Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándék címszó alatt kapsz...

Ajándék címszó alatt kapsz valamit? (lent)?

Figyelt kérdés

A napokban kaptam egy kisebb összegű tárgyat ajándék címszó alatt nos én alapból nem szeretek kapni sem... hogy rám fordítsák a pénzt..

Plusz mellé másik családtagtól megkaptam hogy ,,Na ezt hogy hálálod majd meg??!?!''' hát a ajándék címszó alatt nem azt lehet értelmezni hogy nem kérsz érte cserébe

Ráadásul tudják rólam hogy kapni nem szeretek hisz még 1x hangsúlyozom h utálom ha rám van költve a pénz persze nem azt mondom hogy állandóan minden alám van rakva..

Szóval tudják hogy nem szeretem ha költenek rám de még a orrom alá is dörgölik...

Valami tipp?

Tudom szokjam meg hogy kapok valamit néha napján valamire szülinap stb stb... de egyszerűen ez nem megy.. más valami tippet remélem tudtok adni..?!?!

Bocsi ha picit furán van fogalmazva de hirtelenbe raktam fel a kérdést kicsit feszülten is ráadásul..

Köszi előre mindenkinek megy majd a értékelés :)



#ajándék #ad-kap
2015. nov. 9. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyílván nem kérsz semmit cserébe azért, ha ajándékot adsz, de azért azt viszonozni illik. Ha pl. valaki ad neked vmit szülinapodra, akkor te is adsz neki vmit a szülinapjára. Ha csak úgy kapsz ajándékot mindenféle ünnepnap/esemény nélkül, akkor azt nem vagy köteles viszonozni. Legfeljebb ha rendes vagy legközelebb meghívod az illetőt egy ebédre vagy valami ilyesmi, és ezzel le van tudva a viszonzás.
2015. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen ezzel az a baj hogy én túl háláló típus vagyok.. és akkor inkább próbáljam megszokni ezt a néha néha kapni valamit. :/ köszi ment a +

az meg hogy orrom alá tolják még + ba azt próbálom felejteni

2015. nov. 9. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ajandekozas, tkp. nem mas, mint egyfajta kommunikacio, csak eppen nem szavakkal. Az ajandekozo tett egy kijelenteset (ebben az esetben, azt, hogy gondolt rád, mikor megajandekozott) most erre kell reagalnod.

A nem reakcio is kommunikacio, azzal is sok mindent elarulsz magadrol.


Ha, csekelysegröl van szo, akkor örülj neki es alkalomadtan Te is viszonozhatod valamivel, függetlenitve, születesnaptol, nevnaptol. Ilyenkor még nagyobb az öröm, mert az ajandekozas spontan volt.

2015. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm akkor csak nekem kellene pozitívabban hozzá állni :) ment a zöld + mind 2 válaszhoz :)
2015. nov. 9. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!