Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim rámuntak? Van még...

A szüleim rámuntak? Van még remény?

Figyelt kérdés

Mit tegyek?


A fő gond az apámmal van. Anyámmal már rég nincs olyan kapcsolatom, hogy azt valaha is helyre lehetne hozni, úgyhogy őt most inkább hagyom. Apám soha nem foglalkozott velem túlságosan sokat, de most azt hiszem, végleg belefáradt a dologba. Én már régóta önellátó vagyok, magamra főzök, takarítok, a kisállatot én gondozom stb. Szüleimmel csak reggel találkozom pár percre, amíg elkészülök és húzok suliba, meg késő este, mikor hazaérek. Beszélgetéseink az utóbbi hónapokban már csak arra korlátozódtak, hogy a "nyuszi megint kirúgott egy kis forgácsot a ketrecből, menjek és takarítsam fel", meg "menjek ki a konyhába és mosogassak el utánuk", és reggelenként "öltözzek fel jól, mert hideg van". Nem is tudom az idejét, mikor beszéltünk másról. Nemrég anyám megemlítette, hogy milyen keveset beszélünk, úgyhogy elkezdtünk beszélgetni. De nem bírta megállni, hogy be ne szólogasson, úgyhogy a végén megsértődtem, és elmentem.


A baj az, hogy apám ma reggel kitalálta, hogy öhm.... - most kitalálok valamit, jó? nem akarom, hogy rámismerjenek. - hogy mostantól kezdve főzzek egyedül. Eddig együtt főztünk, de ő úgy gondolja, most már elég "nagy" vagyok, csináljam ezt is egyedül. Ez volt az egyetlen dolog, ami közben úgy ahogy beszélgettünk, és együtt voltunk. Most már ez is a múlté?


(tudom, hogy korábban azt írtam, régóta egyedül főzök - ez csak egy példa volt)


Egyre többször várja el, hogy kiszolgáljam, takarítsak ki nála, mosogassak el utána - már csak erre vagyok jó neki? Rámunt?


Elsősorban azok válaszát várom, akik már átéltek hasonlót.


2010. febr. 17. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igazából csak jó szülők vannak, ez csak egy látszólagos paradoxon, mert mindenkinek a saját szülei a "legjobbak". Nem azért, mert olyan jól kijön velük, vagy mert nem tud elképzelni jobbat, hanem mert ez nagyon fontos "rend" a világban. Az életben nem mindig azt kapjuk, amit szeretnénk, de ha később visszanézünk, akkor sokszor észrevehetjük, hogy valami olyat kaptunk az élettől, amire "szükségünk volt". Ha ez egy nehézség, egy komoly megpróbáltatás, kihívás, akkor az adott pillanatban ez lehet nagyon kellemetlen érzés. ("Miért pont én? Miért velem történik ez?")


És tizen- vagy huszonévesen ez elég nehéz. Könnyű később se lesz, csak ha megéled azt a kort, hozzászoksz. :)


Ennek például első látásra is megvan az az előnye, hogy életre való, önálló ember lesz belőled, nem leszel elveszve soha.


Azt szeretném tudni, hogy mi az, ami igazából hiányzik neked? Mi a szeretet-nyelved, és mióta van hiányod ebből? Össze tudod ezt kötni valamilyen fontos történéssel, vagy folyamatosan romlott el a helyzet, észrevétlenül?

2010. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csupán az a gond, hogy nem tudják hogyan kezeljenek. 18 éves vagy. Még mindig a gyerekük egyfelől, másfelől egy felnőtt nő. Egyfelől elvárod, hogy felnőttként kezeljenek, másfelől vágysz a szülő szeretet kimutatására, a babusgatásra (elsősorban lelki babusgatásra gondolok). Ők sem nagyon tudják, hogyan is közeledjenek hozzád, hogyan fejezzék ki, hogy fontos vagy nekik. Ez az időszak nekik is éppen ilyen nehéz. Mindenesetre néma gyerekenek anyja sem érti a szavát. Ültesd le őket és mondd el neki, amit ide leírtál. Hogy hiányoznak a régi együtt töltött pillanatok, a szeretetük. Biztosan tudtok változtatni együtt. Hajrá!
2010. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de már megbántam, hogy feltettem ezt a kérdést. Kész, feladom. Én most fáradtam bele. Mert hogy nem hallgatnak végig, ahhoz már hozzászoktam, na de hogy bele se tudjak kezdeni...


Továbbra is az ő pénzükön fogok tanulni, meg ruházkodni, és egy hálátlan disznó leszek. Én nem próbálkozom tovább, nekem ennyi bőven elég volt, ha tizennyolc évig nem sikerült bebizonyítanom, hogy ember vagyok, akkor miért pont most sikerülne?

2010. febr. 18. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!