Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem dolgozok, az a bajuk,...

Ha nem dolgozok, az a bajuk, ha meg igen, akkor az. Sapka-nincs sapka esete? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, 10 és 5 évesek. A nagy születése és a két gyerek között dolgoztam, de a kicsi születése óta nem. A kicsi 2 éves kora óta kaptam a megjegyzéseket, hogy miért nem dolgozok. Közeli barátoknak, családtagoknak elmondtuk az okot, másnak nem magyarázkodtam.


Január óta megint dolgozok, most meg azt kapom hogy "minek dolgozol, a férjed eleget keres, az nektek csak aprópénz" meg hogy "ez csak alibimunka, felesleges".


Mit lehet ezekre reagálni?


2016. márc. 8. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

"Mit lehet ezekre reagálni?"


SEMMIT!!!!


Épeszü ember nem foglalkozik azzal, hogy mások mit mondanak.

2016. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mi döntésünk, és így érezzük jónak. Pont. Egyébként meg felnőtt emberek vagytok, nem hiszem hogy magyarázkodni kellene. Pláne ismerősöknek.
2016. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Én azért jöttem vissza dolgozni, mert szeretem a munkámat, szeretek emberek között lenni, kell a kihívás. Két év otthon lét nekem bőven sok volt. Pedig én is maradhattam volna... Persze én is megkaptam, hogy jaj és szegény gyerek meg bölcsiben...? Igen, a bölcsiben, ahová imád menni a kis pajtásaihoz, ahol úgy foglalkoznak vele kiváló szakemberek, ahogy én otthon nem tudok. Slussz, passz. Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá. :)
2016. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Rá se rántsd!

Dolgozz! Az tesz önállóvá és emberré.

2016. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ennyi ember beleszól az életedbe? Ez hogy lehet?
2016. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3 szó: f__z közöd van hozzá?!

Ennyit lehet rá reagálni.

2016. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaj ez olyan édes. Családban bäcogatták az egyik pasit állandóan, hogy hogy bírja elnézni, hogy a neje nem dolgozik, csak "tesped", milyen már ez? Utána meg azért beszéltek a háta mögött, hogy hogy hagyhatja, hogy a felesége a pennyben dolgozzon, hát az egy rabszolga munka, hát nincs is rá szükségük és képes engedni neki, hogy ott dolgozzon. Pontosan van sapka, nincs sapka. Valaki úgy is jobban tudja mi a jó nektek.
2016. márc. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"minek dolgozol, a férjed eleget keres, az nektek csak aprópénz"

Gondolom irigy a sok kutya. :D Ne vedd fel nekik, egyszerűen csak vágd oda: "Szerintem sem nagy pénz, igazából ezt szoktuk elkölteni mozira, pizzára meg hülyeségekre". Már ott is be lesznek sértődve, hogy azt mondod nem sok pénz, de amikor azt hallják mind hülyeségre megy... többet nem fognak kérdezősködni. Had egye az ilyet a fene.

2016. márc. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezt a témát nehéz megkerülni. Oviban pl az óvónő mondta sokszor, hogy "és Kati anyukája otthon van, ő biztos tud jönni kísérőnek".

Ha közös programjuk van a gyerekeknek és mi szülők elkezdünk beszélgetni, akkor is szóba kerül.

2016. márc. 9. 09:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Hadd kérdezzek valamit? Ezek az emberek a családtagjaid? Mármint a Te és a férjed fizetéséből élnek? Gondolom nem.

Akkor marhára semmi közük hozzá, hogy mit csinálsz és mit nem. Addig nem is lesz, amíg le nem állítod őket. Határozottan, keményen, de nem b*nkó módon. Aztán ha ebből sem értenek, akkor jöhet a b*nkó módszer.

A másik:

"Az a baj, hogy ezt a témát nehéz megkerülni. Oviban pl az óvónő mondta sokszor, hogy "és Kati anyukája otthon van, ő biztos tud jönni kísérőnek". "

Nem az a baj, hogy nehéz megkerülni, hanem az, hogy mások akarják megmondani mit csinálj!

Az óvónénit meg ugyanúgy le kell állítani, mert ne más rendelkezzen a Te időddel.

Amíg nem állsz ki magadért, senki sem fog tisztelni, mindenki beszólogat. Tudom, mert ilyen voltam én is régen. Szóval egy csepp sértés sincs a fent leírtakban, mindössze segítő szándék.

2016. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!