Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? A testbeszéd...

Miért van ez? A testbeszéd sem igaz mindig?

Figyelt kérdés
tudom hogy igazat mond az illető (100%-ban), mégis kerüli a tekintetem
2010. márc. 2. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet h zavarban van, ez még nem a hazugság jele, viszont lehet h valamiben sumákol.....
2010. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy túl közel vagytok egymáshoz, amikor beszélgettek, s zavarja, hogy beléptél az aurájába. De szerintem csak egyszerűen zavarban van.
2010. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Aki tanult bármilyen kommunikációt az igen is képes a non-verbális hazugságra. Magyarul képes befolyásolni a teste által küldött jeleket és ezzel képes bárkit megzavarni, átejteni.

Tudod, nem mondd igazat. Ennyi! Ráadásul ha direkt kerüli a tekinteted,akkor tuti hogy nem mondd igazat.

Lehet,hogy meglep, de ez van.

2010. márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amit a testbeszédröl olvasol itt-ott, az nem igaz, hanem csak egy nagyon leegyszerüsitett sablonos dolog. Olyan ugyanis nincs, hogy egy meghatározott testjel csak egy valamit jelenthet, ezt mindig a többi jellelegyütt kell(ene) értékelni.


Itt is már olvastam olyat, hogy ha valaki hazudik, az bal felé néz el - ez igy egyáltalán nem helytálló, sz, hogy melyik oldalra néz, csak szokás kérdése, ezen kivül az elnbézés a hazugságon kivül még azt is jelentheti, hogy össze akarja szedni a gondolatait, túl közel vagy és sarokba szoritva érzi magát, lehet, hogy kényelmetlen helyzetben van valamiért (nem hazugság, hanem valami más), és még rengeteg egyéb.


Tudatosan lehet ugyan egyes jeletek "hazudni", de éppen ezért nem szabad csak EGY valamit nézni, mert MINDEN jelet nem tud megmásitani senk (kivéve, ha amit csinál, azt tényleg igaznak érzi = JÓ szinészek)

2010. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy csak a hazudni készülők kerülik a tekintetedet. Lehet, hogy valami titka van előtted, lehet, hogy hibásnak érzi magát valamiben előtted, netán szimplán zavarba ejti a tekinteted. Sok más ok is lehetséges, nem csak a hazugság. Sőt! Sajnos van 1-2 profi hazudozó ismerősöm. Amikor hazudnak, kifejezetten belenéznek a szemedbe, mintegy az ellenkezőjét téve a közhiedelem által véltnek. Tartják a szemkontaktust. Aki viszont nem sűrűn és nem jól hazudik, az valóban félrenézhet.
2010. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"ha direkt kerüli a tekinteted,akkor tuti hogy nem mondd igazat."


Ez nem igaz!Semmi élettapasztalatod nincs ha ilyet kijelentesz.Nekem van egy adottságom amit úgy lehet nevezni hogy embert kiismerni pillanatok alatt.Pld én se szeretek szemezni senkivel, ez egy teljesen egyéni beállítotság kérdése semmi köze az igazmondáshoz.

2010. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A testbeszéd nagyon bonyolult dolog és sokáig lehet tanulni a lehetséges értelmezéseket. És még akkor is csak a nagy általánosságoknál fogsz tartani, bármikor jöhet valaki, akire nem lesz igaz, amit addig tapasztaltál. Ez az előítélet. Sokszor jó, mert leegyszerűsíti az életed, de egyénekre alkalmazhatatlan. Mert mindenki másképp egyforma. :)


Ettől még a testbeszéde lehet "igazi", csak más, mit a többieké, vagy más, mint amit te elvársz. Ez nem baj. Illetve csak akkor az, ha téged nagyon zavar.


Testbeszéd alatt érthetünk bármilyen, nem tudatos, a verbális kommunikációt kiegészítő jelzéseket. Viszont ha én tudatosan teszem ugyanazt, az már nem testbeszéd, hanem csalás. Amit még mindig észre vehetsz, ha jó szemed van hozzá, vagy én rosszul csinálom. (Ha egyszerre mindkettő, akkor nagyon sanszos.) :P

2010. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

én is sokszor zavarban vagyok ha valakivel beszélek, főleg ha komoly szálak füznek hozzá

és nem hazudok neki

2010. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, a testbeszéd egy bonyolult dolog. Befolyásolhatóak a küldött jelek, de a vérnyomás, a pupilla tágulása-szűkülése, a szemöldök rángatózása nehezen. Sokáig kell tanulmányozni ezt a témát, hogy használni tudd. A hazudj, ha bírsz c. sorozat (vagy v.mi ilyesmi volt a címe) főszereplője hónapokig járt naponta több órás tréningekre, és magától is utánaolvasott, mire az alap, ösztönös jeleket felismerte. Azóta olyan profi, hogy rendesen tartanak tőle :)
2010. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igaz, a pupilla is jó, de a tuti mégiscsak az, ha egy MRI berendezésen látod, hogy a másik félnek melyik agyi területei működnek jobban. (Ha a vérellátás nem az emlékezés helyére koncentrálódik, hanem a kreatív területekre, akkor kb. 100%, hogy épp most latolgatja, mit hazudjon neked... Aztán persze lehet, hogy végül mégis igazat mond, de akkor az is látszani fog, ahogy a hangsúly áttevődik megint az emlékezést szolgáló területekre.) :D :D :D
2010. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!