Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ettől változott...

Szerintetek ettől változott meg a viselkedése? Bővebben lenn

Figyelt kérdés

Szülőgondok


A történet, hogy már több éve anyám teljesen kikészít. Még csak kisebb szinte minden háztartásban előforduló dolgokkal kezdődött, de mostanában (3-4 hónap) olyan szinten elfajultak a dolgok, hogy olyan dolgokért is olyan lecseszést kapok, ami nem is az én hibám.

Idegileg teljsen kikészültem állandóan vakarózok, ha pl. meg kell a levegőben tartani a kezem elkezd rángatózni a kezem. És mostanában rámjönnek fulladásos görcsök is.

Példának okáért: Tegnap jöttek hozzánk látogatók. Anyám az ágyamon hagyta a melltartóit, meg pár bugyit. Gyorsan leraktam az ágy mellé, hogy ne legyen látható. Nem sokra rá átjött anyám, és szószerint le "rohadt k.rva kölök"-özött, meg hogy lehetek ekkora f.szkalap.

Ez volt az utolsó csepp.

Faterom vette észre a fulladásos rohamokat. Anyámnak nem szóltam róla, faterom megijedt, meg én is. A tegnapi nap anyám előtt elszólta magát a fulladással kapcsolatban.


Amikor a vendégek elmentek, megkérdezte anyám, hogy miért nem tud róla, nem bírtam tovább és kijött belőlem minden düh.


"Azért, mert mit értem volna vele el?! Hónapok óta tönkreteszed az életemet, idegileg kikészültem, vakarózok, rángatózok, fulladásos rohamok jönnek rám. Ma is, megaláztál mindenki előtt, pedig k.rvára nem az én hibám volt, mindenki kiváncsi a te bugyijaidra? (itt faterom is helyesli a dolgot). Legközelebb, ha jön egy barátnőd, akkor ott hagyok az ebédlőasztalon egy használt kotont jó? Ja, hogy neked nincs is barátnőd? Vajon miért?

Nem gyanús ez neked? Azért nem mondtam, mert úgyis leszarod az életemet, tudom, hogy számodra csak egy hiba vagyok. Egyáltalán miért tartottál meg? Hogy tönkreb.szd az életemet? Mert nagyon jó fele haladsz, miattad kell orvosokhoz mennem. Legyél büszke magadra te, áhh nem is mondok semmit."


Utána elmentem itthonról, csak kb. 2 óra múlva értem haza. Azóta mintha kicserélték volna, mostmár az elbaszott k.rva kölökből kisfiam lett, meg úgy beszél velem, mint egy normális családban szokás.


Ez azért volt, mert így kiosztottam, vagy utána mondtak talán valamit neki? Mondjuk faterom.


17/F


2010. márc. 15. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyuka egy kicsit fusztrált,már ne is haragudj.Szerintem helyesen cselekedtél,amikor a véleményedet elmondtad.Biztos,hogy édesapád is beszélhetett vele,és remélhetőleg használt neki a fejmosás.Nem lehet,hogy változó korba van anyuka?Mert a nők akkor szoktak hasonló viselkedést produkálni.Szerencse,hogy apukád kitart melletted,és bízzunk abba,hogy édesanyád helyére teszi a dolgokat a fejében.

Azért azt nem szabad elfelejteni,hogy ő az anyukád,és tisztelni kell,lehet vannak olyan gondjai,amikről neked nem beszél.Persze ez nem ad okot a viselkedésére Veled szembe,de kicsit legyél Te is türelmesebb vele,főleg,ha már "kicserélték".

2010. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy megmondzad neki, és igen, elképzelhető, hogy ez hatott rá, és eszmélt.

Próbálj te is visszazökenni és megnyugodni! valami természetes vegetatív idegrendszerre ható nyövénykivonatot érdemes lenne szedned néhány hétig, orbáncfű cseppek, vagy valeriana drazsé(komlótabletta) nagyon jó hatásúak DM ben, Rossmannban kapható

2010. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Igen, tudom, hogy az anyám, ezért is tűrtem idáig szó nélkül, de amikor még mások előtt is teljesen oktalanul megaláz, akkor elszakad a cérna. Plusz már kezdett az egészségemre is rámenni.


2. válaszoló: Ettől elmúlik a reszketés is, meg a vakarózás is? Ez a 2 legfőbb gondom

2010. márc. 15. 22:09
 4/6 Bóna Barbara válasza:

Szia, szerintem anyukád csak ideges. De fura, mert velem majdnem ugyanez történt bugyikkal...

Ha gondolod beszélgethetnénk róla privátban.

2010. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még az a szerencse hogy legalább az apukád melléd állt és az anyukádnak úgy néz ki leesett a tantusz.Az enyém egyedül nevelt de világéletében egy idegroncs volt sose tudott túllépni a saját problémáin mindig rajtam töltötte ki az idegességét meg mindent, mindig én voltam a rossz pedig örülhetett volna, hogy van egy önálló szófogadó gyereke aki mindent megcsinált és megbeszélt vele, velem aztán nem sok baja volt de most én vagyok a pánikbeteg helyette.És nekem is így kezdődött fulladással, szédüléssel stb.Nekem a fulladásra jó volt a magneb6 de akkor is a pszichiátrián kötöttem ki.Javaslom minél előbb menj el egy orvoshoz hogy ne tudjon elharapódzni a dolog mert utána már nem lesz teljes életed.A mamáddal szerintem lehet beszélni majd egyszer közösen higgadtan mindent beszéljetek meg, mond neki hogy szereted de ne akarjon tönkretenni, mielőtt a képedre mászik gondolkozzon már egy kicsit.Ha lebetegszel mit fog csinálni?Addig is szépen kedvesen nyugisan próbáld kerülni a konfliktusokat figyelj hogy mit mondasz meg hogyan nehogy beleakaszkodjon.Ha kezd rájönni a hoppáré akkor csendben szólj rá hogy ne kezdje elölröl mondja el nyugisan akkor is megérted és helyrerakod ha hibáztál de nincs szükség újabb vitára meg rosszullétekre.
2010. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is egy 17 éves fiam van,és ezt olvasva el se tudnám képzelni,hogy így viselkedjek vele..

nekem egy valami egy kicsit furcsa...Írtad,hogy az ágyadon volt anyud melltartója és bugyija.Miért volt ott?

A fiamnak külön szobája van!mi alkut kötöttünk.Én soha nem kutakodok,zaklatom a szobáját,de cserébe mindig rendet rak..Az én cuccaim soha nem kerülnek az ő szobájába és az ő cuccai az én szobámba..Az az ő birodalma...

Azt,hogy a végén kiborultál,és megmondtad a magadét,lehet,hogy keményen de nem ártott..Egy anyának nagyon rosszul esik az ilyen,és ilyenkor próbál változtatni..Csak reménykedni lehet,hogy hatott rá az erős fellépésed.

JA! Még valamit.Egy jó tanács..

A fulladásos rohamaid nem más mint asztmás rohamok..Idegi alapon jött elő...Amint teheted menj el vele orvoshoz,és kezeltesd magad vele..megfelelő gyógyszereket fogsz kapni,és sok idő ,de talán idővel tünet mentes leszel..

37/N

2010. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!