Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok az én helyemben?

Mit csinálnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és a szüleim semmit nem akarnak nekem megengedni, teljesen kiakadnának ha lenne barátom(pedig már volt de nem is tudnak róla titokban kellett tartanom)bulizni is csak nagy ritkán mehetek és mindig mindenről be kell számolnom h kikkel beszélek mikor mit csinálok... én megértem h féltenek de ez már túl sok. Este van tánc edzésem és arra is alig engedtek el mert h túl későn van. Néha már nagyon elegem van belőlük!Hogyan vehetném rá őket h több mindent megengedjenek h lehessek fiukkal anélkül h titkolnom kéne meg h bulizhassak normálisan? :S 17/L
2010. márc. 12. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagyok,anno hasonló helyzetben, heti 1 délutánt azért engedtek a barátommal.De visszagondolva, bánom,hogy ezt is kihisztiztem,minek? Koncentráltam volna a sulira,most közelebb lennék az álmaimhoz.
2010. márc. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel!! Igazából anyám a jegyeimtől tette függővé a dolgot, így szinte sose mehettem el sehova. De most visszagondolva megértem, és kár,hogy nem vett még szigorúbban,legalább tanultam volna így most kicsit körülményesebb lesz bejutnom, ahová szeretnék...
2010. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Költözz koleszba, ha akarják ha nem. Én ezt tenném. Engem elengedtek mindig mindenhova, fiatalon kell élni, nem majd mikor dolgozni kell és időd sem lesz semmire. Nem értem miért korlátoznak bármiben is ha egyébként nincs gond veled és jól tanulsz(?).
2010. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont 17 évesen mondtam meg nekik, hogy mostmár ne kezeljenek úgy mint egy gyereket, akármilyen hihetetlen de felnőttem. Normálisan tanulok, úgyhogy hétvégente eljárhatok bulizni is, eltudom dönteni mostmár magam, hogy mi a jó meg a rossz. Hatott :)
2010. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már 30 vagyok, de mint mindenki én is ilyen voltam. :P Legyél türelmes, csak jót akarnak neked. Akkor hisztiztem és utáltam őket, de most (pár éve) igazat adok nekik.

Viselkedj felnőttesen, legyél megbízható. Nálam anno bevált, hogy anyu jött értem. Pl. azt mondta, hogy 2-kor legyek a diszkó előtt. Neki is megnyugtató volt, meg én is bulizhattam.

2010. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen jól tanulok ezzel semmi gondjuk nem lehet... amúgy köszönöm a válaszokat remélem megváltoznak egy kicsit..
2010. márc. 12. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Vedd át a házimunkákat, igyekezz megmutatni, hogy önálló vagy, akkor valószínűleg felnőttszámba fognak venni.
2010. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kérdezd meg anyukádtól őneki mit engedtek meg! Az embert hiába féltik, tiltják, mindig a tiltott gyümölcs a legfinomabb. Ha egy szülő ezt nem bírja belátni, az magára vessen. Igenis pasizz, és ne szégyelld, úgy sem tudnak mit csinálni, 1 éven belül nagykorú leszel, nehogy már kislányként kezeljenek. Gondolom nincs testvéred.
2010. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Én a másik oldalon állok, mint szülő. Szerintem ezt a kérdést/kérést velük kellene megbeszélned. Valamit "elrontottak" a nevelésedben. Nagyon idézőjelbe raktam az elrontottak szót, ne értsd félre, nem kritizálni akarom őket! Ha jól neveltek volna akkor a lelkük tiszta lenne, hogy rendes megbízható gyermeket neveltek fel.

Bocs, megint nem kritika, de ilyenkor egy unokatesóm jut eszembe. Lánykorában igen kikapós egy leányzó volt, és fűvel/fával és egyéb növényekkel is össze/vissza jóban volt. Felnőtt fejjel (túl későn) rájött, hogy mekkora ostobaságot csinált fiatal korában. Ezért a lánygyerekeit "apácának" neveli, és ezzel sokat árt nekik!

2010. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!