Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Türelemmel vagy rámenőséggel...

Türelemmel vagy rámenőséggel lehet többet elérni?

Figyelt kérdés
Alkoholista ember meggyőzéséről van szó. A türelmes változatot gyakoroltam eddig, kedves voltam hozzá akkor is ha földrészegen jött haza, és így próbáltam megkérni arra, hogy hagyjon fel, de nincs eredmény. Valaki azt tanácsolta, hogy lépjek fel keményen, mondjam azt, hogy ha nem változik elköltözünk. Melyikkel érhetek el végre valamilyen eredményt? Lehet nem voltam eléggé türelmes, vagy úgy kértem ahogy kellett volna, vagy még vár az eredmény, de ha türelmesen kérem, akkor megváltozik, de az is lehet, hogy tényleg erőszakosan kell fellépni. Mit tanácsoltok? Nem szeretnék válni, mert szeretem, és a családot sem akarom tönkretenni.
2010. ápr. 9. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Türelemmel biztos nem. Egyébként kiről van szó?
2010. ápr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A férjemről.
2010. ápr. 9. 08:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Apám zugivó volt, rémesen viselkedett amikor berúgott. Édesanyámnak ráment az egész élete, hogy megváltoztassa, de nem sikerült. Öntörvényű ember volt apám egész életében, csak ő, csak az ő java, érdeke stb. Mondja is mindig édesanyám, de jó hogy nem apádra ütöttél. Ez a rémálom apám 75 éves korában szünt meg, azóta is kórházban van, szegény hónapok óta súlyos beteg.De én nem tűrtem volna, én mindig mondtam az anyunak én nemtudlak megmenteni tőle, csak saját magad! Hát így élték le eddigi életüket. Én féltelek, hogy belefásulsz az egészbe, tönkremész mellette.Egyetlen egy megoldás lenne, ha ő is belátná első a család, nem a boros pohár, de aki már ennyire iszik nehéz leállítani. Orvosi segítséggel még orvosolható lenne a probléma, de ő is kell hozzá!
2010. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, hát nem irigyellek. Én ultimátumot adnék, hogy kezeltesse magát (orvos). Előfordulhat, hogy úgy sem sikerül neki, de akkor legalább megpróbálta. Ha nem is próbálkozik, nem szeret. Akkor meg nem kell vele lenni, megérdemled, hogy normális életed legyen.
2010. ápr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos, később sokkal rosszabb lesz ez az állapot. hidd el, én is tudom mit beszélek, hiszen apukám ebbe halt bele. viszont, hogy miken keresztül kellett végig mennünk éveken keresztül, hát.... az egy gyereknek és egy feleségnek nagyon sok. minden nap részegen jött haza, a fizetését elgépezte, eliszogatta a cimborákkal stb... végül nagyon beteg lett, bevizesedett neki mindene, a bőre elsárgult, a mája károsodott, amikor abba hagyta érezte, hogy ez az életébe fog kerülni, mert már erős fájdalmai vannak, sajnos már túl késő volt. rá pár hónapra kórházba került és meghalt. éveken keresztül próbált anyukám ráhatni, de semmi eredménye nem volt. ő nem hagyta el miattunk (én és a testvérem), de lehet jobb lett volna, mert minden nap csak a vitát láttam és a veszekedést, mondjuk ettől függetlenül az én apukám soha nem bántott bennünket, nem volt agressziv, ő inkább az a tipus volt, aki mulatni szeretett. nah, de a lényeg, hogy eddig próbálkoztál szépen, nem hatott, akkor próbáld határozottabban, hátha feleszmél. ha nem sikerül, pakolj és menj el, ha gyereked vagy gyerekeitek vannak, akkor az ő érdeküket nézd! nem kell, hogy minden nap ezt lássák. saját tapasztalat bélyeget fog rajtuk hagyni!
2010. ápr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hello. Azért azt leírhatnád, hogy mióta iszik meg mennyit, mert úgy könnyebb lenne választ adni a kérdésre. Bár te magad már alkoholistának nevezted. Tehát gondolom igen csak súlyos a helyzet. Mert nem mindegy hogy esetleg megiszik napi 1-2 sört a haverokkal, vagy a literes kannásborok, sör, meg pálinka naponta.

Tapasztalat alapján én azt mondom, nálunk sem a kedves beszéd, sem az agresszív beszéd nem segített.

HIszen ha az alkohol igen súlyosan károsítja az agyat is, nálunk még azt sem fogta fel amit mondtuk neki. Folyamatosan félreértelmezte a dolgokat, ahogy őneki tetszett. Elfelejtett dolgokat és még sorolhatnám. Persze kaja nuku egésznap, csak a tömény alkohol.


Szerintem az adott helyzetnek megfelelően próbálj vele beszélni.

És hogy megváltozik-e? Nem akarlak elkeseríteni, de nem hinném. Itt már csak lefele van út. És ha lehet, a gyerekek ezt ne nézzék végig!

Persze egy elvonót megpróbálhatnátok, ha van hozzá pénzetek, türelmetek, nah meg legfőképpen, ha a párod akarja-e hogy változzon.

2010. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az alkoholista embernél semmivel sem lehet eredményt elérni, ha ő maga nem ismeri be az alkoholizmusát, és nem akarja a változást.


Itt nem a te türelmeddel van a baj, hanem azzal, hogy a férjedet egészen egyszerűen nem érdekled sem te, sem a gyerekek, legalábbis nem jobban, mint az alkohol.

2010. ápr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

09:55-nek

Egész életében szerette az italt, míg végül kb 8 évvel ezelőtt a mélypontig jutott. Volt elvonón de nem segített, majd egy kiadós rosszullét tette be a kaput az italnak. Azóta egy korty se ment le a torkán, nemrég azonban újból nekilátott, és ugyanolyan rossz a helyzet, mint 8 évvel ezelőtt. Mindig részeg, nem jár dolgozni, így menekül a problémák elől. Azt sajnos én is tapasztaltam, hogy részeg fejjel nem fogja fel a dolgokat, de abba a kevés józanabb pillanatába mikor lehetne vele beszélni nem hajlandó meghallgatni, és azt állítja, hogy semmi gond, ő bármikor le tud állani. :(

2010. ápr. 9. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus betegség, és része az is, hogy nincs betegségtudata a benne szenvedőnek. (Nem tud róla, hogy beteg.)


Bármilyen furcsa is, de én családterápiát javasolnék erre. Mert bár az alkoholizmus önmagában is elég súlyos, sokszor csak elfed valami még súlyosabb problémát, ami a családban van. Azt kell gyógyítani, mert innen nézve az alkohol csak tünet. És a tapasztalat is az, hogy maga az alkoholizmus önmagában nem gyógyítható, csak tünetmentes lesz egy darabig, de nem gyógyult.


Az persze az esetek többségében járhatatlan út, hogy elcipelsz valakit pszichológushoz, aki egészségesnek hiszi magát. Ezért javaslom a kicsi kerülőt. Valójában semmibe nem kerül azt mondani, hogy neked vannak gondjaid (ami mellesleg igaz is, hiszen vannak -miatta), és ezeknek a megoldásához kell az ő segítsége. Gyakorlatilag arról van szó, hogy te elkezded a terápiát, mintha veled lenne gond, majd finoman megpróbálod bevonni őt, és együtt keresitek a megoldást a problémájára.

2010. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én kényszeríteném, minden alkoholt elzárnék előle.
2010. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!