Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek majd?

Hogy viselkedjek majd?

Figyelt kérdés
Holnapután eljön az egyik szaktársam hozzám, együtt tanulni, és elhozza a 1,5 éves kislányát is. A baj az, hogy nem tudok "bánni" az ilyen picikkel. Nem vagyok az a gügyögő típus, akit szeretnek a gyerekek, nem tudok olyan szépeket mondani, stb., remélem értitek. Nincs a rokonságunkban sem pici baba, nincs kisebb testvérem sem. Nem tudom, hogy megy ez. Viszont nem akarok bunkó lenni a csajjal. Tudnátok valami tanácsot adni?
2010. ápr. 6. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

legyen otthon rágcsálnivalo a kicsinek,meg plüssmaci amit nem sajnálsz...

ami törékeny,tedd feljebb,minden tetszik nekik ami csillog...

nem kell gügyörészni,megérti a gyerek a normális beszédet is,meg nemvaloszinű,hogy az ölebe kéreckedne,általában idegenhez nem szoktak

2010. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is másfél éves, talán tudok adni néhány támpontot. Én azt vettem észre, hogy nőkkel pillanatok alatt feloldódik, idegen férfiakkal viszont kicsit tartózkodóbb. (Nem írtad, hogy milyen nemű vagy.) Először hagyd, hogy szemügyre vegyen, ne simogasd vagy puszild meg, majd ő kezdeményezi a testi kontaktust, ha tetszel neki. Eleinte úgyis az anyukáját fogja figyelni, a gyerekek abból tájékozódnak, hogy hogyan kell viszonyulniuk az ismeretlen felnőtthöz. Légy barátságos, de ne foglalkozz vele feltűnően sokat, mert akkor zavarba jön vagy megijed. A férjem ösztönösen jól bánik a gyerekekkel, Tőle láttam például azt, hogy barátkozás címén megkérdezi, megsimogathatja-e a plüssállatát. Ez mindig bejön (persze csak ha van a kicsinél valami maciféle). Kb. ennyi jut most eszembe, remélem valamennyit segít. (Egyébként én sem tudtam soha a gyerekekkel mit kezdeni, amíg nem lett sajátom.)
2010. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, játékot készíts elő, mondd meg a kicsinek, normális beszédhangon, hogy "Figyelj csak, ezeket neked raktam ide, hogy játszhass velük." Aztán remélhetőleg elfoglalja magát végig :D
2010. ápr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy javaslat: ami törékeny, nem gyerek kezébe való, stb., azt tedd olyan helyre, ahol nem éri el :) Nekem 2,5 éves a fiam, nálunk ugye gyerekbiztos a lakás, de ha barátnőm vigyáz rá, előtte mindig elpakol mindent, mert fél pillanat alatt lepakolna valamit, amit nem kéne.

Mondjuk nem tudom mennyi tanulás lesz ebből, de ti tudjátok.

2010. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából neki segítek egy prezentációban, szóval csak ő fog tanulni, és gondoltam, ha ő bevállalja, hogy elhozza a kislányt...

Ja és kifelejtettem, hogy lány vagyok :) Megfogadom a tanácsokat:)

2010. ápr. 6. 18:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy egy légtérben vagy vele, még nem kell gügyögni neki. Tudtommal nem a bébiszitter leszel.
2010. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem is hogy gügyögni akarok neki :) Csak nem akarok úgy viselkedni mintha ott sem lenne... egyszerűen nem tudok mit kezdeni az ilyen pici gyerekekkel.
2010. ápr. 7. 16:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült?
2010. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy nem írtam :) Végülis jól sikerült. Nagyon aranyos volt a kislány, nagyon barátkozós típus, úgyhogy egyből "megtaláltam vele a közös hangot" :) Nagyon köszönöm a biztatásokat :)
2010. ápr. 9. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!