Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem ebben a...

Mit kéne tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Az "anyósommal" vannak problémák és én ezt már nem tudom elviselni. A barátommal külön lakunk egy házba ketten, amit a szülei tartanak fent(albérlet) Azt tudni kell hogy az apja meg anyja a barátomnak nem él eggyütt. Az anyja külföldön dolgozik, az apja meg más városban. Mind ketten jól keresnek tehát eztért birják fenntartani ezt a házat amig mi nemnagyon tudunk elindulni az életben. Barátom még nem dolgozik..mert nem talál, néha 1-1 kis melóbol van pénze. Én kapok azért mert tanulok havi 60-at, csak az én anyukáméknak megy az a pénzis mivel nekik azér több szükségük van rá még. Apjával nincs gond ő aranyos azt mondta nyár körül segít nekünk lakást nézni. anyja hazajön egy évbe kb 3szor, akkor állandóan megy valahova ( temető ,a saját rokonai ahova én meg a barátom is megyünk) mi meg mentünk ma az én anyumhoz és szarul is esett nekik hogy megint elsem jött a barátom anyja pedig várták.."nincs kedve" aztán állandóan hívogatta a barátomat hogy mennyünk már meg mikor jövünk mer ő megy a testvéréjékhez pf. Aztán késtünk egy kicsit és itt ordibált hogy nem adja többet oda a kocsit stb..meg hogy lehet hazamenni..mindig azzal jön hogy amig ő fizet mindent meg a lakást addig ez meg az..-.- már nagyon elegem van..legszivesebben holnap keresnék egy albérletet és elmennénk innenn. Nemtudom mitkéne csinálni..utálom ha ilyeneket felhánytorgatnak..lenne több mint két millám(örökség) ami most jár le a bankba sajnos ebböl házat se tudnék venni:( de én már nem birom ezt.. azér énsem vagyok senkinek a kutyája hogy ezt eltűrjem. Bezzeg a barátom mindg úgy bevan szarva hogy inkább nemis nagyon szól de én nemvagyok ilyen. Mit tennétek a helyembe? Valahogy elkéne kezdeni a saját életet de nemtudom hogy. Várom az ötleteiteket.
2010. ápr. 5. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a sulid elvégzéséig ne ábrándozz önálló életről. Majd ha lesz kereseted, nem a havi 60 000 Ft, akkor elkezdhetsz gondolkozni az önállóságon.

Így ez most nagyon kockázatos lenne szerintem.

2010. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát az a baj hogy a mai világba enél többet nemnagyon tudnék keresni úgyhogy amig kapom ezt a pénzt még két évig legalább addig tanulok így jobban járok. Barátomat elküldöm dolgozni mostmár nem válogasson...gyárba minidg van felvétel. kb 2 éve keres munkát azóta semmi.
2010. ápr. 5. 17:39
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Hat en nem tudom... az anyossal van a gaz... ha jol ertettem akkor vegulis a baratod szulei segitenek nektek anyagilag. A baratod nagyon kenyelmesen elvan, h nem dolgozik... ne haragudj, valsag ide vagy oda, en azt nem akarom elhinni, h egy eleteros fiatalember nem talal munkat. Szerintem nem erolteti agyon magat munkakereses ugyben...

Varj sztem amig vegzel a suliban, aztan utana lepj. Ha most pattogsz, lehet, h magaddal tolsz ki.Az anyos meg ugyis evente 3szor nez haza, probald elviselni, nem tehetsz mast... Aztan eljon a Te idod is nemsokara. Kitartast!

2010. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a kapcsolat úgy vacak ahogy van!Gondolod, hogy keres munkát, amikor kényelemben él, anyuci biztos küld neki pénzt, eltartja egyszem fiát, te pedig örlődöl. Gondolod két év mulva változik a helyzet, és ha majd családod lesz tőle, azt is neked kell majd eltartani. Én lépnék, gondolkozz el rajta, amíg nem késő.
2010. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
abban igazad van hogy lehet hogy anyuci küldene neki néha pénzt, de fog keresni munkát mer rákényszrítem. amúgy eddigis akart csak nagyon a szakmájába gondolkodik de abba semmi esélye. Akkor meg ha lenne saját lakásunk és őis dolgozna nemvágná a fejünkhöz hogy ki kitart el meg mehetek haza.
2010. ápr. 5. 18:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek egyet az anyós-szidókkal ebben az esetben.

Hát sajnos a tény az tény: téged eltartanak a szülei (és őt is...), a te pénzedet pedig a szüleid költik el - magukra.

Ezt egy szülő se nézné jó szemmel, már ne is haragudj. Ezek után a minimum, hogy ha szüksége van a saját autójára, akkor vigyétek oda, amikorra kéri. Meg ha csak pár napot van itthon, nem csoda, hogy nem olyan idegen embereket akar nézni ezidő alatt, akikhez semmi köze, de a lányuk pénzét magukra költik... Már ne haragudj.

Nem értem, hogy a TE pénzedet miért kell a szüleidnek adni, miközben téged idegen emberek tartanak el. Ez számomra felfoghatatlan. De tartásod másokkal szemben bezzeg van. A szüleidek is lehetne ekkora tartásuk és nem fogadnák el a pénzedet.

A te 60.000 Ft-odat add be a háztartásba és máris nem vagy eltartott, élheted a saját életedet. Tök egyszerű.

2010. ápr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen az "anyósom". Ő is külföldön dolgozik, csak málunk az a különbség, hogy mi is külföldön élünk. ő nekünk soha nem segített egy fityinggel sem, hanem mindig mi adtunk neki kölcsön, mivel állandóan elverte a pénzét és mindenkinek tartozik egy csomó pénzzel. Ennek ellenére állandóan azzal jön, hogy mi neki mennyit köszönhetünk, mennyi mindent feláldozott ezért a kapcsolatért(?), meg hogy mi milyen szemetek vagyunk,hogy soha nem segítünk neki,mikor már több millióval tartozik nekünk. Állandóan arra buzdítja a férjemet, hogy hagyjon el engem és költözzön hozzá, mert hogy neki mennyivel jobb lesz ott.

Szerintem keressetek önnálló albérletet, amint csak tudtok és akkor majd nem kell az anyósra támaszkodni.

2010. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó előtti válaszoló: ez nemolyan egyszerű ahogy te gondolod. az én anyámék ígyis alig élnek meg. kiskorom óta kapom azt a pénzt ami megy be nekik a közös kasszába ami gyorsan elis megy a számlákra. nemtehetem meg hogy követelem hogy márpedig az egésszet adják ide mikor itt semmi szükség rá jelenleg. ha úgyvesszük legalább a felét úgyis odaadja mióta ittlakok. majd ha mi fizetünk mindent és elköltöztünk innenn akkor ( ha még nem dolgozom) úgyis nekem lessz utalva, addig nem.
2010. ápr. 12. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát: magyarán az a szitu, amit írtam. Anyukádék a te pénzedből élnek, te meg anyséból. Én se tűrném ezt sokáig.

Anyukádékat te tartod el gyakorlatilag? Szép dolog. Ha nem lennél? Éhen halnának? Felnőtt ember próbálkozzon már magát eltartani. Miért nincs itt rá semmi szükség? Mert anyukája eltart téged is?

Nem csodálom, hogy problémái vannak veled és a családoddal... Nekem is lenne...

Meg ne haragudj, nem bántásból írom, csak szerintem ő is így látja a dolgokat.

2010. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!