Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim rámuntak? Van még...

A szüleim rámuntak? Van még remény?

Figyelt kérdés

Mit tegyek?


A fő gond az apámmal van. Anyámmal már rég nincs olyan kapcsolatom, hogy azt valaha is helyre lehetne hozni, úgyhogy őt most inkább hagyom. Apám soha nem foglalkozott velem túlságosan sokat, de most azt hiszem, végleg belefáradt a dologba. Én már régóta önellátó vagyok, magamra főzök, takarítok, a kisállatot én gondozom stb. Szüleimmel csak reggel találkozom pár percre, amíg elkészülök és húzok suliba, meg késő este, mikor hazaérek. Beszélgetéseink az utóbbi hónapokban már csak arra korlátozódtak, hogy a "nyuszi megint kirúgott egy kis forgácsot a ketrecből, menjek és takarítsam fel", meg "menjek ki a konyhába és mosogassak el utánuk", és reggelenként "öltözzek fel jól, mert hideg van". Nem is tudom az idejét, mikor beszéltünk másról. Nemrég anyám megemlítette, hogy milyen keveset beszélünk, úgyhogy elkezdtünk beszélgetni. De nem bírta megállni, hogy be ne szólogasson, úgyhogy a végén megsértődtem, és elmentem.


A baj az, hogy apám ma reggel kitalálta, hogy öhm.... - most kitalálok valamit, jó? nem akarom, hogy rámismerjenek. - hogy mostantól kezdve főzzek egyedül. Eddig együtt főztünk, de ő úgy gondolja, most már elég "nagy" vagyok, csináljam ezt is egyedül. Ez volt az egyetlen dolog, ami közben úgy ahogy beszélgettünk, és együtt voltunk. Most már ez is a múlté?


(tudom, hogy korábban azt írtam, régóta egyedül főzök - ez csak egy példa volt)


Egyre többször várja el, hogy kiszolgáljam, takarítsak ki nála, mosogassak el utána - már csak erre vagyok jó neki? Rámunt?


Elsősorban azok válaszát várom, akik már átéltek hasonlót.


2010. febr. 17. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ráduntak?

Hány éves vagy? Fiú vagy lány?

2010. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
18/L
2010. febr. 17. 16:27
 3/13 anonim ***** válasza:
igazából ahány gyerek annyiféle szülő is van, vannak nagyon jó szülők, és vannak rosszak is. én talán a kettő között vergődöm mert anyukámmal sosem volt köztünk ilyen "barátnős" kapcsolat, sosem beszéltünk meg semmit, szinte egyedül jöttem rá minden dologra, mert ő kínosnak érezte azt hogy beszélgessen velem, mert ő inkább apás volt és a papámmal beszélt meg mindent, ráadásul apám le sem szar , el váltak nem is tudom mikor láttam utoljára.. én úgy döntöttem hogy 16 évesen suli mellett dolgozok és külön költözök .. mostmár két éve egyedül élek és teljesen önálló lettem, heti egyszer látom édesanyám és ennyi, akkor sem tudunk igazán beszélgetni mert mind a ketten feszültek vagyunk egymás társaságában :S vagy meg tudod beszélni a szüleiddel hogy neked ez így nem jó, vagy el kell fogadnod. vannak olyan szülők akik önakaratukon kívül nem tudnak megváltozni :S
2010. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Figyeld meg, hogy te hogyan viselkedsz velük. Ha nem egészen úgy ahogy elvárják, akkor próbálj tenni ellene :)
2010. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Van egy kis ellentmondás a történetedben: azt mondod reggel elmész, este későn mész haza. Mikor főztél édesapáddal? Éjszaka? Nekem valami nem stimmel. Mintha nem lenne igaz a történet....
2010. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
off 7végén is lehet főzni...on
2010. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért engem az is érdekelne, hogy a szüleid milyen viszonyban vannak egymással. Mondjuk a 4 fal között, és a külvilágban. Az is befolyásolhat sokmindent.
2010. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Olvasd el még egyszer legyél szíves... Világosan leírtam, kétszer is, hogy a főzés valójában nem főzés, csak nem akartam, hogy rámismerjenek. Egy egyszerű dologról van szó, amit apám mostantól kezdve nem csinál, pedig eddig az összehozott bennünket. Pedig nem nagy kunszt, eddig azt fejezte ki vele, hogy valamennyire azért törődik velem, de úgy látszik, végül győzött a lustaság.


Nem igazán találhatnak bennem kivetnivalót. Jó tanuló vagyok, ha nem is tökéletes, (de nagyon nem izgatja őket, milyen jegyeim vannak), mindig eltakarítok utánuk, mert tudom, hogy késő este már fáradtak. Igaz, hogy egész délelőtt otthon vannak, és csak délután kezdenek dolgozni, de sebaj. Arról meg szó sem lehet, azzal járjak a kedvükben, hogy Hamupipőkét játszom. A lakásban rend van, tiszta minden szoba. Itthon várja őket a kaja, amit én vettem a boltban, aztán bemennek tévézni vagy netezni a szobájukba. Természetesen külön-külön. Úgy tűnik, ők tökéletesen elvannak így, de nekem van egy kis lelkiismeret-furdalásom. Mi lesz tíz év múlva? Én azt akarom, hogy elmondhassam magamról, hogy én mindent megpróbáltam. Hogy nem csak rajtuk élősködtem és fogyasztottam a pénzüket.

2010. febr. 17. 16:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ráduntak. de azért szeretnek,meg ilyesmi,egyszerűen látják,hogy felnőttél és önálló vagy,azt hiszik,nincs szükséged törődésre. és amikor megsértődsz és lelépsz,akkor te sem erősíted a kötődést. ez már a fészekhagyás folyamata.
2010. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy egyéb gondjaik is vannak, meg téged lassan felnöttnek tekintenek, aki egydül meg tud sok mindent csinálni és nincs szüksége arra, hogy állandóan foglalkozzanak vele. Egyszerüen hagyni akarnak neked is magánéletet, meg mmaguknak is szeretnének.
2010. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!