Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem megőrült. Miért...

A feleségem megőrült. Miért engem okol?

Figyelt kérdés

Mindketten 26 évesek vagyunk, öt éve házasok. Eddig minden rendben volt, de mostanában nagyon sok probléma akadt. Van egy négy éves kislányunk, akit nem terveztünk, de már a születése óta felfogtuk, hogy őt már visszacsinálni nem lehet, és a miénk. Azóta viszont, úgy egy hónapja, vagy másfél, "becsúszott" egy második baba, ami alapjába véve nem is lenne gond, sőt. (De ettől függetlenül be kell valljam, hogy őt sem terveztük, ezért még mindig nem igazán tudtam felfogni-elfogadni ez egészet.)

Egyik nap, késő délután, amikor hazajöttem, a párom sírva ült a nappaliban. Odamenni sem tudtam hozzá, nekem ugrott, a falhoz szorított, elkezdte a nyakamat szorongatni azzal a mondattal, hogy "Megöllek te szemétláda", ez ment úgy egy tíz percig. Ordibált, lökdösött, közben pedig összecsomagolt, aztán elment. Később megtudtam, hogy miért akadt ki: elvetélt. Tudom, hogy ez nagyon rossz érzés, de akkor sem értem, miért vagyok ezért én a hibás?

Nem hajlandó beszélni velem, a gyereket is magával vitte (gondolom az anyjánál van).

Ti mit tennétek ilyen helyzetben? :S


2010. ápr. 8. 19:54
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

Amit az utolsó írt az egész hasznos tanács, ez valóban megvisel egy nőt.


De az Istenért, miért gondolja mindenki, hogy megcsalta a feleségét?! (utolsó válaszoló ne vedd magadra, nem csak te írtad)


Nőként tartom felháborítónak a feltételezést.

2010. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
31%
Hát szerintem ilyen nő a francnak sem kell! Először is tanuljon meg rendesen védekezni! Másodszor meg mit képzel az ilyen hogyha neki fájdalma van ( mellesleg a másiknak is van szóval nem röhög...) akkor azt tesz mindenkivel amit akar, ott bántja, sérti meg ahol kedve tartja és még elvárja hogy őutána rohangáljanak, meg könyörögve kérjenek bocsánatot tőle mikor ő tett ilyen dolgokat és aztán meg legyen olyan minden mint régen!? Hát persze még mit nem... Attól még hogy valaki nő és sajnálatos módon elvetélt (bár nem értem hogy ez egy nap alatt, orvos stb nélkül hogy ment és mitől lett már délutánra olyan jó erőben hogy fojtogasson) még ne veszítse el a józan eszét és ne legyen joga olyanokat bántani akik szeretik, meg senkit sem. Amúgy is kicsit sántít a sztorija. Bocs ha megbántalak kérdező, de sajállak, én nem lennék ilyen nővel. Szerintem te sem fogod sokáig bírni. Én még a gyereket is félteném tőle. Ja és ezt nőként gondolom.
2010. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
0%

Te elég paraszt vagy utcsó!

De sok mindent én sem értek a történetben elég különös...

2010. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
93%
Miért vagyok paraszt? Mert azt gondolom hogy az ember ne viselkedjen úgy mint egy állat és legyen józan esze? Nehogy azt higyjétek már hogy vele történt az életben tragédia! Mással is, pl velem, de ettől még semmi jogom másokat bántani! Főleg nem azokat akik szeretnek. És mi van ha legközelebb bekattan és pl a kislányt bántja? Ez a valóság, a valós veszély, nem ajánározni kell hogy jaj szegény, nem baj hogy meg akart fojtani, hisz elvetélt. Meg hogy még ő menjen utána virággal és könyörögjön? Na persze... Még a szegény férje alázkodjon meg mikor nem tett semmi rosszat? Ha valaki valamit tesz annak következménye van de ti is a kérdésben szereplő nő úgy csinál mintha az ő baja felhatalmazást ad arra hogy ne legyen következménye annak amit tesz... Én akkor is azt mondom, az ilyen házasság nme lesz hosszúéetű, és pont a feleség miatt. Aztán meg jön ide hogy a nő, hogy jaj a férje megcsalta, elhagyta, "mikor ő nem tett semmit"...
2010. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
*vele történt csak
2010. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
Kedves 15.19: nem kívánom, hogy elvetélj! Nem tudsz belegondolni ennek a nőnek a helyébe és ítélkezel felett holott nem is tudsz róla semmit. Gondolom, hogy nincs gyereked és ezért...szerintem ez a reakció ilyenkor nem sokaknál előjön, hogy tudna ezen uralkodni, mikor épp csak elvesztette a magzatát??
2010. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
32%
Nem is bocsánatért könyörögni kell, hanem vigasztalni. Ilyen sokk után inkább az lenne ijesztő, ha nyugodt és illedelmes maradna.
2010. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem se jogosítja fel hogy így viselkedjen. Akkor az a nő is aki megöli az újszülöttet megbocsátható? mert a hormonok mi? na mindegy.

De én még mindig úgy gondolom, hogy szerintem valami más baja van, ami félre érthetett, és a szülei biztos tudják mi van...

2010. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

16:29 mint mondtam azért mert terhes volt ő sem nem több sem nem jobb. Nem az az egyetlen aki tudja a tutit! Nem ő az egyetlen akivel borzalmas dolog történt az életben! De más (legalábbis a legtöbb ember) nem úgy reagál rá, hogy elkezdi fojtogatni azt aki a legközelebb áll hozzá! Mert egy minimális kontroll és ész mindig kell hogy legyen. De aztán ne csodálkozz ha legközelebb azt írja ide szegény férj, hogy mit tegyek, a feleségem kiborult és fojtogatta a lányomat?

Sajnálom hogy elvetélt (bár gyanús a sztori), de inkább borult volna zokogva a férje nyakába vagy ne szólt volna semmit. Az ilyen ember veszélyes... Ha pl sérülést okoz valakinek mert nem tud uralkodni magát egy nagyobb trauma esetén akkor el lesz nézve mert őt baj érte? Legközelebb ha olyan baja van lelövi a férjét amikor az mit sem tudvas hazaér és meg lesz bocsájtva? Van különbség de valahol minden betség elkezdődik. Az ilyen embert kezelni kell... Hiába pontoztok nullára ez az igazság...

2010. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Te uccso basszus en meg töled felek, miert is vagy ilyen agressziv?

Miutan en is nö vagyok es veteltem is mar el, elmondom, hogy kb fel nap alatt "megvan" a dolog mütettel altatassal kiengedessel. Bar nekem akkor nem hogy mast folytogatni, de meg elni sem volt kedvem. de van akiböl a tehetetlenseg a fajdalom agressziot valt ki, de ez mar elöbb is kiderült volna szerintem, plane 5 ev utan. Szerintem is kell vmi masnak is lennie a dolog mögött. Mert ha valami mentalis baja lenne, az sem pattan ki igy egyik pillanatrol a masikra, bar a trauma(veteles) kivalthatja, de akkor otthon görcsölve verben kellett volna megtalalnod, nem normalis körülmenyek között, vagy mar voltak elöjelei csak 1, nem vetted eszre, 2 nem irtad le. Nem tudom mi lehet az igazsag, de a kislany erdekeben mindenkeppen keresd fel öt, ha nem all veled szoba a szüleit, ha ez sem megy akkor a gyamügyet, mert ki tudja mi lehet a baj.

2010. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!