Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudhatnám meg h kik a...

Hogy tudhatnám meg h kik a vérszerinti szüleim?

Figyelt kérdés
3éves voltam mikor adoptáltak.Akkor névváltozás is történt.a régi nevemen kivül nem tudok semmit.A nevelöszüleim nem mondanak semmit.Köszi mindenkinek aki elolvasta és aki ir.
2010. márc. 3. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
senkitől, ha a nevelőszüleid nem mondják el, akkor cseszheted szerintem. De miért érdekel?
2010. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
gyámhivatalnál próbáld meg. ha nyílt örökbefogadás volt, ott meglesznek az adatok, de ha nem, nem adják ki Neked.
2010. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha még kiskorú vagy sehogy, bocsi de az ilyen jellegű adatokat kiskorunak nem adnak ki. Esetleg közöségi portálokon keresgélhetsz.
2010. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem biztos,hogy jót tenne ,ha felkutatnád az igazi szüleidet.Persze természetes dolog,hogy érdekel,de nem szokott a találkozás pozitívan elsülni.Valamiért akkor lemondtak Rólad, és akik most nevelnek,biztos szeretettel vesznek körül.Tiszteld őket,szeresd őket,hiszen ők voltak melletted betegségben,bajban,amikor öröm ért,amikor bánat.
2010. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Én remélem, hogy sehogy. Nem miattad, nem megbántani akarlak, félre ne értsd. Csak épp arról van szó, hogy az örökbeadások igen nagy százaléka anonim. És szerintem ez így van rendjén. Ha a szüleid örökbeadtak, annak oka volt, és nem biztos, hogy örülnének, ha megkeresnéd őket. Lehet, hogy hatalmas fájdalommal mondtak le rólad, és most megkeresed őket, mit szólnának? És a nevelőszüleidnek ez hogy esne? Szerintem nagyon bántaná őket.

Talán annyit meg lehet tudni róluk, hogy mit dolgoztak, iskolai végzettséget, ilyesmit, de egyáltalán nem biztos, hogy a hivatal tud róluk bármit is.

2010. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is a helyileg illetékes gyámügy tudna segíteni, de gondold meg, hogy megéri-e. Sok embernek okozhatsz maradandó lelki sérülést, s ide beleértve magadat is.


(Ha mégis kutatni akarsz, akkor ... )Aztán nem tudom, hogy ilyenkor az anyakönyvbe milyen név szerepel anya neveként, vagy apa neveként, azt is érdemes lenne megnézni, ha megkereszteltek még 3 éves korod alatt, akkor a helyi illetékes plébánián a kereszteltek anyakönyvében is lehet nézelődni.

Ha tudod, hogy hol születtél, vagy hol éltél addig, amíg örökbe nem fogadtak, akkor annak a helységnek a polgármesteri hivatalánál.

2010. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Vagy lehet hogy egy magánnyomozó ha majd sok pénzed lesz :D
2010. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Nagyon valószínű, hogy sehogyan. Ezek névtelenül történnek, történtek.

De azon azért érdemes elgondolkoznod, hogy kinek lenne jó, ha felkutatnád. Lehet, hogy semmit sem fog változtatni benned, amit itt most leírok, hiszen a kíváncsiság nagyon nagy úr.

Gondolj bele, hogy ha ki is derülne, hogy kik az igazi szüleid, az mit változtatna?

Annak idején, amikor megszülettél, ők valamiért lemondtak rólad. Lehet, hogy "jogos" volt, lehet, hogy a körülmények olyanok voltak, hogy neked is jobb így, és lehet, hogy nem akartak gyereket. Lehet, hogy tehettek róla, lehet hogy nem.

Két eshetőség van (volt). Vagy azért mondtak le rólad, mert muszáj volt, és tudták, hogy neked így lesz a legjobb. ha így történt, akkor bizonyára nagyon nehéz és fájdalmas döntés volt ez nekik, és örültek, hogy boldog lehet az életed, mert lett egy család, aki szeretetben fel tudott nevelni, ha már nekik nem jött össze. Ha most megkeresed őket, csak felszakítod a sebeiket.

A másik lehetőség, hogy nem érdekled őket, akkor viszont neked okozhat súlyos lelki problémákat.


Aztán ott vannak a nevelőszüleid is. Ők voltak azok, akik kiskorod óta nevelnek, akik minden megadtak neked, akik szerettek, és akik igazából a szüleid voltak (vér szerint nem, de minden máshogy igen).

Tegyük fel, hogy a vérszerinti szüleiddel jól sikerül a találkozás, és találkozgatni kezdtek stb. Szerintem ez hogy esne a (nevelő)szüleidnek?

Arról nem is beszélve, hogy könnyű a jó anya/apa szerepbe kerülni, ha nem ő nevelt fel, már úgymond készen kapott. Az igazi "jót" nevelést, törődést és szeretetet azonban nem tőlük kaptad, ezt ne felejtsd. Azért vagy ma olyan, amilyen, mert ők, a nevelők ilyennek neveltek (meg persze meg ilyennek születtél).

2010. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha nagykorú vagy,jogod van meg tudni.A Gyámhivatal köteles segíteni ebben.Akik azt mondják, hogy ne keresed az igazi szüleid, nem tudják milyen érzés vágyni arra,hogy megismerhesd a vér szerinti szüleid.Lehet, hogy egyszer találkozol velük és többet nem is akarsz.Szerintem próbáld meg, mert addig nem fogod megtalálni a lelki békédet.Persze ez nem azt jelenti, hogy kevésbé szereted a nevelő szüleidet.Sok sikert kívánok neked!
2010. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm szépen mindenkinek aki irt.irok még pár dolgot.22éves vok.és nem volt fényes gyerekkorom.naon nem.de hálás vok a nevelöszüleimnek akik felneveltek.még ha sokszor nehéz is volt.és nem szeretném eldobni öket,de igenis h hajt a kiváncsiság mert szerintem erre nincs épeszü magyarázat h vki miért dobja el a gyermekét.volt egy válasz ami naon jol esett.kösui neked!
2010. márc. 3. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!