Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig nekem kellene kifizetnem?

Mindig nekem kellene kifizetnem?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, amelyet kiadok albérletbe. Na most szólt a bérlőm, hogy tönkrement a mosógép. Jó, tényleg nem egy mai darab, de eddig működött. Na mindegy, kifizetem. A férjem szerint is nekem kell, mert ha elköltöznek nem viszik magukkal. Ez eddig oké, de több mindent elrontanak, és tényleg nem magától romlik el valami, akkor azt mindig nekem kellene kifizetni? Akkor így semmire sem fognak vigyázni, mert én úgy is megszereltetem.
2010. febr. 19. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
elvileg neked kell mert a tied, az már más kérdés mennyire igényesek a bérlők.Mi is bérlünk férjemmel, de mindenre vigyázunk, pedig itt is sok berendezés elé öreg.Megcsináljuk általában, ha nem tudjuk akkor szólunk.
2010. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha szándékos a rongálás, akkor az fizet, aki tette. Na de ha elromlik a te tulajdonod, akkor miért az albérlő fizessen? Nem az övé. De ha berendezést is adsz, akkor több díjat szoktak kérni, direkt ezért. Nem csak a lakást bérli, hanem a berendezést is.
2010. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért van a kaució, mert ha kárt csinálnak, vagy elmaradt számláik vannak, abból tudod levonni, tehát ha kiköltöznek, annyival kevesebbet fizetsz vissza belőle nekik. Viszont ez olyan károkra nem vonatkozik, ami nem az ő hibájukból történt (pl. régi mosógép meghibásodása).
2010. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Minek adtál nekik mosógépet? Oldják meg nekünk sem adtak régebben amikor albérletbe mentünk.
2010. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem fizesd ki a felet a karnak.

Ha most azt mondod, hogy ezentul nem lesz mosogep, akkor mivel fognak mosni? Mert ha az alberlonek nincs penze mosogepre, akkor mit csinal? Kezzel nem fog mosni, tuti.

Ugyhogy mondd meg nekik, hogy ok vehetnek egy mosogepet a lakasba, amit majd magukkal visznek, vagy fizessek ki a felet a karnak.

Nekem meg elloptak az uj mosogepet az alberloim es helyette az o regi mosogepuket tettek be!

2010. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Abszolút nincs igaza az előttem szólónak. Még kicsit sem.

Az, hogy az ő bérlői loptak és megkárosították, nem azt jelenti, hogy ez a sztenderd.

A bérlő, amennyiben a bérleményben ingóságokat is használ, amely nem a tulajdona, a bérleti díjban kompenzálja a bérbeadó által vállalt kárfelelősséget. Tehát abszolút jogos az, hogy a bérlő elvárja a bérbeadótól, hogy viselje az üzemszerű kárt. Az nagy hülyeség, hogy viselje a kár felét. Miért is? Ha bérlőként viselnem kell a kár felét, értelemszerűen a bérleti díj csökkentésére is igényt tartok. Mert kármegosztás történt.

A lakásbérleti szerződésben (melyet ugye ma már kötelező írásba foglalni) ezeket a kérdéseket egyértelműen szabályozni kell.

De a kérdező esetében a kárfelelősség a kérdezőé. És igen, számolni kell azzal, hogy a bérlőnek nem "érdeke" megóvni az ingóságot, ezért a "berendezett" kiadó lakás bérleti díját úgy kell kikalkulálni, hogy megérje a bérbeadónak is.

2010. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na én pont az ilyen dolgok miatt csak és kizárólag üres albérletet keresek. A saját holmimnál senki nem vonja kétségbe, hogy magától romlott el, én szereltetem meg annyiért, amennyiért tudom. Mások ócska holmijával meg nem is vesződöm. Amúgy elárulom, hogy egy 10 ezer forintos mosógépem van, de az olyan, hogy nekem nem is kell jobb. A szerelő eddig kétszer bütykölt vele, mindkétszer rá akart venni, hogy adjam el neki :)


Amúgy igen, a főbérlőnek kell megjavíttatni azt, ami a sajátja. Mint pl. a tűzhely is ilyen, azt ugye az ember nem vásárol albérletbe, mert az tényleg mindenhol van. Az előző albimban a régi lakó tönkretette, a főbérlőnek amikor szóltam, másnap már hozták az új tűzhelyet. De ilyen az üveg is. Betört az ajtó üvege, a főbérlőnek kell intéznie a biztosítóval a dolgot.

2010. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én pár éve pont ilyen okok miatt csak üres lakást adok bérbe. Úgy találom, nívósabb bérlők keresik az üres lakást. Szebben is berendezik, mint én tenném. Ui. meglátszik az egy lakáson sajnos, hogy a berendezés nem a bent lakóé, ezért nem érdemes drága berendezést beletenni. Tisztelet a kivételnek, más a hozzáállás tapasztalatom szerint a saját berendezéshez, mint a főbérlő berendezéséhez.

Amit még nagyon bírtam az az, hogy nagytakarítás után adtuk ki mindig a lakát, de a bérlők mindig akkurátus takarítással kezdtek. Aztán kiköltözéskor általában olyan disznóólat hagytak maguk után, hogy ember volt a talpán, aki azt kitakarította.

2010. febr. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ez úgy történt, hogy én mondtam nekik, akik amikor először érdeklődtek, hogy nincs mosógép. Aztán pár hónap után kikönyörögték, hogy szerezzek már egyet valahonnan. Volt ez a régi mosógép, hát elvittük azt. Oké, hogy most ez elromlott, és persze megcsináltatom, de azért is tettem fel a kérdést, mert az előző lakók, meg elcseszték a mikrót. Megkérdeztem hogy törént, hát ők nem tudják, egyszer csak leállt. Gyanús volt, de mindegy, elvittem szerelőhöz. Ők meg ugye közben kiköltöztek, mert lejárt a munkahelyükön a mandátum, és tovább kellett állniuk. A mikró kb. két hét múlva lett kész, és mondta a szerelő, hogy ebbe beletettek egy fémszegélyű tányért, és szétrobbant. Akárhogy igyekezte takarítani, talált benne karcolásnyomokat, meg szilánkot. Mivel már nem voltak ott, én fizettem ki. De elgondolkodtam, hogy mekkora kitolás, ha valamit elrontanak, letagadják, én meg mondjuk nem jövök rá és fizethetek.

Tudom, hogy üresen kellene kiadni, de nem nagyon tudnám hova tenni a cuccokat.

Köszi a válaszokat!

2010. febr. 20. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!