Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jár 1 év után is az...

Mikor jár 1 év után is az özvegyi nyugdíj?

Figyelt kérdés
Édesapám elhunyt július 12-én. Én 23 éves vagyok nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal, a húgom pedig 15 éves, most megy középiskolába. Augusztus 1-től szeretnék elhelyezkedni egy multinál gyakornokként. Az lenne a kérdésem, hogy az édesanyám kapja-e az özvegyi nyugdíjat ebben az esetben is, amíg a húgom a 25-ödik életévét be nem tölti.

2015. júl. 21. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a húgod marad, már nem jár. Legalább két, árvaellátásra jogosító gyerek mellett jár. Természetesen az árvaellátás marad a húgodnak.
2015. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem függ össze minden esetben az özvegyi nyugdíjnés az, hogy van-e közös gyerek. Az én esetem speciális volt, én élettársként kaptam 23 évesen, mert volt egy gyerekünk. Ideiglenes özvegyit kaptam 1 évig. Anyukád biztos, hogy kap. Keresd meg ggogleban, hogy özvegyi nyugdíj jogosultság, egyébként a nyugdíjfolyósítónál érddeklődjetek.
2015. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. júl. 21. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvileg egy év után is járnia kellene, csak kevesebbnek.
2015. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 év után csak akkor jár ha két árvaellátásra jogosult gyereket nevel és ebből az egyik kiskorú. Tehát amíg van jogviszonyod (legfeljebb 25 éves korodig, utána méltányossági eset van első diplomaszerzésig csúszás nélkül), addig anyukád húgod miatt kapja. Amint megszűnik a jogviszonyod és az árvaellátásod nem fogja kapni. Illetve akkor sem, ha húgod 18 éves lesz, mivel onnantól húgod a saját jogán fogja saját névre/számlára kapni.


És részvétem. :(

2015. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!