Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha az apósom...

Mit lehet tenni, ha az apósom alkoholista, és sokszor már nem tudja mit csinál?

Figyelt kérdés
Sajnos megkeseríti mindegyikünk életét,és anyósom nem tesz semmit,mert szégyenli,hogy így élünk,rettegésben,hogy mikor mi fog történni,mert sajnos apósom az alkoholtól már sokszor nem tudja kontrolálni döntéseit,cselekedeteit.Ha valakinek van valami ötlete,hogy mit lehetne tenni kérem írja meg.
2010. márc. 17. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én alkoholista apával, aztán nevelőapával nőttem fel (1980-1984, 1985-1994), és mi nem tudtunk mit tenni. Sajnos drasztikus lesz, amit írok, de ha nem tesz anyósod radikális lépést, akkor a környezet 2 dolgot tehet. Hozzájárul az alkoholizmusához (magyarul itatja) - meggyorsítva a sorsot -, vagy menekül.
2010. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom menekülj.
2010. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos, ma már kényszerből nem lehet senkit kezelni. Egyébként van gyógyszer, adhatja akár a háziorvos is, amitől undort érezne az alkoholista após, és többé nem bírna alkoholt fogyasztani.

A legtöbb alkoholista azonban nem látja be, hogy beteg, az a szomorú valóság, hogy meg kell várni, amíg meghal.

Sok alkoholista van Magyarországon, főleg a férfiak isznak, akár különösebb ok nélkül, egyszerűen szeretik az ital ízét, és a kábaságot. Ha esetleg az após dohányzik is, akkor kb. 55-60 éves korára biztos, hogy rákos lesz és rövid idő alatt elmegy.

Lehet esetleg próbálkozni, hogy az említett gyógyszert ételbe keverve, titokban adják be neki, de azt hiszem erre a gyógyszerre elvileg nem szabad inni, meg kell kérdezni egy orvost...

2010. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Gyanítom nem tegnap kezdte az ivást az ilyen vagy magától rájön és bedumálható egy elvonóra, de ez a ritkább inkább anyóst kéne felvilágosítani hogy nem kell szégyellnie nem ő alkesz, ma már ez egy mindennapos probléma.Persze ebben sz is szerepet játszik, hogy rég együtt vannak már sokat tűrt és öreg korára már nem akar egyedül maradni és elválni.Nincs rá mód hogy máshová esetleg magatokhoz költöztessétek?Vagy együtt lakik mindenki?El kéne kapni após pajtást úgy összcsaládilag és jól elbeszélgetni vele esetleg ha dühöng ráhívni a zsarukat az talán hat.Lehet hogy családi vitába nem szállnak be de éjjel csendháborításra kijönnek.
2010. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amire te gondolsz gyógyszert, azt elvonó kezelés alatt lehet felírni. Ha nem akar nem megy elvonóra,ha börtönbe kerül ott kényszer elvonás.Személyes tapasztalatból mondom önállósodj mert megmérgezi a mindennapokat.
2010. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem az apám volt alkoholista.Szörnyű volt.Anyu meghalt még mikor 11 éves voltam.15 évvel élte csak túl anyut.Annyira elbutította az ital,hogy hihetetlen.Miatta vagyok idegileg labilis.Én már 18 évesen elmenekültem otthonról.Tönretette az egész életem.

Gondolom,már nem fiatal az apósod,ígyhát nincs nagyon mi motiválja,hogy leszokjon.Amúgy mennyit iszik?Minden nap részeg?Szerintem mindenképpen el kellene mennetek,mert egy ilyen ember nagyon megtudja keseríteni az életet.Ha már van gyereketek,akkor meg főleg,mert egy gyereknek nem kell megélnie ilyesmit.Minél tovább húzzátok,annál rosszabb lesz.

2010. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos fiatal kora óta iszik.Sajnos együtt lakunk és egyelőre nincs lehetőségünk elköltözni.Nála ez az ivás éjjel nappal megy.Ha szomjas bort iszik.Még soha nem láttam mást inni.Ha netalán iszik teát abba is bort tesz.Szerintem az eszét már teljesen elitta.Olyan dolgokat beszél amik meg sem történtek és összefonja a valós dolgokkal.Sajnos már ott tartunk,ha hozzám szól undorodom tőle.Képzelhető milyen egy lakásban,de mégis próbálom kerülni.Általában a szobánkba menekülök,de mostanában már ott sincs nyugtom tőle.Már nagyon nehezen viselem.Sajnos lelkileg nem vagyok egy erős típus és félek,hogy erre rámegyek.....
2010. márc. 17. 13:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs módotok onnan elmenni,akkor nem tudsz vele mit csinálni.Egy alkoholista általában nem ismeri el,hogy ő beteg és ezt kezeli lehet/kell.Ezért leülni sem tudsz vele beszélni,hogy ne csinálja ezt,vagy vannak gyógymódok stb...Mivel régóta iszik,ez márcsak rosszabb lesz.Mást nem tudsz csinálni,mint várni,mikor lesz lehetőség elmenni.
2010. márc. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy próbáltatok segíteni,illetve,hogy megírtátok véleményeteket!Köszönöm!!!
2010. márc. 18. 10:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Drasztikus de hatékony megoldás:Itatni kell.Töménnyel.Vegyél neki literszámra vodkát,pálinkát,rumot,whisky-t.NEM HAGYHATOD hogy tönkre tegye az életeteket.

Vagy költözz el.

2010. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!