Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kellene ennyire sok...

Hogy kellene ennyire sok évvel később vagyonmegosztást?

Figyelt kérdés

Anyáék tizenéve elváltak nagy hercehurca árán,én akkor 7 éves voltam.Mi jöttünk el a házból anyával,gyakorltilag váltás ruhával,csak szabaduljunk...annyi volt a lényeg,hogy el onnan...

elvileg lett volna láthatás,gyakorltilag nem volt,gyerektartást sem kap utánam anya egy forintot se (még tanulok),bár nem érdekelte,semmi közük ne legyen egymáshot...

Viszont vettek közösen egy házat...kettőjük nevén van...de csak az a himnemű lakik benne,aki engem megcsinált (apának nem nevezhető)...

Elég nagy vagyok már,nem érdemli meg,hogy fél ház csak ugy az övé legyen...magától nem fog belemenni h eladni,és megosztani...

(tizenéve még egy ablak se lett lemosva a házon,tehát egy forintot nem költött rá,viz,villany is ki van kapcsolva tizenéve)

Hogy kell ezt megoldani?Anyának pénz kellene,nekem meg ez jutott eszembe...

22/L


2010. ápr. 8. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el a bíróságra ingyen fogadóórára, ott kaptok tanácsot. És vigyétek az akkori válási határozatot is, hogy abban mi van.Fel van e tüntetve a vagyonmegosztásnál, hogy kit mi illet.
2010. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ha én fogom az akkori papirokat és bemegyek megkérdezni,nekem mint lányuknak,mondanak valamit?


mert anya nem akarja,de én meg nem értem miért ne lehetne,azon kivül h engem megcsinált meg él a közös lakásukban,azon kivül sosem csinált semmit...miért ne kérhetné vissza azt ami az övé jogosan?

2010. ápr. 8. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam,még eszembe jutott, ha édesanyádat megilleti a fél ház, akkor fizessen a kedves apuka, mármint a háznak a felét, vagy eladja, és az eladási ár fele édesanyádat illeti. Vedd a kezedbe ezt a dolgot!És járjatok szerencsével.
2010. ápr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szintén első voltam. Édesanyád meghatalmazása kell azt hiszem, hogy eljárjál az ügyében, de ebben azért nem vagyok 100 százalékosan biztos. Mindenesetre menjél be és kérdezz rá. Oké?
2010. ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

előszedem a papirokat,iratok egy meghatalmazást mindenesetre,és csak mondanak valamit...

ha már gyrektartást nem kért utánam (ami hülyeség volt sztem),akkor legalább ami nevén van,azt kérje...

2010. ápr. 8. 08:33
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a biróságra panasznapra, ott ingyen adnak felvilágositást: lehet-e inditani valami eljárást - mivel már elég sok éve volt a válás, ha igen, akkor hogy kell elindulni és mit kell ehhez beadni illetve beszerezni.

Itt csak találgatni lehet, ott tényleg megbizható felvilágositást kapsz.

2010. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!