Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valami ötletetek, hogy...

Van valami ötletetek, hogy hogyan érjem el azt, hogy a szüleim minden hova elengedjenek?

Figyelt kérdés
2016. máj. 2. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Keresel állást, kiveszel egy albérletet, elköltözöl, és közlöd velük, hogy azt csinálsz, amit akarsz.


Más megoldást nem látok, sőt azt sem értem, miért kéne mindenhová elengedniük.

Elég megnézni, mibe keverednek a kamaszok egy-egy fesztiválon vagy diszkóban, hogy az ember legszívesebben 32 éves korukig bezárja őket egy sötét szobába, internet nélkül. :P

2016. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Remélem sehogy nem tudod ezt elérni náluk, mert igen rosszul járnál
2016. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes szülő nem fogja mindenhova elengedni a gyerekét (mármint itt most 18 éven aluliról beszélek nyilván), mert 1) jogilag ő felel érte, 2) jó, hogy nem az a fajta szülő, aki szarik bele abba, hol a gyerek és mit csinál.


Nem mindegy, hogy 14 évesen hova nem engednek el... du. fagyizni a barátnőddel, vagy Balaton Soundra, éjszakai rockkoncetre, diszkóba egyedül. Utóbbit meg is értem, baromi veszélyes egy tininek. Ha jót akarsz magadnak, akkor szerzel felnőtt felügyeletet (és nem a barátnőd 10x megbukott 19 éves bátyja kategóriásat), és úgy kérdezed meg, vagy sehogy.

2016. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Takarits nekik! Az be vallhat :D
2016. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid felelősnek érzik magukat érted, és fontos vagy nekik,nem engednek el mindenhova. Feltételezem, iskolába jársz, és most az legyen az első.


Én a 14 éves fiamat nagyjából mindenhova elengedem, ahová kéri. Ez úgy néz ki, hogy

1. elég jók a jegyei

2. hétköznap 1x, néha 2x, este hétig, max. fél nyolcig. Nyáron legkésőbb fél 9-9 óra a határidő.

3. hétvégén egyik napon kimehet csámborogni. (a másik napon segít és tanul)


Mindehhez tudni kell: kisvárosban lakunk. A gyerek teljesen megbízható. Eddig mindig pontosan hazaérkezett, ha nem, hívott. A telefont mindig felveszi, ha hívom. (Nem szoktam fölöslegesen hívogatni, de azért néha rá-rá csörgök, hogy mi van, hol van, stb.)Ismerem a barátait, és a barátok szüleit, akiknek tudom a telefonszámait. Van spórolt pénze, abból jár ki fagyizni meg ilyenek - de nem költi ész nélkül a pénzt, nagyjából tudjuk, mikor, mire megy el a pénz.

Kifejezetten bulizni, az éjszakába, kisváros oda-kisváros ide, nem engedném el. De nem is akart még eddig ilyet, szerencsére. A barátai szülei épp így gondolkodnak.


Szóval a kérdés az, hogy vajon te mennyire vagy megbízhatő? Hová akarsz menni és mikor, és hány éves vagy?

2016. máj. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!