Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapámmal gondjaim vannak,...

Nadavid kérdése:

Édesapámmal gondjaim vannak, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Édesanyám május végén elhunyt! Nagyon rendes volt, kedves, szeretett, ellátott szépen,stb... Február körül beteg lett, apukám felmondott, ápolta anyut stb, de nem volt nyitott semmire "mert ha használ míért nem mondják az orvosok"... Na ez egy másik történet. Azóta visszament kamionozni, testvéreimnél lakok, hol ennél hol annál. Édesapám alkoholista, egyszerűen alkalmatlan a gyereknevelésre(eddig anyu intézett minden ilyesmit"). Nem lakok vele, de szeptembertől kollégista leszek, de hétvégente nála kéne lennem, de én nem szeretném, nem akarom, hogy ő legyen a gyámom, nem akarom látni a sok rossz miatt amit okozott nekem/nekünk. Valamit tudunk tenni, hogy valamelyik testvérem legyen a gyámom?

2015. aug. 1. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze! Mindenre van megoldás, csak el kell intézni. Ha már vagy 14 éves megtudod ítélni, hogy ki mellett érzed magad biztonságban. A kollégium most nagyon jól jött, beszéljétek meg a testvéreddel és ha ő is úgy gondolja egy "családba fogadással" magához vehet. Keressétek fel a lakóhelyed szerinti gyámhivatalt, amíg a suli el nem kezdődik.
2015. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is őszinte részvétem! Sajnálatos tragédia ez, főleg ilyen fiatalon. :( Mielőtt bármi tanácsot adnék: édesapád még anyukád életében is alkoholista volt?
2015. aug. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus egy folyamat eredménye, évek alatt alakul ki. Május óta nem lehet alkoholista valaki. Legfeljebb azért iszik, mert nem tudja feldolgozni a gyászt.
2015. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már 20-30 évvel ezelőtt is az volt
2015. aug. 2. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!