Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki számít eltartónak?

Ki számít eltartónak?

Figyelt kérdés

Az egyetemen a szociális támogatásban van egy pont, hogy ki számít nagycsaládosnak. Egyik feltétele, hogy "Eltartóin (eltartóján) kívül legalább két vele egy háztartásban élő rokoni kapcsolatban lévő személyre igaz, hogy havi jövedelme nem éri el a minimálbér összegét."

Hatan élünk egy háztartásban: én, a tesóm, szülők, nagyszülők. Az egyik szülő fizetése és a nagyszülők nyugdíja meghaladja, a másik szülő segélyben nem részesülő munkanélküli. Nekem és a testvéremnek sincs jövedelmünk. Így rajta kívül nekem és az egyik szülőnek a jövedelme nem éri el a minimálbért, mégsem kapja emg a támogatást. Én viszont ugyanezekkel a feltételekkel megkaptam.

Akkor hogy is van ez? Ha egy szülő munkanélküli, akkor is eltartónak számít? Mennyi pontosan a minimálbér?


2010. febr. 25. 21:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Az egyfőre eső jövedelem nem haladhatja meg a meghatározott összeget.Kb 30.000.- Ft körül van.
2010. febr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!