Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, apukák! Ti hány éves...

Anyukák, apukák! Ti hány éves kortól engednétek a lányotoknak, hogy barátja legyen? És miért attól a kortól?

Figyelt kérdés
2016. jan. 28. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
13-14. Azért mert ilyen idősen már foglalkoztatni fogja, hogy legyen 'barátja', nyilván nem ott alvásra gondolok. Aki tiltja az ilyen idős lányát, azt éri el, hogy titkolózni fog és a szülők háta mögött fog mindent csinálni, kizárva őket a magánéletéből. Inkább merjen velünk mindent megbeszélni.
2016. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Ment a zöld kéz :) :D
2016. jan. 28. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötném korhoz, felőlem bármikor lehet barátja (fiaim esetében barátnőjük), csak örülnék neki, hogy boldogok.

Az, hogy egy 10-12 éves fiú/lány jár valakivel a suliban, még egészen mást jelent, mint ha valaki 16-17 évesen jár valakivel. Egyikben sem találok semmi kivetnivalót.

2016. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Ha a barátja barátot és nem pasit jelent, akkor bármikortól. Mivel én konzervatív értékrendet vallok, (de nem vagyok sem vaskalapos, sem kockafejű), nálam a pasi 18 éves kortól "adható". Ugyanis, ha van szex, márpedig úgyis van, akkor onnantól már nem én felelek a gyerek esetleges felelőtlen szexe miatti kölykökért, abortuszért stb., hanem ő.
2016. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem kötném korhoz, mert a szerelem ugye nem rendelésre jön:S Én 16 évesen ismertem meg a nagy szerelmem, jól néztem volna ki, ha eltiltottak volna tőle. Más kérdés, hogy minden korban mást (kell, hogy) jelent(sen) az, hogy valakinek "barátja / barátnője van"
2016. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az oviban is volt 'párom' persze fogalmunk sem volt mi fán terem az, de azt tudtuk, hogy a párok csókolóznak...Egyikünk sem tudta, hogy kell és mitől jó ez. :D
2016. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11-12
2016. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Carragher_x ***** válasza:
Semmi köze a korhoz s ez pont olyan dolog lesz amiben sosem fogja senki sem a szülő engedélyét kérni.
2016. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem rajtam fog múlni, úgyhogy nem lenne ilyen. Már ovisok is kijelentik, hogy a másik a fiújuk, most ezzel mit csináljak? :)

Ami a szexuális kapcsolatokat illeti, annál sem fog megkérdezni, bármilyen jól is neveljem. Tájékoztatom, igyekszem értelmes gondolkodásúnak nevelni, amennyire lehet, aztán remélem a legjobbakat. Rengeteg esetről hallottam, ahol a gyereknek barátja volt és ebből nem kevésben a szülőknek fogalmuk sem volt a szexualitás fokáról... Jobb szülő-gyermek kapcsolatnál még lehet, de hogy jöjjön a gyerkőc, hogy ő holnap le akar feküdni a Pistivel, mit szólok? Az nem valami reális.

Az pedig nem törvényszerű, hogy ha X évesen barátja van, akkor lesz azonnal szex, ez még 18 éveseknél sem történik meg mindig, akárki akármit is gondol. Sőt, aszexuálisak is vannak, egész csomó típusba sorolhatóan. (Szeretem a speckó eseteket, no. Tudom, hogy ez nagyon nem tipikus.)

2016. jan. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Még bölcsis, tavaly már volt egy "kismenyem" , már az esküvő helyszíne is megvolt, csak aztán a lány oviba ment és vége lett a románcnak. Idén még nem volt új hódítás. Ki tudja, talán jövőre mikor ovis lesz ő is ismét fellángol a szerelem
2016. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!