Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Türelemmel vagy rámenőséggel...

Türelemmel vagy rámenőséggel lehet többet elérni?

Figyelt kérdés
Alkoholista ember meggyőzéséről van szó. A türelmes változatot gyakoroltam eddig, kedves voltam hozzá akkor is ha földrészegen jött haza, és így próbáltam megkérni arra, hogy hagyjon fel, de nincs eredmény. Valaki azt tanácsolta, hogy lépjek fel keményen, mondjam azt, hogy ha nem változik elköltözünk. Melyikkel érhetek el végre valamilyen eredményt? Lehet nem voltam eléggé türelmes, vagy úgy kértem ahogy kellett volna, vagy még vár az eredmény, de ha türelmesen kérem, akkor megváltozik, de az is lehet, hogy tényleg erőszakosan kell fellépni. Mit tanácsoltok? Nem szeretnék válni, mert szeretem, és a családot sem akarom tönkretenni.
2010. ápr. 9. 08:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

19.10

Gondolom ez csak egy poén akart lenni...

2010. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Valami hiányzik az életéből. talán az önbizalom? Mondjuk mint férfi, vagy mint munkaerő nincs kibékülve magával? Az alkohol, egy pótszer, ami elnyomja a rossz gondolatokat. Szóval helyette más alternatívát kell neki mutatni, amiért érdemes élni, amiben örömét, sikerét leli. Én a helyedben megkérdezném, hogy mivel van baja? Mire van szüksége? Mit változtatna magán? Nálunk is piál az apám, és ilyenkor okoskodik, meg kötegszik, irtó hülye tud lenni, meg bunkózik. Nála is önbizalommal van a gond szerintem, kishitű, meg gyáva, mindig meg akar felelni a szomszédoknak. Rosszul vagyok ettől a belesimuló viselkedéstől, rajtunk persze zsarnokoskodna. Azon csodálkozok, h az anyám ezt elfogadja, és meg se fordul a fejében, h ő jobbat érdemel. Ha mondanám ezeket nekik kiakadnának tejlesen. Külön, külön mindkettő jobban kiteljesülhetett volna, de igy csak egymást húzzák le a negatív gondolkodással.Mindkettőjükre egy Csernus terápia kéne.
2010. ápr. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!