Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a Tóthoz milyen...

Szerintetek a Tóthoz milyen nevek illenek?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtunk már rajta,a és sok ilyen kérdés van, csak kíváncsi vagyok. Én ebben gondolkodtam.


Lány: Enikő

Fiú: Bence, Dominik


2015. dec. 27. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Valami ritkább, hosszabb. És ha lehet, kevesebb o és T betűvel.


Ritkább, mert a Tóth az egyik leggyakoribb vezetéknév, és ha olyan nevet adsz, ami minden utcában van, elképzelhető, hogy ő lesz a második, harmadik ilyen névvel közösségében.


Hosszabb, mert a Tóth az rövid.


A Bencét épp ezért nem adnám, mert elég gyakori, az Enikő és a Dominik még jó lehet.

2015. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik mindhárom név. Mivel rövid vezetéknév,így sok keresztnév illik hozzá.Az enyém Éva.A Bence kezd már egy kicsit mindennapos névvé válni, sok van belőle, mint pár éve a Krisztiánból.
2015. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik mindhárom név :)


Esetleg Marcell?

2015. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindhárom név jó szerintem, bár én akkor már olyan keresztnevet választanék, amiben magas hangrendű magánhangzó van, tehát Enikő vagy Bence. Szerintem egy fokkal egyszerűbb kimondani, mint pl. azt, hogy Tóth Dominik és jobb a hangzása is, de ez már inkább csak ízlés kérdése.
2015. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden második gyerek Bence mostanában, így én azt nem adnám a gyerekemnek, de a másik kettő név szerintem rendben van.
2015. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Tóth Dominik nekem sem tetszik ,az utolso elotti valaszolo leirta miert

Bence-Eniko az nagyon szep

Enikot mindenkeppen

2015. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg János.
2015. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 DuplaKV ***** válasza:
Mindegyik név jól megy a Tóthoz. Esetleg még a Balázs illene hozzá.
2015. dec. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

József, István, János, Béla

Marika, Erzsébet, Jolán, Ica

2015. dec. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mivel a Tóth nagyon gyakori vezetéknév (benne van az első 10-ben és annak is az elején), ezért én két keresztnevet adnék eleve a gyereknek, és abból az egyik nagyon ritka lenne - pl. a mai trenddel ellentétes, régi magyar keresztnév.


Bocs, de nekem az Enikő nem teszik. A Bence nagyon gyakori keresztnév, tehát 20 év múlva Tóth bencével Dunát lehet rekeszteni. De te döntesz.

2015. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!