

16/L


2010. ápr. 10. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
15 éves srác vagyok. Vanegy haverom akiknél ugyan ez volt a helyzet, de leültek megbeszélni az apja munkahelyén és azóta minden rendben van :) Az új nő még újdonság, ki kell próbálni ugye érted? majd őt is meg fogja unni és akkor biztosan többet lesz veled.
2010. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak azt érezteti, hogy a barátnője fontosabb nálam, holott én vagyok a gyereke, rám is kéne szakítani időt
2010. ápr. 10. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát mondd meg neki az őszintét:ha nem találkozik veled,vagy nem beszélget veled,akkor nem fogod többet keresni.Akkor magától kell,hogy jöjjön.Kész.:D
2010. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Apukádat most megbolondította az új szerelem. Legyél megértő. Ő is csak ember. Lassacskán majd visszatér hozzád. Fogadd el az új nőt, próbálj vele jóbarát szinten lenni, akkor bevesznek a társaságba. Erősködhetsz, vagy szívózhatsz, de nincs értelme, inkább szeretetből engedélyezd neki a felhőtlen kapcsolatot.
2010. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem apukád nem akar otthon konfliktust abból, hogy veled sokat találkozik. Az új nők nehezen bírják elviselni a tudatot, hogy a párjuknak a volt családjával kapcsolatuk van. Mintha kísértet járna vissza a múltból. Aki értelmes, intelligens, megpróbálja a helyzetet valahogy kezelni, és elfogadni, hogy a gyereknek szüksége van az apjára. De sokszor felülkerekedik a félelem és a féltékenység. Apukádnak meg egyszerűbb nem konfrontálódni.
2010. ápr. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De hát ez szemétség, én vagyok a gyereke! Én mindig a gyereke maradok, de ha a csajjal szakít, akkor mi lesz már? semmi. Nekem meg még azért kell az apám.
2010. ápr. 11. 12:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Látni a kétségbeesésedet a kommentedből. De pont az az igaz, amit leírtál: a nővel szakít(hat) bármikor, de te a gyereke maradsz. Lehet, ő is úgy gondolja, hogy most egy kis kiruccanás, és aztán megint ott leszel te.

Nagyon fontos neked most,hogy nehogy apa hiányában rossz társaságba sodródjál. Magadat kell őrizned. Felnőttél. Apádra godnolj úgy, mint egy szeretett testvérre.

2010. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ennyi idősen még nem nőttem fel, csak 16 vagyok.
2010. ápr. 11. 16:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem nőttél fel, látszik a hozzáállásodból. "Előbb én!" Mindenki más és az egész helyzetre való rálátás csak a te szempontodból értelmezhető. Nem vagy még képes magadtól elvonatkoztatni és felülről nézni az egészet, felismerni mások félelmeit és szükségleteit. Legkevésbé vagy képes adni vagy feláldozni valamit a másik ember érdekében.

Nem bántásból írom ezeket, 16 évesen kevesen jutnak el az érettség ezen fokára, van aki 30 éves korára sem. Mindenesetre könnyebb egy olyan helyzetet kezelni amiben te vagy, ha érettebben közelítünk hozzá.


Apukád párja biztosan nem átjáróház akar lenni neki, aki jön és majd egyszer úgyis megy. Lehet, hogy jobban tette volna ha gyermektelen férfit keres, mintha azt akarná tettetni, mintha nem lennél. De ha már így van, jobb ha tudatosan törekszel arra, hogy jól kijöjj vele és ne légy az útjában az apukáddal való kapcsolatában, mert akkor ő is kevésbé fél attól, hogy sok időt töltesz apukáddal, és negatívan fogod befolyásolni.

2010. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!